Home Hot

משחק היריות המצופה BATTLEFIELD V מקבל טריילר חשיפה ושלל פרטים

שנה וחצי לאחר צאתו של הכותר הקודם בסדרה – Battlefield 1  , הוכרז אתמול (24.05.2018) הכותר החדש בסדרה הותיקה שמלווה אותנו כבר לא מעט זמן, Battlefield V, אשר ממשיך כרונולוגית את קודמו ומתרחש בתקופת מלחמת העולם השניה. באופן מעניין למדי, יש כאן סוג של עימות ישיר מול הסדרה המתחרה Call Of Duty אשר שחררה לפני פחות משנה גם היא כותר שמתרחש במלחמת העולם השנייה.

ההכרזה חשפה בפנינו מספר לא קטן של חידושים בסדרה ובמשחקיות שלה, תוך הבטחה של העצמת האימרסיביות לרמות חדשות אשר כמוהן עוד לא חווינו באמצעות "העצמת הקשר בין השחקן לסביבת המשחק". ב-Battlefield V גלי ההדף מפיצוצים בקרבת השחקן ממש ידחפו אותו, הסביבות הניתנות להריסה ישופרו כך שיגיבו בצורה אמינה יותר לתחמושת שנורית עליהן. כך למשל קליעים בעלי קליבר גבוה יחדרו דרך הקירות, מה שיאפשר לפגוע באויבים המסתתרים בתוך מבנים.

בגזרת מצבי המשחק נזכה בין היתר לשחק במצבי משחק קלאסיים כמו Majority Rule Conquest וכמו כן במצב Operations שחוזר תחת השם המקורי Grand Operations (שינוי שם מיותר לדעתי). במצב משחק זה נחווה במשך שעה סגמנט עלילתי היסטורי, שיתרחש על פני כמה מצבי משחק שונים ומפות שונות כאשר המלחמה כאן היא עד השורד האחרון. למען האמת זה לא נשמע כל כך שונה ממצב ה-Operations של Battlefield 1, אולי חוץ מהוספת התיאור Grand לפני ה-Operations אבל אולי נהנה מהספק ונקווה שזה אכן ירגיש שונה.

פיצ'ר מעניין שוהכרז הוא מצב הקו-אופ שחוזר גם הוא ויקרא עכשיו Combined Arms. במצב זה נוכל לשחק עם עד כ-3 חברים ולהיכנס לנעלי הצנחנים של מלחמת העולם השניה ולבצע משימות בעורף האויב. מההכרזה משתמע שאולי מדובר במצב משחקיות ששם יותר דגש על התגנבות, אך כרגע חסר עוד מידע בנושא.

מצב המשחק לשחקן יחיד ב-Battlefield V יהיה כנראה דומה למה שכבר ראינו ושיחקנו ב-Battlefield 1. נזכה לשחק דרך סיפורי מלחמה שונים עם גיבורים שונים ומתחלפים.

אחת הדמויות אותן נזכה לשחק היא של אישה צעירה המשתייכת למחתרת הנורווגית ומשתתפת בלחימה נגד הכיבוש הנאצי. הזווית של נשים בלחימה היא זווית שלא יצא לנו לראות עד כה במשחקי הסדרה ובטח שלא לשחק אישה בתור הדמות הראשית. מבחינתי זאת תוספת נחמדה שיכול להיות שמטרתה היא לנסות לקרוץ קצת יותר גם לקהל השחקניות, כמו שכבר ראינו שנעשה במשחקים אחרים בשנים האחרונות. הדמות של לוחמת עם פרותזה שהוצגה בסרטון הרשמי בסוף ההכרזה עוררה כבר לא מעט ויכוחים ותלונות מצד שחקנים שטענו כי יש כאן עיוות של המציאות, זאת למרות שבשורות המורדים באירופה וכן בצבא האדום שירתו גם נשים כלוחמות.

מלחמת העולם השנייה הביאה איתה לא מעט המצאות וחידושים בתחום כלי הלחימה ו-Battlefield V ידאג להעמיד לרשותנו ארסנל לא קטן של רכבים ,כלי טיס וכלי רכב. נזכה להטיס מטוסים איקוניים ,לקחת חלק בקרבות טנקים ולהשתמש בכלי הנשק הסודיים של מלחמת העולם השנייה.

בנוסף לאלו, המשחק יציג מערכת חדשה לגמרי של ביצורים, מערכת זו אמורה לספק לשחקן אפשרויות טקטיות חדשות בין בהגנה ובמתקפה. למעשה במקום להסתובב עם מסכת גז כמו ב-BF 1, השחקן יסתובב מצוייד בארגז כלים איתו הוא יוכל לבנות ביצורים שונים וכך למשל לחזק מבנים שהושמדו ע"י טנקים, לבנות שוחות ולהקים עמדות של מכונות ירייה. מערכת הביצורים אמורה לתת לשחקנים אפשרויות טקטיות שעד עכשיו לא נראו במשחקי הסדרה.

אלמנט חדש נוסף ב-Battlefield V הוא המחלקה – אוסף של חיילים, כלי רכב וכלי נשק אותם יכול השחקן לשפר ולהתאים. למשל בהינתן משחק קו-אופ, נוכל לבחור מתוך המחלקה שלנו את הדמות והציוד שיתאימו בצורה הטובה ביותר לדמויות אותן בחרו החברים, כך שתשלים את סט היכולות של הצוות. ניתן יהיה גם לבחור כלי נשק וכלי רכב מהמחלקה ולזמן אותם אלינו בזמן הלחימה. נראה כאן ש-Battlefield V ינסה לישר קו עם משחקי ה-battle royale הפופולאריים ויציע לנו אפשרויות של עיצוב, והתאמה אישית, בין היתר ע"י בחירת הלבוש והציוד של הדמויות איתן נשחק, כשאפשרויות שידרוג נוספות יפתחו תוך כי משחק.

הדבר הכי מסקרן אולי בכל החשיפה היתה ההודעה כי חבילות של שלל אקראי כמו גם גרסת פרימיום וחבילות הרחבה לא יופיעו ב-Battlefield V. המשחק בכלל לא יתמוך במודל ה-pay to win הידוע לשמצה ושחקנים לא יוכלו לקנות את דרכם לניצחון באמצעות כסף. נראה שאחרי כל המהומה שספגו סביב Star Wars Battlefront 2, החבר'ה ב-EA השכילו הפעם לנסות גישה שונה. נותר רק לקוות שעוד משחקים ילכו בדרך הזאת.

המשחק Battlefield V עתיד לצאת ב-19 לאוקטובר ל-Xbox One, PlayStation 4 ו-PC.