המשחק Astral Chain מבית Platinum Games יושק בעוד מספר שבועות כאחד מהכותרים הבלעדיים לקונסולת ה-Switch של חברת Nintendo ובכך מצטרף ל-Fire Emblem: Three Houses.

במאי המשחק הוא טקהישה טאורה (Takahisa Taura), לשעבר המעצב הראשי של המשחק Nier: Automata תחת פיקוחו של יוצר הסדרות Devil May Cry ו-Bayonetta הידאקי קמייה (Hideki Kamiya).


עלילת המשחק תתרחש בתיבה (The Ark), מעין מגה עיר רב תרבותית ומשגשגת. ביום בהיר אחד מכה בתיבה אסון כאשר שערים בין מימדיים מסתוריים מופיעים ברחבי העיר ומתוכם מגיחים יצורים חייזרים, הכימרה (Chimeras) שתוקפים את התושבים וזורעים הרס. משטרת התיבה מקימה כח משטרתי מיוחד, הנקרא כח ניורון (Neuron), כדי להתמודד עם האיום החייזרי.

המשחק מורכב ממספר שלבים שונים כשביניהם מקשרת תחנת המשטרה המשמשת כ-Hub. פשעים ותקריות שונות יתרחשו ברחבי השלבים בתצורת עולם פתוח, והשחקן ימצא עצמו מנווט לזירת הפשע, כדי להילחם באויבים ולפעול לפתרון הבעיה. למעשה מדובר לא בעולם פתוח לחלוטין אך למעין שילוב בין השלבים רחבי הידיים אותם ראינו בNier: Automata לבין הלינאריות של Bayonetta.

אנחנו נשחק כטירון בכח המשטרתי המיוחד שחמוש בליגיון (Legion) – זהו מעין נשק חי שעוצב ע״י האנושות בכדי להילחם בכימרה. הליגיון מחוברים לאדם השולט בהם ועובדים איתו בשיתוף פעולה. בAstral Chain קיימים חמישה סוגים שונים של ליגיון איתם נוכל לשחק ולהחליף ביניהם תוך כדי – חרב, חץ, חיה, זרוע וגרזן כאשר לכל ליגיון יכולות וסגנון לחימה שונים.

חוץ מהליגיון הדמות שלנו חמושה גם באלה וורסטילית שיכולה לתפקד גם כרובה. הלחימה כולה מורכבת משילוב קומבואים ושיתוף פעולה בין המפעיל לליגיון.

לפי טקהישה טאורה (Takahisa Taura) המשחק עוצב בתחילה במחשבה על שחקן יחיד ששולט למעשה בשתי דמויות אך יותר מאוחר הוחלט לתמוך גם במצב משחק משותף וכאן הוחלט לנצל את העובדה שהג׳ויקונים ב-Nintendo Switch מתפרקים והופכים לשני שלטים עצמאיים. ברגע שננתק את הג׳ויקונים מהמכשיר ג׳ויקון אחד ישלוט בדמות המפעיל ואילו הג׳ויקון השני בדמות הליגיון וכך למעשה בסצינות הקרב נשחק במשותף עם שחקן נוסף על הספה(Co-Op).

המשחק Astral Chain נראה מצוין, ומספק לנו סיבות לחכות לו. אני אישית מקווה לחווית אקשן ממכרת לפחות כמו במשחקים מסדרת Bayonetta, ששרדו נהדר את מבחן הזמן על ה-Switch ומספקים הנאה מרובה גם כיום.

המשחק Astral Chain יגיע בלעדית לקונסולת הנינטנדו סוויטץ׳ ב30 באוגוסט. המשחק יצא גם במהדורת אספנים המכילה ספרון עם ציורי קונספט, דיסק פס קול ולוח עם איור מאת מסקאזו קטסורה (Masakazu Katsura).

את המהדורה הרגילה ניתן להזמין מראש מאמזון או מנינטנדו ישראל. וגם את מהדורת האספנים ניתן כבר להזמין מאמזון, או מנינטנדו ישראל.