לפני שבועיים דיברנו על ה-NVIDIA Reflex, טכנולוגיה מבית NVIDIA שמשתמשים רבים לא מכירים, וזאת למרות שהיא יכולה לסייע להם בגיימינג תחרותי. היום נדבר על טכנולוגיה אחרת של אנבידיה, ה-NVIDIA Broadcast, ונבין מה אנחנו יכולים להפיק ממנה.

בדומה ל-NVIDIA Reflex, גם ה-Broadcast הגיחה לעולם עם סדרת RTX 3000, והיא למעשה מאפשרת לכל גיימר להיכנס בקלות לעולם הסטרימינג, ולכל סטרימר לשדרג את השידור שלו מבלי לרכוש שום חומרה חדשה או אביזרים חדשים.

NVIDIA Broadcast – סטודיו פרטי בלי מאמץ

למעשה, ה-NVIDIA Broadcast זו תוכנה המאפשרת למשתמש לנצל את כוחה של בינה מלאכותית (A.I) בכדי לשפר נושאי שמע ותצוגה במערכת שלכם. מלבד דרישות חומרה מינימליות שדורשות כרטיס מסדרת RTX 2000 או RTX 3000 (בדרישות מצוין מינימום RTX 2060) אין לתוכנה שום עלות, ותוכלו להוריד אותה ישירות מהאתר של NVIDIA.

הפיצ'ר הראשון שתמצאו הוא מעין ANC (ביטול רעשים אקטיבי), כך שבעזרת התוכנה תוכלו לבטל רעשי רקע שנמצאים אצלכם בבית, ולאפשר למיקרופון לקלוט אך ורק את הקול שלכם בצורה נקייה ומדויקת. מלבד כך, התוכנה תאפשר לכם גם לבטל רעשי רגע שבוקעים מהרמקולים שלכם, כך שאם לשותפכם לשיחה או הפודקאסט יש רעשי רקע – תוכלו לבטל גם אותם, ולשמוע אך ורק את הקול שלו.

שתי יכולות ביטול הרעשים האלו למעשה מאפשרים לסטרימר ממוצע שלא יכול/רוצה להשקיע בבידוד רעשים פיזי בחדר שממנו הוא משדר, לקבל בכל זאת סאונד נקי באיכות גבוהה, וכל זאת מבלי להוציא שקל נוסף. מלבד כך, אם תרצו לארח אנשים בפודקאסט שלכם, לא תצטרכו לדאוג לסאונד שלהם, וגם אם יש אתר בנייה ברקע – ה-NVIDIA Broadcast יאפשר לכם לשתק את צלילי הרקע ולקבל קול נקי.

כבר לא צריך מסך ירוק ברקע

פיצ'ר נוסף שניתן למצוא ב-NVIDIA Broadcast הוא האפשרות להשתמש ברקעים וירטואלים. אך בניגוד לרקעים הוירטואלים של תוכנות כמו ZOOM, שבהם קל לראות שמדובר ברקע וירטואלי ולא מסך ירוק, יכולות ה-A.I המוטמעות בתוכנה מספקות תוצאה איכותית ביותר, שמאפשרת לנו כמשתמשים לבחור איזה רקע שנרצהף, ולקבל תוצאה מקצועית ביותר.

התוכנה מאפשרת גם לבטל לחלוטין את הרקע, כך שניתן להשיג את אפקט המסך הירוק, ולהריץ ברקע את עצמכם משחקים, מה שמקל משמעותית על יצירת תוכן סטרימינג איכותי, ללא צורך בתאורה מיוחדת, מסך ירוק, או כל אביזר אחר.

Nvidia Broadcast

פיצ'ר נוסף מאפשרת לתוכנה לבצע זום פנימה והחוצה, וכן לבצע חיתוך (Crop) של התמונה שלכם כך שגם אם תזוזו לצידי המסך או שתרצו להתקרב/להתרחק מהמסך, התוכנה תתאים את התמונה כך שאתם תהיו במרכז המסך, ממש כאילו המצלמה עוקבת אחרי התנועה שלכם.

קפיצת מדרגה לכל סטרימר

ה-NVIDIA Broadcast כוללת פיצ'רים רבים נוספים (כמו החלקת רקע, או טשטוש רקע) שמאפשרים לכל סטרימר מתחיל או ממוצע לשפר את איכות הסטרים שלו מבלי לפתוח את הארנק. אם עד כה לא היכרתם את ה-NVIDIA Broadcast, אז הגיע הרגע שלכם להתקדם קדימה, ולנצל את ה-A.I ש-NVIDIA מעמידה לרשותכם בכדי לשפר את איכות הסטרים שלכם.

למעשה, לכל סטרימר שמחזיק במחשב שלו כרטיס מסך מסדרת RTX 2000 או RTX 3000 (או חס ושלום RTX 4000), אין למעשה סיבה הגיונית שלא להשתמש ב-NVIDIA Broadcast. זה חינמי, זה ורסטילי, וזה מספק תוצאות שיכולות לגרום לאנשים סביבכם (או האנשים שצופים בכם) לחשוב שהשקעתם בציוד רציני, מבלי שתצטרכו לפתוח את הארנק.