כפי שאתם יודעים אני מאוד אוהב את Shovel Knight – משחק אינדי מוצלח שהראה מה מימון המונים יכול לעשות עם סטודיו מוצלח מאחורי ההגה.המשחק שיצא בקיץ 2014 זכה לשבחים רבים ומאז הוא קיבל הרחבה חינמית, Plague of Shadows, הוסיף פיצ'רים נוספים רבים, והגיע לכל פלטפורמה אפשרית ע"פ כדור הארץ. ההרחבה החינמית הבאה, Shadow of Torment בכיכובו של האביר האפלולי Specter Knight אמורה לצאת באפריל הקרוב. אבל הסטודיו מאחורי המשחק, Yacht Club Games הפתיע כשהוא שחרר את המשחק כבר לפני חמישה ימים. הקאץ'? המשחק שוחרר בלעדית לנינטנדו סוויץ' לעת עתה.

specterKnight006

אף אחד לא הופתע כשהודיעו שהמשחק יגיע לסוויץ'. הוא הגיע לכל פלאטפורמה, נייחת וניידת, הרבה לפני. אבל שחרור בלעדי זמני? אני חייב לומר שאני מופתע לרעה. בסופו של דבר המהלך הזה הוא גרסא מוקטנת של מה שקרה עם Rise of the Tomb Raider – שחרור בלעדי על הXbox One חודשיים לפני השחרור לPC וכמעט שנה לפני השחרור לPlaystation 4. ההבדל הוא בגודל המשחק ובזמן ששאר הפלאטפורות יצטרכו להמתין. בנוסף יש הבדל נוסף מאוד גדול – הנינטנדו סוויץ' היא קונסולה חדישה לגמרי, בעלת ספריית משחקים לא גדולה כרגע. רשמית השחרור לשאר הקונסולות מחכה לליטושים אחרונים ועניינים רשמיים אחרים, אבל כנראה שYC החליטו לעזור לנינטנדו (בין אם מאהבתם לנינטנדו או מעומק הכיס של נינטנדו) ולתת עוד כותר בלעדי לסוויץ'. למען האמת המשחק התחיל כבלעדי לקונסולות נינטנדו באותו זמן (3DS וWiiU) ולמחשב. הגיוני שלסטודיו יהיו קשרים מיוחדים עם נינטנדו.

החלק הפחות אתי בשחרור הזה הוא שהגרסאות שזמינות לקנייה בסוויץ' הן חבילת ההרחבה הנפרדת, או Treasure Trove, הגרסא היקרה של המשחק. כל הלקוחות הנאמנים שקנו את המשחק לפני ולכן יקבלו את ההרחבה בחינם יאלצו לחכות לאפריל או לקנות את המשחק לסוויץ'. לא דרך נחמדה להתייחס ללקוחות הנאמנים. יש לזכור אם זאת שכל ההרחבות ניתנות בחינם ללקוחות ראשוניים, אז אני מבין את הניסיון לאקסקלוסיביות הכספית הזו.

בין אם במרץ או באפריל, אני כבר לא יכול לחכות לפריקוול שנראה בהחלט מגניב ודינאמי.