משחקי RPG מזרחיים בדרך כלל לא מקבלים יותר מדי זמן מסך בתערוכת E3, ובדרך כלל נשמרים ל-Tokyo Game Show, אבל לא היו חסרות הפתעות ב-E3 השנה.

אני באופן אישי חובב ענק של ז'אנר ה-JRPG, ולכן דאגתי לעקוב אחרי כל ההכרזות החדשות, עדכוני המצב, והפרטים העסיסיים של הכנס. אז יאללה, בואו נתמקד בחדשות המעניינות ביותר:

Kingdom Hearts 3

משחק ה-Action-RPG, שמשלב את העולמות של דיסני ו-Square Enix הולך להגיע לקונסולות Playstation 4 ו-Xbox One ב-29 לינואר בשנה הבאה.

כמו כן קיבלנו טריילר שמראה חלקי משחקיות מהעולם של שודדי הקאריביים וקטעים מהעולמות של Frozen, צעצוע של סיפור, Tangled, Wreck It Ralph מפלצות בע"מ והרקולס.

באופן אישי הייתי שמח לראות גם כמה דמויות ממשחקים של Square Enix כמו קלאוד, טרה או נוקטיס אבל נצטרך בינתיים לחכות ולראות.

Nier: Automata

המשחק המעולה מגיע בגרסא מלאה עם ה-DLC הנוסף שיצא ל-Xbox One ב-26.6 השנה, אי אפשר להמליץ עליו מספיק וזה פיצוי נחמד לשחקני האקס בוקס.

המשחק לוקח אותנו לעתיד הרחוק, לאחר כמות נכבדה של אפוקליפסות. שאריות המין האנושי מבוצרים בירח והעבודה שלנו כאנדרואידים מתוך יחידה מיוחדת לסיים אחת ולתמיד את האיום של רובוטים שכבשו את כדור הארץ תחת ההוראות של חייזרים, תוך כדי חקירת שאלות פילוסופיות עמוקות…

כבר אמרתי שהמשחק מוזר והוא נכתב על ידי מישהו מוזר עוד יותר?

עם כל המוזרות שלו, הוא גם כיכב אצלנו בתור אחד ממשחקי התפקידים הטובים ביותר של שנת 2017, ואין ספק שבעלי Xbox One שטרם שיחקו במשחק צריכים להיות מרוצים מההכרזה הזו.

Jump Force

אז נכון, זה לא משחק תפקידים, אבל הוא כן מהמזרח. Jump Force הוא משחק מכות שבו מככבות דמויות מהקומיקסים של מגזין Shonen Jump, שאחראי לחלק מהנכבד מהילדות של כולנו.

בין הדמויות שראינו בטריילר החשיפה יש לנו דמויות מסדרות Dragon Ball Z, One Piece, Naruto ו-Death Note.

אני רק מקווה שנזכה לראות גם דמויות מעוד סדרות פופולריות כמו Jojo's Bizarre Adventure המדהים ואולי אפילו One Punch Man, למרות שזה יתחיל מהומות של מי יותר חזק (אבל יכול להיות שזו הפואנטה)…

Tales of Vesperia

Tales of Vesperia היה מבין המשחקים האהובים ביותר שיצאו לסדרת Tales והיה בעבר זמין רק לקונסולות Xbox 360 (אלא אם אתם יודעים יפנית).

לשמחתנו, הפעם הוא מגיע בגרסא מחודשת ל-PC ולקונסולות Playstation 4, Xbox One ו-Switch בחורף הקרוב. המשחק יכיל דמויות חדשות שבעבר היו זמינות רק בגרסת ה-Playstation 3 שיצאה ביפן בלבד.

Labyrinth of Refrain

נקנח במשהו קליל, המשחק Labyrinth of Refrain: Coven of Dusk מבית היוצר של סדרת Disgaea יצא ל-Switch, Playstation 4, Playstation Vita ו-PC בספטמבר השנה.

המשחק מזכיר קצת את Etrian Odyssey בכך שהוא שולח אתכם לחקור מבוכים, ונראה שיש לו הרבה פוטנציאל. בשביל עוד מידע על המשחקיות והדמויות אני ממליץ לקרוא את הקומיקס המאוד חמוד שמפרט על מערכות המשחק.