ההצגה של Microsoft השנה ב-E3 הייתה אחת המשמעותיות מזה שנים, וכולם חיכו לה בכיליון עיניים. עיקר העניין היה בגלל החשיפה הצפויה של הקונסולה החדשה, ה Xbox One X (שהייתה ידועה עד אז כ Project Scorpio). אתם מוזמנים להכנס לערוץ היו-טיוב שלנו בקישור הבא, ולשמוע אותי, את אבי וגיא מסכמים את האירוע, תוך כדי משחק ב-Friday the 13th:

אציין בתחילה כי בכתבה זו לא נתמקד בסיקור הקונסולה החדשה של Microsoft, אלא ננסה להתמקד בכותרים השונים שפורסמו במהלך ההצגה: מיקרוסופט הציגה מספר שיא של 42 משחקים ל-Xbox One שכעת תומך לא רק במשחקים של הXbox 360 אלא גם בספריית המשחקים של ה-Xbox המקורי! כלומר, בזכות ה-Backwards compatability, ספריית המשחקים של ה Xbox One הפכה להיות ספריית המשחקים הגדולה ביותר של קונסולה אי פעם!!!

אם ברצונכם לקרוא עוד על הקונסולה החדשה מבית מיקרוסופט, קפצו לכתבה הבאה, מאת מיטב.

ונעבור למשחקים! יש להדגיש כי זה אינו סיקור מלא על כל משחק, ובטח שלא על כל 42 המשחקים, אלא ניסיון לתת טעימה. חומר נוסף תוכלו למצוא באתר כבר עכשיו(קישורים בכתבה), וחומר נוסף יועלה בהמשך, עם המשך פיתוח של המשחקים, אז מומלץ להישאר מחוברים!


Anthem

מפתחת: BioWare, מו"לית: EA, תאריך יציאה צפוי: 2018.

"Anthem" הוא משחק אקשן-תפקידים בעולם משותף, בו שכירי-חרב מתגרים בחיי הבר מעבר לחומה המגנה על העיר ממנה אתם יוצאים, וחוקרים עולם עצום מלא בחיות פרא ונוודים שלא יהססו לתקוף אתכם. בתמורה, תזכו לאסוף לא מעט חפצים עשירים בטכנולוגיה מדהימה ולתור אחר אוצרות אבודים.

המשחק יאפשר מצב Co-OP בו תוכלו להצטרף לחבריכם. במהלך המשחק תוכלו למצוא חפצים שונים המחזקים את ה-Javelin, הלא היא החליפה המיוחדת אותה אתם לובשים, כאשר תוכלו לבחור באלו נשקים ויכולות יחודיים לצייד אותה. עושה רושם שהמשחק מנסה להתחרות ראש בראש ב-Destiny 2. כאמור, עיקר החוויה מתמקדת סביב מצב ה CO-OP, כאשר עושה רושם שהעולם נשאר פתוח יחסית, גם כאשר אתם במשימה משותפת.

עוד על המשחק תוכלו לקרוא כאן, בכתבה של מיטב, העורך שלנו.


The Artful Escape of Francis Vendetti

מפתחת: Beethoven & Dinosaur, מפיצה: Annapurna Pictures.

משחק ביכורים מצד המפתחת עם השם המוזר. מדובר במשחק אקשן-הרפתקאה, צבעוני מאוד על סף הפסיכידלי. לא משנה בכמה סרטונים צפיתי כדי שאוכל להסביר לכם עליו, לא הצלחתי למצוא את המילים לכך. המשחק הוא פלטפורמר, בו המוזיקה לוקחת חלק משמעותי. מומלץ לעקוב. עושה רושם שהמשחק לא יאכזב כלל.


Ashen

מפתחת:  Aurora44  מו"ליות: Microsoft Studios, Annapurna Pictures

 זהו משחק Action-RPG בו תשחקו אדם בעולם ללא שמש, בחיפוש אחר בית.  בעולם אין שמש, והאור הטבעי היחיד מגיע מהתפרצויות שמותירות את הארץ מכוסות באפר ובאפלה. המשחק עומד בניגוד לכותר הקודם בכתבה זו – אפל מאוד, קודר, ומנסה להשרות אווירה של ייאוש וחוסר תקווה. המשחק יכלול מצב CO-OP, יכלול מערכת Crafting, ועיקר הבסיס לפתרון הבעיות יתבצע ע"י שימוש באלמנטים השונים הקיימים בטבע של עולם המשחק, כמו מים או רוח.


Assassin’s Creed Origins

מפתחת: Ubisoft Montreal מו"לית: Ubisoft תאריך יציאה צפוי: 27/10/2017

אחרי הפסקה של שנה(!) Ubisoft בחרה להציג את הכותר הבא בסדרת Assasin's Creed, המתרחש במצרים העתיקה (הכותר האחרון Syndicate, לקח אותנו לתקופת המהפכה התעשייתית). מצרים של הפרעונים, היוותה חלק משמעותי בהיסטוריית העולם מסיבות שונות. המשחק מפותח ע"י הצוות מאחורי "Assassin’s Creed IV: Black Flag", וכמובן יכלול קרבות על גבי ספינות.

תוכלו לקרוא עליו עוד בכתבה הבאה מאת אסף הדרי.


Black Desert

מפתחת: Pearl Abyss מו"לית:  Kakao Games תאריך יציאה: תחילת 2018

Black Desert הוא משחק תפקידים המוני ברשת (RPGMMO) עם גרפיקה מהממת ומנוע שיעשה שימוש במיטבי ביכולות הקונסולה החדשה, ה Xbox One X. המשחק מציג קרבות מלאי אקשן מבוססי תפקידים (לוחם, מכשף וכו) בעולם עצום ומלא בהרפתקאות וסכנה. המשחק יאפשר לכם להסתובב ברחבי העולם בחיפוש אחר אוצרות והרפתקאות, להפוך לאחד מבעלי המלאכה הטובים ביותר בעולם, ולאפשר לכם גם להקים מסלולי סחר,ולהתחרות נגד גילדות אחרות.


Code Vein

מפתחת ומו"לית: Bandai Namco Studios תאריך יציאה: 2018

המשחק, שמזכיר כמובן, איך לא, את סדרת ה Souls ואת BloodBorne, מספר על ערפדים החוזרים לחיים בעולם בו אסון מסתורי מוטט את כל מה שידוע לנו. אלו שחוזרים לחיים, נמצאים במאבק אינסופי בין הצורך לשתות דם, לבין הפחד מלהפוך לחסרי חיים לחלוטין. כל דם שתצטרכו מהמפלצות השונות, יביא עימו יכולות חדשות שיחזקו אותכם לקראת היריב הבא. ההשוואה המתבקשת לסדרת Souls ברורה, וכעת נשאר רק לראות כיצד המשחק יהיה ביחס אליהם.


Crackdown 3

Xbox One and Windows 10 Exclusive

מפתחים: Sumo Digital, Reagent Games, Ruffian Games, Cloudgine מו"לית: Microsoft Studios

תאריך יציאה: 7/11/2017

המשחק בכיכובו של טרי קרוז בתור המפקד ג'קסון, הוא משחק בו השחקן נלחם בפשע בתור סוכן בעל כוחות-על בעולם Sand Box, בו הכל ניתן להשמדה והכל בר פיצוץ. Crackdown 3, מביא עימו קמפיין במצב CO-OP ל-4 שחקנים בנוסף למצב מרובה-שחקנים חדש המשחק יהיה זמין  ככותר Xbox Play Anywhere לצד ההשקה של Xbox One X, כלומר תוכלו לשחק בצורה סימולטנית גם על המחשב וגם על הקונוסולה.


Cuphead

מפתחת ומפיצה: StudioMDHR Entertainment תאריך יציאה: 28/09/2017

המשחק שיהיה זמין ככותר Xbox Play Anywhere, הוא משחק  אקשן\יריות קלאסי. המראה ופס הקול של המשחק הם בהשראת הסרטים המצוירים של שנות ה-30, ונוצרו בעזרת אותן טכניקות של התקופה, כמו ציור ביד של האנימציות, רקעים המצוירים בצבעי מים  ופס קול של מוזיקת ג'אז. יתר על כן – באותה תקופה הסרטים המצויירים לא הוגדרו כסרטים לילדים בלבד, על כן היו מטרידים מעט.

במשחק אתם תשלטו ב-Cuphead או Mugman (בשחקן יחיד או כשניים על אותה  קונסולה) כשאתם מטיילים בעולמות מוזרים, מוצאים נשקים חדשים, לומדים יכולות חדשות ומגלים סודות חבויים כל זאת בזמן שאתם מנסים לשלם את חובכם לשטן!

אתם מוזמנים לקפוץ לכתבה המלאה על הכותר מאת שי פנחסי.


Middle Earth: Shadow of War

מפתחת: Monolith Productions מו"לית: Warner Bros. Interactive Entertainment תאריך יציאה: 10/10/2017.

כזכור, בתחילת החודש אור אייזקס סיפר לנו כי תאריך היציאה של המשחק נדחה באייטם הבא.

המשחק יהיה זמין ככותר Xbox Play Anywhere. במשחק זה, שהוא המשך למשחק Middle Earth: Shadow of Mordor, השחקן עונדים טבעת כוח חדשה שחושלה על ידי קלברימבור, ויחד עימו ועם טאליון (הריינג'ר שמארח את קלבירמבור), תלחמו באויבים מרובים כולל סאורון וסגניו, הלא הם ה-Nazgul, בקרב שיקבע את גורלה של הארץ התיכונה. המשחק הוא משחק Action-RPG בעולם פתוח, המתעורר לחיים עקב השדרוג המשמעותי של מערכת ה-Nemesis המוצלחת היוצרת עולם אישי וייחודי לכל חווית משחק. מעבר לכך, הפעם לא רק תקבעו את גורל האורקים שבשלטיתכם, אלא תצאו עימם לקרב לכיבוש מצודות שיפתחו לכם אפשרויות חדשות, וחפצים חדשים ויכולות חדשות.


Minecraft

מפתחת: Mojang מו"לית: Microsoft Studios

מיקרוסופט ו-Mojang שמחות להכריז על גרסה חדשה ל-Minecraft. בגרסא זו, יתבצע איחוד בין שרתי המשחק המשתמשים בפלטפורמות הבאות: Nintendo Switch, Xbox, PC וכמובן Mobile. כרגע Sony בוחרת להשאר מחוץ למשחק. האיחוד של Minecraft על פני כל הפלטפורמות ישנה את חווית Minecraft  בעיקר על ידי כך שכעת השחקנים יוכלו להנות מקהילה גדולה עוד יותר ושרתים גדולים עוד יותר, לרכוש יצירות מהחנות של Minecraft ועוד. כמובן שהצד הטכני כולל גם את חבילת Super Duper Graphics – שדרוג חדש לגרפיקה של המשחק ל-4K.


Ori and the Will of the Wisps

מפתחת: Moon Studios מו"לית: Microsoft Studios תאריך יציאה: TBA.

מאת היוצרים של משחק הפלטפורמה עטור הפרסים Ori and the Blind Forest מגיע משחק ההמשך: Ori and the Will of the Wisps. צפו להרפתקה חדשה לגמרי לגילוי הסודות מאחורי היער של Nibel. המשחק ידרוש מכם לפתור פאזלים וחידות על מנת להתקדם, ויחשוף אותכם לסיפור מרגש בשנית, כזה שיתפוס אתכם חזק ולא ישחרר. בהתאם למשחק הקודם, גם כותר זה יצטיין בפסקול מעולה, שישאיר אתכם עם צמרמורות בכל הגוף.


Playerunknown’s Battlegrounds

מפתחת ומפיצה: Bluehole תאריך יציאה: סוף 2017

המשחק“Playerunknown’s Battlegrounds”  הוא משחק הישרדות טקטי ברשת שפותח בעזרת הקהילה. במשחק זה, כ-64 שחקנים מוטלים יחדיו אל תוך זירה של אי נטוש פוסט-אפוקליפטי, וכעת הם צריכים להילחם כדי לאתר נשקים ואספקה, תוך כדי שהשטח בו מותר להם לשהות הולך ומצטמצם, ומי שמוצא את עצמו מחוץ לשטח זה לאורך זמן, ימות. המשחק שעדיין נמצא בשלבי ה Early Access על גבי הPC מזה כ-3 חודשים כבר מכר למעלה מ4 מיליון עותקים, ומצטייר כדבר הגדול הבא. כעת הוא מגיע גם לקונסולה של מיקרוסופט.