אירוע הגיימינג הגדול של השנה, E3 – Electronic Entertainment Expo מגיע אלינו בצעדי ענק, ובעוד שבוע נקבל הכרזות חדשות על המשחקים הגדולים והחדשים לשנה הבאה. בינתיים נחשף הרבה מידע רשמי, וכמו כן צצו הרבה שמועות בנוגע לדברים שנראה בתערוכה, אך כדרכן של שמועות הן מאושרות עדיין. בכתבה הזו נספר לכם על כל הדברים שאנחנו מצפים לראות בפרזנטציית של חברת Microsoft ב-E3 2019.

Xbox Game Pass למחשב האישי

עוד לפני שהושק משחק אחד, Microsoft הודיעה על השקתו של Xbox Game Pass שמותאם גם לשחקנים במחשב האישי, שנתיים אחרי שהושק למכשיר הדגל של החברה: Xbox One. בדומה לשירות שניתן ב-Xbox One, השחקנים ישלמו על מנוי חודשי ויקבלו גישה ללמעלה מ-100 משחקים של מפתחות כמו Bethesda, Paradox Interactive ו-Sega.

בנוסף, משתמשי Xbox Game Pass למחשב יקבלו הנחה של עד 20% בקניה בחנות של Xbox ו-10% על DLC-ים. כרגע לא ידוע לנו כמה יעלה השירות, אך ההנחה הרווחת היא שהוא יעלה 10 דולרים לחודש, ו-120 דולר לשנה, כמו שעולה השירות ב-Xbox One.

ה-Xbox Game Pass מגיע למחשב האישי!

נזכיר גם שמיקרוסופט איחדה את שני השירותים עבור ה-Xbox לכדי מנוי אחד: Xbox Game Pass Ultimate בחודש אפריל שעבר. השירות יעלה 14.99$ לחודש, והוא יכלול בתוכו גם את שירות ה-Live של החברה וגם את שירות ה-Xbox Game Pass.

מדובר במהפכה צרכנית של ממש ששמה את טובת השחקנים והיוצרים בראש המעלה, זאת מכיוון שמיקרוסופט החליטה לנסות ולחשוף את המשתמשים לכמה שיותר כותרי אינדי, ומתכוונת לעשות זאת דרך שירות ה-Game Pass שלה. יהיה מעניין איזו בשורה נוספת נראה בתצוגה של Microsoft ב-E3 2019.

הדור החדש בפתח

בהמשך לשמועות על יציאת PlayStation 5 באמצע השנה הבאה, ועל כך שהוא יאפשר תאימות לאחור, השמועות אומרות שבשבוע הבא נקבל גם הכרזה בתצוגה של Microsoft ב-E3 2019 בנוגע לקונסולה החדשה, או אפילו מספר קונסולות. זאת אחרי ה-Xbox One שיצא לפני 6 שנים.

כזכור, בשנה שעברה מנכ"ל החברה, פיל ספנסר, הודיע שקונסולה חדשה נמצאת בפיתוח, ומאז זכינו לטעימה של פרטים על הקונסולה הבאה, הידועה בשם הקוד Scarlett. לכן, אפשר להאמין שבשבוע הבא תוכרז קונסולת משחקים חדשה שתתמודד נגד ה-PlayStation 5.

לצד הכרזה זו, אנחנו מצפים לראות חדשות בתחום Project xCloud, שירות הסטרימינג ש-Microsoft מתכננת להשיק. השירות צפוי להתחרות ישירות ב-Stadia של חברת Google.

המשחקים האקסקלוסיביים הבאים של Xbox בדרך

ומה מחכה לנו מבחינת המשחקים החדשים? משתמש בפורום NeoGAF פרסם כמה פרטים מעניינים על המשחקים שנראה בעוד שבוע. אנחנו נתייחס לפרטים הללו בתור שמועה, על אף שלמשתמש הנ"ל ישנה היסטוריה של הדלפות מדוייקות.

בשבוע שעבר E3 פרסמו בעמוד הטוויטר שלהם תמונה על הסמל של Gears of War ועליו הספרה 5. כלומר, בעוד כשבוע נקבל טריילר חדש. מאז התערוכה בשנה שעברה, בה קיבלנו טיזר קצר, לא קיבלנו הרבה מידע על המשחק. לכן יהיה מעניין מה Microsoft מתכננים לסדרת המשחקים הותיקה. לפי השמועות, בשבוע הבא אנחנו צפויים לקבל סרטון משחקיות מלא של המשחק, דמו, סרטון מולטיפלייר ותאריך יציאה, אשר לכאורה מיועד לספטמבר השנה.

אנחנו גם כנראה צפויים לראות באותה הזדמנות חדשות לגבי Gears Tactics, משחק הספינאוף של הסדרה.

בנוסף, משחק ההמשך לפלטפורמר המצליח, Ori and the Will of the Wisps יוצג בתערוכה וככל הנראה נקבל טריילר אחרון (לאחר יציאת הטריילר הקודם ב-E3 2018), ואולי אפילו תאריך יציאה שמתוכננן להמשך השנה.

משחק אקסלוסיבי נוסף ששמענו עליו וצפוי לצאת הוא Halo infinite, אשר הוכרז כבר בשנה שעברה ומשמש כהמשך למשחק החמישי בסדרה. בתערוכה אנחנו צפויים לקבל טריילר חדש, ואולי גם תאריך יציאה, אשר לפי השמועות צפוי להיות תקופת החגים (כלומר דצמבר- ינואר) הקרובה.

גם Sea of Thieves, אשר יצא בשנה שעברה וקיבל כבר מספר הרחבות, צפוי לקבל מקום על הבמה. לפי השמועות, אנחנו צפויים לקבל חדשות על תוכן חדש למשחק.

לבסוף, קיים סיכוי טוב שנראה הכרזה על משחק חדש בסדרת Forza, אחרי ההצלחה של Forza Horizon 4 בשנה שעברה. הפעם כנראה נקבל הכרזה על משחק חדש בסדרת Forza Motorsport.

גשם של משחקים וחדשות

ראשית, עכשיו שהחברה Obsidian נמצאת תחת Microsoft, אנחנו מקווים לקבל מבט נוסף למשחק המסקרן The Outer Worlds שעל הטריילר שלו כתבנו עוד לפני שנה. לפי השמועות שפורסמו בפורום, אנחנו צפויים לקבל טריילר גיימפליי חדש ותאריך יציאה.

גם המשחק Cyberpunk 2077, שעדיין לא קיבלנו ממנו הרבה חוץ מדמו משחקיות, יהיה חלק מהתערוכה. לפי השמועות, אנחנו נקבל סרטון משחקיות חדש, והדמו שיוצג בו יהיה שונה ממה שראינו לפני כשנה. לצערנו, היוצרים של המשחק הודיעו לפני כמה ימים כי המשחק לא יצא לאור השנה, אבל אנחנו מאמינים שיצא בשנה הבאה. זה גם מסתדר מאוד יפה, כי המשחק המקורי שעליו הוא מתבסס הוא Cyberpunk 2020. מעין סגירת מעגל.

Microsoft כבר אישרו שיהיה פאנל רחב שעוסק רק במשחק ביחד עם Cyberpunk 2077 ובנוסף אליו, המשחק החדש בסדרת Call of duty, שנקרא Modern Warfare ועל הטריילר שלו כתבנו בתחילת השבוע.

אנחנו מניחים שגם המשחק השלישי בסדרת Borderlands יופיע בתערוכה של Microsoft, שכן Gearbox לא צפויים להופיע בפרזנטציה אחרת בתערוכה (אולי מלבד המסיבה של PC Gamer). המנכ"ל של חברת Gearbox צייץ בטוויטר שב-E3 נראה גיימפליי חדש, Vault hunter ועולם חדש. אין ספק שיהיה מעניין.

שמועות או לא להיות

לפי השמועות, גם משחק חדש של Fable צפוי להגיע לתערוכה. לדברי המדליף לכאורה ב-Neogaf, המשחק יהיה משחק תפקידים עולם פתוח וייתכן ימשיך את סדרת המשחקים. בנוסף, לדברי המדליף המשחק לא יצא לדור הנוכחי, וצפוי להגיע אלינו לא מוקדם מ-2021.

השמועות ממשיכות ומפרטות כי אנחנו עשויים לצפות לחדשות לגבי המשחק החדש של Ninja Theory, הסטודיו זוכה הפרסים אשר Microsoft רכשו. לפי השמועות, המשחק צפוי להיות משחק יריות בחלל בו נלחם בחייזרים, או לחלופין, משחק יריות זירתי, בסגנון של Overwatch.

גם Age of Empires IV הוזכר בהדלפה לכאורה, עם תוכניות לטריילר ומלא אינפורמציה חדשה, ותאריך יציאה ל-2020.

ההדלפה נוקבת בעוד כותרים אשר צפויים להופיע, חלקם בסבירות נמוכה ביותר. מבין הכותרים שאנחנו עשויים לראות, יתכן ונראה חדשות לגבי Battletoads, חדשות לגבי משחק חדש של Capcom, ומשחק חדש בסדרת MechAssault.

וזה כל מה שידוע לנו על ההכרזות לקראת E3. לאחר שסוני הכריזו שלא יגיעו לתערוכה השנה, נראה שהיריבה Microsoft מצליחה להרים אירוע מעניין שיביא לנו הרבה משחקים חדשים.

על פי הציוץ הבא של Phil Spencer, ראש חטיבת Xbox, נראה שהתצוגה השנה של Microsoft ב-E3 2019 הולכת להיות הארוכה ביותר בתולדות החברה:

אז הכינו את הקפה והצטרפו אלינו לפרזנטציה של Microsoft ביום ראשון החל מ-23:00. אנו עתידים לשמוע על 14 משחקים מבית Xbox Game Studios, ארגון הגג של האולפנים השונים תחת מיקרוסופט, וללא ספק – הולך להיות מעניין!