אתם קוף, קוף כתום אם להיות מדוייקים. אתם רצים במסדרונות ומרביצים לאנשים עד המוות ומנסים לא לחטוף כדור. ככה מתחיל משחק האינדי Ape Out. הוא מהיר, כיפי ומלא באנרגיות טובות.

המשחק פותח על ידי אדם אחד בשם Gabe Cuzzillo, יצא לנו להתנסות במשחק אי שם ב-Gamescom 2018 במשך חצי שעה, והתוצאה? אנחנו מתים להמשיך את המשחק וכבר לא יכולים לחכות!

כמו שנראה בטריילר, המשחק דורש רפלקסים מהירים, יכולות אילתור ואדישות מסויימת לדם כדי להצליח לסיים את השלב. אחרת, כנראה שתמצאו את עצמכם מפרכסים על הריצפה.

המטרה שלכם ברורה – לברוח. בדרככם יהיו מכשולים כמו דלתות עבות חסינות לירי, חביות מתפוצצות ושומרים חמושים. השומרים הם המכשול העיקרי שלכם ואם ירו בכם 3 יריות, תיפסלו. לעומת זאת, אתם תוכלו להרוג את השומרים במכה אחת בלבד, והדם שלהם יוקז לכל עבר. אתם גורילה ענקית ועצבנית אחרי הכל.

להכות, לזרוק ולמחוץ שומרים זה מתכון מנצח להנאה. בעיקר בזכות ההתפוצצות המאוד גרפית שלהם – הדם ניתז לכל כיוון וממלא את החלל ויוצר ניגודיות צבע של האדום אל מול צבעי הכחול ירוק וחום בשלבים.

האפקטים המוזיקלים בכל פעם שתכו בשומר הם אלה שבהחלט נותנים את הטון במשחק והמון מההנאה במשחק היא הודות להם. כל אגרוף מלווה בצליל של כלי הקשה והריגה של מספר שומרים יחד תזכה אתכם בשלולית דם ענקית וסולו תופים. כשמשלבים את התופים ברקע, המוזיקה של השלב הופכת למנגינה ייחודית.

Ape Out

Ape Out מחולק ל-4 שלבים שלכל אחד מהם קוף ייחודי לשלב וסגנון ועיצוב אחרים. הקופים כולם צבועים בצבע כתום זרחני אך היוצר טוען שהם אכן שונים ויש הבדלים, אחרת היינו מרחמים על הקוף חסר המזל.

אנחנו שיחקנו בשלבים מספר 1-3 והחלק שהכי אהבנו היה החלק השני. הוא מתחיל בקומה האחרונה של גורד שחקים ואנחנו נדרשים לפלס את הדרך כל הדרך למטה עד ליציאה. אין לנו מושג מה הסיבה שהקוף שלנו הגיע לקומה האחרונה בבנין משרדים אבל ככה זה מתחיל. הסביבה של הפרק משפיעה על המשחקיות, למשל תוכלו לזרוק אנשים מהחלונות, תצטרכו להתחמק מאש צלפים והשלבים עצמם מחולקים בין הקומות השונות.

כל שלב יבנה מחדש וישתנה במידה ותמותו, ובכל פעם יש שינוי קל בשלב כך שתפנו בצורה אחרת ויחכו לכם מכשולים אחרים. ארועים כללים ומכשולים ספציפים כן ישארו בשלב, ולא יעלמו לגמרי כך שלא תהיו מופתעים מדי כאשר תגיעו אליהם, אבל מנגד גם לא תשתעממו.

Ape Out

Ape Out בנוי על מיומנויות שמשתפרות בכל פעם שתשחקו בו וזה בהחלט מורגש, בכל פעם כשמתנו הבנו דברים חדשים והשתפרנו. קל מאוד להיכנס ללופ של המשחק, לרוץ, להכות, להרוג ולמות ולהישאב לתוכו. 

גם אנחנו וגם קוזילו צחקנו, התעצבנו וצעקנו בכל פעם שמתנו בגלל שהיינו איטיים מדי או כי עשינו משהו טיפשי מדי כמו להשתמש במישהו עם חומר נפץ כמגן אנושי. זה גרם לנו להבין כמה Ape Out הוא כיפי וכמה יהיה כיף לשחק עם אחרים למרות שאין משחקיות ברשת (אבל הלוואי והיתה). 

המשחק צפוי לצאת ל-PC ול-Switch עד סוף השנה.