חלקנו גדלנו על פוקימון, וגם אני אחד מאותם אנשים. הפעם, באירוע דיירקט מיוחד, המפתחת Game Freak הראתה איך פוקימונים יכולים לגדול עלינו חזרה, מילולית, והציגה טריילר חדש אשר מראה מכניקות חדשות, פוקימונים חדשים, ואת הפוקימונים האגדיים אשר יככבו בשתי גרסאות המשחק, Pokemon Sword and Shield.

אפשר להגדיל לך את הפוקימון?

Pokemon Sword and Shield יציג מכניקת משחק חדשה בשם דיינאמקסינג (Dynamaxing). מכניקה חדשה זו תאפשר לשחקן, אשר עונד צמיד מיוחד דומה ל-Mega Bracelet וה-Z Ring, כדי להגדיל את הפוקימונים שלו לגודל של מפלצת אדירה בגודל של בניין, ולתת להם יתרון בקרב.

יכולת ה-Dynamax תגרום לפוקימון לגדול למשך של שלושה תורות בלבד, אשר במהלכם ההתקפות של הפוקימון יתחזקו באופן משמעותי, באופן דומה לאיך שמתקפות Z פעלו ב-Pokemon Sun and Moon.

מכניקה זו לא תהפוך את הקרבות לקלים יותר, ומאמני מכון יריבים יוכלו גם הם להגדיל את הפוקימונים שלהם באמצעות יכולת ה-Dynamax, מה שמוביל לקרבות מפוצצים. קרבות המכון הללו יערכו באצטדיוני כדורגל גדולים, עם קהל שמעודד את שני הצדדים לאורך הקרב.

מאמנים חדשים לפגוש ולהלחם בהם

Pokemon Sword and Shield יציג שלל דמויות חדשות ופוקימונים חדשים, והראשון מביניהם הוא מאמן מכון בשם מיילו (Milo). מיילו משתמש בפוקימונים מסוג דשא, ונראה שהוא מאמן המכון הראשון שתלחמו מולו במשחק. זה גם מצביע על כך שסקורבאני (Scrobunny), הפוקימון ההתחלתי מסוג אש, יהיה הפוקימון שהכי קל להתחיל איתו, בעוד סובל (Sobble), הפוקימון ההתחלתי מסוג מים, יהיה הקשה ביותר להתחיל איתו.

לצד מיילו, Pokemon Sword and Shield מציג בפנינו את פרופסור מגנוליה (Professor Magnolia), פרופסורית הפוקימון האיזורית אשר חוקרת את תופעת ה-Dynamax. נפגוש גם את הנכדה שלה, סוניה (Sonia), אשר תדריך את השחקן ותתן לו עצות.

אלוף הליגה האיזורי, לאון (Leon) הוצג אף הוא, בעודו עוטה גלימה מלכותית ואפוד עם סמל של חרב על גבי מגן, ככל הנראה הסמל של מחוז גאלאר (Galar). הפוקימון אשר מלווה את לאון הוא צ'אריזארד (Charizard), מה שגורם לי לחשוד שצ'אריזארד ועוד פוקימונים התחלתיים יהוו חלק מה-Pokedex האיזורי של מחוז גאלאר, שזה דבר נהדר לצפות לקראתו. מעניין גם לשים לב שבמשחקים קודמים לא ידענו את זהותו של האלוף בשלב זה של הצגת המשחק, וזה גורם לי לחשוד שיתכן ולאון שומר עוד סודות, אבל נחכה ונראה.

אחיו הצעיר של לאון, הופ (Hop) יתחיל את מסע הפוקימונים שלו לצדכם, ויהווה את היריב שלכם. מהטריילר, ניתן לראות שבדומה למשחקים הקודמים, Pokemon Sun and Moon (וההמשך שלהם, Pokemon Ultra Sun and Ultra Moon), היריב יבחר בפוקימון ההתחלתי אשר חלש מול ההתחלתי שאתם תבחרו, ובכך יתן לכם יתרון בחלקים המוקדמים של המשחק.

מי הפוקימון הזה?

מחוז גאלאר החדש מביא איתו פוקימונים חדשים לתפוס, לאמן ולאסוף. הטריילר החדש מציג רק קומץ מהיצורים הקטנטנים החדשים, אבל משאיר הרבה תקוות למבחר המלא של המשחק.

הפעם אנחנו זוכים לפגוש את גוסיפלור (Gossifleur) וההתפתחות שלו, אלדהגוס (Eldegoss), זוג פוקימוני דשא חמודים אשר מבוססים על ניצן ופרח כותנה, בהתאמה. מאמן המכון הראשון, מיילו, משתמש בגרסת Dynamax של אלדהגוס, מה שמעלה חשד שהוא יהיה מסוגל להתפתח בשלב מוקדם במשחק, ואולי אפילו צפוי לקבל דרגת התפתחות נוספת. אליהם מצטרף וולו (Wooloo), פוקימון כבשה מסוג נורמלי וכנראה אחד מהפוקימונים החמודים ביותר אי פעם.

אבל תוכלו למצוא במחוז גאלאר גם פוקימונים עם מראה קשוח, ביניהם הצב מסוג מים ואבן דרדנו (Drednaw). אנחנו בנוסף זוכים לפגוש את קורווינייט (Corviknight) המאיים, עורב חשוך עם מראה מרושע מסוג מעופף ופלדה, שמתפעל את המונית המעופפת של גאלאר.

לבסוף, אנחנו זוכים לפגוש את הפוקימונים האגדיים החדשים, זאשיאן (Zacian, על שם הצבע סיאן), זאב אצילי עם חרב בפה ו-זאמאזנטה (Zamazenta, על שם הצבע מג'נטה), זאב מלכותי נוסף, עם שריון בצורת מגן אשר מגן על החלק הקדמי של הגוף שלו. שני הפוקימונים האגדיים נראים אימתניים, והסוג שלהם כרגע בגדר תעלומה.

במשחק יהיו גם שלל פוקימונים אשר חוזרים למשחק ממחוזות אחרים. למזלנו, ישבתי וצפיתי באירוע החשיפה פריים אחר פריים כדי לתת לכם רשימה של כל הפוקימונים שאושרו להופיע במשחק עד כה. אז בואו נתחיל למנות אותם: Bounsweet, Steenee, Sawk, Wynaut, Wobbuffet, Stufful, Bewear, Hippopotas, Snover, Rhydon, Duskull, Golurk, Gastly, Gyarados, Frillish, Butterfree, Mudsdale, Seismitoad, Tyranitar, Avalugg, Hawlucha, Milotic, Mantyke, Mantine, Pikachu, Raichu, Meowstic, Flygon, Charizard, Budew, Pancham, Pangoro, Grubbin, Gigalith, Growlithe, Inkay, Axew, Snorlax, Wingull, Steelix, Braviary, Bunnelby, Weavile, Clefable, Dugtrio, Quagsire, Bronzor ו-Lanturn.

אליהם יצטרפו הפוקימונים שהופיעו בטריילר הקודם: Minccino, Hoothoot, Zweilous, Wailmer ו-Lucario. יחד עם ההתפתחויות שלהם, והפוקימונים החדשים, זה מביא אותנו לסך של לפחות 139 פוקימונים. הפוקימונים שהוזכרו כוללים מספר רב של פוקימונים החביבים עלי, ואני בטוח שהולך להיות מאוד כיף לאמן ולאסוף את כולם. אנחנו יכולים לצפות לראות בין 400 ל-600 פוקימונים שונים אשר יהיו זמינים במשחק המלא, וישנם הרבה פוקימונים נוספים שצפויים להחשף בהמשך.

ידידים לעד, נצעד ולא נמעד

הטריילר החדש של Pokemon Sword and Shield מציג איזור חדש שבו שחקנים יוכלו לפגוש פוקימונים מסתובבים במפה, בשונה מהקרבות הרנדומליים אשר יופיעו ברוב האיזורים במשחק.

איזור מיוחד זה נקרא האיזור הפראי (Wild Area) והוא ממוקם במרכז מחוז גאלאר, ומחבר מספר ערים ועיירות. שחקנים יוכלו להסתובב באיזור הפראי תוך שהם שולטים בחופשיות במצלמה, ולמצוא פוקימונים נדירים, כתלות במזג האוויר והמיקום (אך לא ברור אם הכוונה במשחק עצמו או בעולם האמיתי).

בעודם מסיירים באיזור הפראי, שחקנים יוכלו להתאגד בקבוצה ולצאת לקרבות Max Raid. קרבות ה-Max Raid הם מצב קרב חדש שבו ארבעה שחקנים נלחם כצוות בפוקימון ענקי בצורת Dynamax, על מנת לנצח ולתפוס אותו. קרבות ה-Max Raid מאוד מזכירים את ה-Raids ב-Pokemon Go, עם הבדל אחד משמעותי – אחד מהפוקימונים של ארבעת השחקנים יוכל לגדול באמצעות Dynamax גם הוא, מה שיאפשר לו לגדול לגודל מפלצתי ולהלחם ביריב ראש בראש.

Pokemon Sword and Shield צפוי לצאת ב-15 לנובמבר ל-Switch.