בכל שנה, אותו המחזור מתחיל מחדש כשכותר Call of Duty חדש יוצא ואנשים נוהרים לחנויות בהמוניהם לשחרור החצות. הם רצים לבתיהם, משחקים ברשת ואולי משתעשעים מעט עם הסיפור בכדי לקבל את ההרגשה שלכל נשק במשחק יש להציע. עם זאת, השנה החבר'ה ב-Activision החליטו לשנות מעט את הנוסחה המסורתית של חווית Call of Duty, ולתת לשחקנים הצצה מוקדמת למשחקיות במבחר קטן של מפות ומצבי משחק בכדי להלהיב אותם אפילו יותר לקראת החוויה החדשה. והנה, מציגים בפנינו את המולטיפלייר בטא הפתוחה הראשונה ל-Call of Duty: Black Ops 3.

Black-Ops-3_MP_Evac_WM

עד כמה שלשנות את הנוסחה המוצלחת של Call of Duty נשמע כמו חילול הקודש, לבטא הפתוחה של Black Ops 3 יש למעשה הרבה יותר להציע ממה שחושבים במבט ראשון. החוויה הכללית לא היתה שונה במיוחד מכל מה שאנחנו כבר יודעים מלשחק ב-CoD שנה אחר שנה, אז קל להגיד ש- Black Ops 3 הוא אותו הדבר כמו כל כותר Call of Duty שיצא בעבר. חוץ מהפעמים שהוא לא.

המשחקיות בסדרת Call of Duty אולי לא היתה תמיד הכי חדשנית, אבל הכותר הזה מנסה לרענן את הריצה וירי הפשוטים והשחוקים כשהוא מציג נשקים שאף פעם לא ידעתי שרציתי כל כך. הנשקים הללו באים עם סוגי ההתמחויות החדשים, שהם בעצמם תוספת נהדרת לסדרה. השחקנים יכולים עכשיו לפתוח ולשדרג את הנשקים שלהם בהתבסס על ההתמחות של הדמות שלהם,כשכל הריגה טוענת נשק משני ייחודי. למרות שהשחקנים אולי מכירים כבר התמחויות כמו צלפים או הסתערות, ההתמחויות החדשות מאבטח אישים (Outrider) ונביא (Prophet) מציעות הרבה יותר מרק שינוי בציוד. יש אפשרות סבירה שהשחקנים אף פעם לא באמת הבינו כמה הם רוצים קשת עם חצים מתפוצצים במשחק יריות בגוף ראשון, אבל אחרי שהם העיפו באוויר אויב שרץ על קיר במטרה להגיע לעמדת צלפים נסתרת, אין דרך חזרה.

כל יכולת היא ייחודית לסגנון המשחק של הדמות, ולכל אחת משך שונה ומגבלות שימוש משלה. לדוגמה, דמויות שפתחו נשק עם טעינת על, כמו הנביא או מאבטח האישים, יוכלו להשתמש בנשק רק לפרק זמן של שתי דקות. התמחות ההרס לעומתן, שנעה מסביב לכח ומהירות, תאפשר לסחוב קוצי-כבידה נפיצים שיוצרים גל הלם כשמטיחים אותם בקרקע. למרות שזה כלי יעיל ביותר לחיסול אויבים מרובים במכה אחת, תוכלו להשתמש בו רק פעם אחת. החלק המצער בכל הצ'ופרים האלה הוא שהשחקן יכול לבחור רק יכולת אחת כשהוא בוחר תת-סוג של דמות, והמשמעות היא שלמרות שתוכלו להרוויח את הנשק והיכולות של כל ההתמחויות, תיאלצו לבחור מה מהם עדיף עליכם.

Black-Ops-3_Specialist-Battery

סדרת Call of Duty אף פעם לא באמת הענישה את השחקנים על לרוץ ולירות לכל עבר בדרכם במפה, אבל בהחלט עודדה אותם לחשוב על דברים עד הסוף. כך המצב בבחירת הנשקים והיכולות. למאבטח האישים לדוגמה, יש קשת נפלאה שמפוצצת מטרות, אך למרות שהיא כיפית (מאד מאד) לשימוש, היכולת הטקטית ראיית-פעימה שמאפשרת רדאר בזמן אמת שמראה את מיקומם של אויבים קרובים, היא יכולת הרבה יותר שימושית לשחקן עם יד יציבה. כשמשחקים עם דמות הסוללה, מקלע הרימונים "מכונת המלחמה" רק מוסיף לכיף של התגרות בשחקנים אחרים, והיכולת השניה שלה, שריון קינטי, עושה אותה כמעט בלתי ניתנת להשמדה. עם מגן מיוחד שהופך קליעי אויב לאבק בכל פגיעה, לשחקנים יש הזדמנות להירגע, להרוויח כמה אקסים על הנשק, לרוץ לתפוס את הדגל ולכל הפחות להצליח לחמוק מבסיס האויב מבלי לקבל שריטה אחת.

השיפור הגדול ביותר לבסיס של מולטיפלייר  Call of Duty  הוא התמרון ברחבי שדה הקרב עם תרמיל הסילון. עם ההבנה שההבדלים הקטנים הם שהופכים את Call of Duty למשחק יריות מהיר ומוצלח, המפתחים בחברת Treyarch יצרו את הג'טפקים החדשים במיוחד בעבור הלוחמה הכבדה של המשחק. במשחקיות Call of Duty המסורתית, הדמויות תמיד נעות בכבדות מפאת משקל העולם מסביבן. הצעדים שלכם רועשים יותר, הקפיצות בקושי מרימות אתכם מהאדמה, אתם רצים בפרצים קצרים והנשקים בדרך כלל כבדים וגדולים יותר מבמשחקים אחרים. עם כל זה במחשבה, תרמיל הסילון של CoD היה צריך להרגיש כבד גם הוא בכדי להתאים למשחקיות. למרות שמשך הפעילות של תרמיל הסילון קצר והוא יכול להשאיר אתכם באוויר רק לזמן מועט , העילוי עוצמתי ביותר והתוצאה היא קפיצות גבוהות יותר למרחקים ארוכים.

Black-Ops-3_MP_Ruin_Prophet_-Evac_WM

בהשוואה למשחק הקודם, Advanced Warfare, מראה המשחק שופר מעט. הבעות הפנים של הדמויות יותר מפורטות והתאורה בסביבה היא מהעבודות הטובות ביותר שראיתי בדור המשחקים הזה. אנימציות המוות לעומת זאת, עדיין תקועות. נכון, הגופות נופלות עם המומנטום של הקליעים, אבל נתזי הדם עדיין נראים כמו הנפשות דו ממדיות, ויותר פעמים מאשר לא, הדמויות מתגרות בכח הכבידה אחרי מטח של קליעים. זה יכול להסיח את הדעת בהתחלה, ובדרך כלל מוציא אתכם קצת מהריכוז. בואו נקווה רק שזה יתוקן בשחרור המלא.

האונליין מולטיפלייר של Call of Duty: Black Ops 3 הוא חוויה מהנה ביותר, בהנחה שאתם והקבוצה שלכם לא מעפנים. בנקודה הזו בזמן, שחקנים שמתלוננים על סדרת Call of Duty הם האחראים לכך בעצמם. אנשים כבר יודעים מי ומה היא סדרת CoD ואם זה לא סגנון המשחק שאתם אוהבים אז השחרור החדש לא הולך לסחוף אתכם. עם זאת, לשחקנים שחיכו לצעד הבא בחוויית ה-Call of Duty, או שפשוט רוצים להישאר באותו קו עם השחקנים התחרותיים האחרים, לשחרור הזה יש סיכוי להחזיק בתשומת הלב עד הרבה אחרי שאחרונת ההרחבות תשוחרר.

Call of Duty: Black Ops 3 ישוחרר ל-PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360 ולמחשב האישי ב-6 בנובמבר השנה.