חברת Intel הכריזה בתערוכת הטכנולוגיה CES 2021 על לא פחות מ-50 מעבדים המחולקים לארבע משפחות מרכזיות, ומכוונת בכך לקהל נרחב של צרכנים. מעבדי דור 11 של מעבדי אינטל כבר מעבר לפינה, וכולם יגיעו לשוק במהלך שנת 2021 ויהוו בסיס ללא פחות מ-500 מחשבים ניידים ונייחים.

חלק מהטכנולוגיות החדשות שהוצגו, אלו הנקראות בשם קוד רוקטלייק (Rocket Lake) ו-אלדרלייק (Alder Lake), הן בעצם טכנולוגיות כחול-לבן שפיתוחן הובל על ידי חטיבת המעבדים של אינטל ישראל.

משפחת Intel Core H-Series עבור גיימינג ברמה גבוהה

משפחה זו הינה קו מעבדים חדש שמיועד למחשבי גיימינג ניידים, במלוא מובן המילה – עובי המחשבים לא יעבור את ה-16 מ"מ. מעבד הדגל של משפחה זו, Intel Core i7 Special Edition, מצוייד ב-4 ליבות במהירות 5GHz טורבו ובכלל, כל הסדרה הזו מצויידת בארכיטקטורת PCIe 4.0 שתתמוך בכרטיסים הגרפיים החדשים ביותר תוך שמירה על זמן השהיה קצר ביותר לחווית משחק חלקה להפליא.

החברות ASUS, MSI, ACER ו-Vaio כבר הכריזו על מחשבים ניידים המבוססים על מעבד Intel Core H35 Series, ויספקו חווית גיימינג אולטרה-ניידת. יש למה לצפות – יותר מ-40 דגמים של מחשבים ניידים יגיעו לשוק במהלך המחצית הראשונה של 2021.

בנוסף, במהלך הרבעון הראשון של 2021 יגיח מקו המוצרים הזה גם מעבד 8 ליבות שייתן חווית משחק ברמה של מחשב שולחני רציני. חלק מהמאפיינים של הפלטפורמה הזו הינם מהירויות גבוהות של עד 5GHz, ארכיטקטורת PCIe 4.0 NVMe לאחסון מהיר וגרפיקה עם מאיצים נפרדים וקישוריות Intel Killer™ WiFi 6E (Gig+).

משפחת N-Series עושה לכם בית ספר

החיסון אולי כבר כאן, אבל יש לנו הרגשה שלמידה מרחוק היא דבר שיישאר. כמובן, מי שמעוניין לקנות מחשב נייד עבור לימודיו או אפילו עבור לימודי ילדיו, לרוב לא צריך את המותרות של ה-H-series. הקהל שלא צריך כוח מחשובי גדול יוכל להנות ממעבדי N-Series Intel Pentium Silver ו-Celeron.

מעבדים אלו פותחו בארכיטקטורת 10 ננומטר של אינטל (מה שאומר שגודל הטרנזיסטורים במעבד עומד על כ-10 ננומטר), ומבטיח שיפורים רציניים לעומת הדור הקודם – 35% בביצועי יישומים ו-78% בביצועים גרפיים, כלומר שהמשתמש יוכל לקבל ביצועים טובים וחלקים יותר גם בשימוש מרובה יישומים במקביל.

כיוון שהדגש הוא עניין הלמידה מרחוק, אינטל דואגים גם שיהיו מצלמות איכותיות ומאפייני קישוריות מתקדמים שיספקו חוויה טובה ועשירה יותר בכל הלימוד המקוון.

משפחת Intel Core vPro, כי המידע שלכם הוא הכי חשוב

המגזר העסקי והארגוני צריך מערכות מחשוב עם רמת אבטחה גבוהה, ובדיוק לנישה הזו נכנסת המשפחה השלישית שהוצגה בתערוכת CES 2021. על פי חברת Intel, סדרת ה-Core vPro כוללת אבטחה מקיפה המתחילה כבר ברמת החומרה.

נתחיל בטכנולוגיה שפותחה על ידי צוותים מאינטל ישראל, טכנולוגיית Intel Hardware Shield. הטכנולוגיה מאפשרת זיהוי איומים המבוסס על בינה מלאכותית, שיבלום מתקפות כופר וכרייה. בנוסף, היא כוללת את Intel  Control Flow Enforcement Technology(או CET) שמטרתה להגן על מערכת ההפעלה מפני מתקפות על זיכרון המחשב.

אם חשבתם שסיימנו עם הגאווה הישראלית, נציין כי טכנולוגיית Intel WiFi 6/6E (Gig+) מפותחת גם היא בישראל, וכלולה גם בסדרה זו. בהשוואה ל- WiFi 5, הטכנולוגיה הזו מאפשרת הורדה והעלאה של קבצים בקצב של עד פי 3 בבית ועד פי 6 במשרד.

הסדרה מציעה גם טכנולוגיית Intel SuperFin 10nm, מעבד גרפי מסוג Intel Iris Xe וביצועים מהירים מאוד. לדוגמה, בהשוואה לדור הקודם, דור 11 יניב ביצועי AI מהירים עד פי 8, פי 2.3 במהירות עריכת ויצירת וידאו וכן שיפור של עד 23% בפרודקטיביות בשימוש ביישומים כגון Office 365.

אז אחרי שהעובד שלכם (טוב נו, זה כנראה אתם שעובדים) מאובטח ויכול לעבוד באופן יותר מהיר, הגיע הזמן לחשוב על בלת"מים. מחשבי Intel Evo מיועדים לאנשים שנזכרים בדברים ברגע האחרון ויכולים להתעורר ממצב שינה תוך פחות משנייה, ומגיעים עם חיי סוללה מדהימים, של לא פחות מ-9 שעות עבודה (אבל אל תעבדו כל כך הרבה, ותשתדלו לא לעבור את ה-50% פריקה, זה לא טוב לסוללה שלכם).

אם אתם דואגים שלחברה שבמשרד מולכם יהיו את אותם מחשבים, תשמחו לשמוע שתוכלו לבחור לכם מבין יותר מ-60 דגמי לפטופים של היצרנים המובילים בעולם, כולם יכללו את האבטחה ויכולת הניהול של vPro. כמו כן, אם אהבתם את ה-Chromebook אז האח הגדול ומוצלח יותר שלו, Evo Chromebook, גם הוא יגיע בקרוב.

משפחת Intel Core S-Series באה בטוב

המשפחה הרביעית והאחרונה מדגימה את טכנולוגיית Intel Core S-Series של דור 11 של אינטל, הקרויה גם רוקטלייק. מעבדי רוקטלייק יושקו ברבעון הראשון של 2021 ויספקו מהירויות גבוהות בהשוואה לדור הקודם. הדור הקודם נועד ליצור את הליבות בעלות המהירות הגבוהה ביותר, אך מעבדי הדור החדש ובראשם Intel Core i9-11900K מציעים שיפור של 19% במספר ההוראות למחזור (IPC) בהשוואה אליו.

גם אלדרלייק הודגם בתערוכת CES 2021, ומעבד הדור הבא הזה מהווה פריצת דרך משמעותית בארכיטקטורת x86 ומכיל את המערכת-על-שבב (System-on-Chip) עם פוטנציאל הצמיחה הרחב ביותר מבחינת עוצמה. המעבד יושק במחצית השנייה של 2021 וייתן סינרגיה בין יעילות לליבות חזקות שלא מפסיקות לתת עבודה. אגב, זהו מעבד אינטל הראשון שנבנה בגרסה המשופרת של SuperFin 10nm.

משפחה זו מעניינת במיוחד את ציבור הגיימרים, בהתחשב בכך שהדור האחרון של המתחרה הגדולה, AMD, יצא רק לפני כמה חודשים (משפחת Ryzen 5000) ותפס את אינטל ללא תשובה מתאימה למעבדים של הענקית האדומה. האם משפחת רוקטלייק תחזיר לאינטל את הבכורה? נחכה ונגלה.

ארבע משפחות, חמישים מעבדים וחמש מאות מחשבים, שנת 2021 בהחלט מתחילה ברגל ימין עבור Intel.