חברת GIGABYTE, ענקית החומרה שמייצרת גם לוחות אם וגם כרטיסי מסך, וכמובן חברת האם של מותג הגיימינג AORUS, סיפקה היום עוד פרטים על סדרת של מסכי מחשב חדשים המכוונים לעולם הגיימינג שהוצגה בתערוכת CES יותר מוקדם השנה.

בדומה לחברות אחרות שמחזיקות 3 משפחות של מסכי מחשב – שימוש משרדי, שימוש למשחקי מחשב וסדרת על תחת מותג נוסף (AGON אצל AOC או ROG בחברת ASUS), כעת גם חברת GIGABYTE מיישרת קו ומשיקה סדרה משלה ששואבת השראה ממותג העל AORUS מתוך כוונה להציע לצרכנים מסכים מהירים ומצויינים במחיר בר השגה.

הליין החדש מביא עמו טווח רחב יחסית של מסכים גדולים – מסכי 27" או 32", וגם בתצורה הארגונומית – היכולת לבחור בין מסכים שטוחים למסכים קעורים ברדיוס של 1500R.

בנוסף, הסדרה החדשה שואבת השראה ממותג העל AORUS בכך שהיא מציגה אף היא פיצ'רים שונים כמו ה-Black Equalizer, ה-Aim Stabilizer וה-GameAssit – שהוצגו לראשונה במסכים כדוגמת Gigabyte AORUS FI27Q-P.

כדי להתמודד עם שלל הפיצ'רים ולהתאים את תצוגת המסך באופן מיטיבי לעיניכם ולמערכת המחשב שלכם, תוכלו להיעזר בתוכנת ה-OSD Sidekick שמאפשרת לכם שליטה קלה, יעילה ומדוייקת לשלוט באספקטים השונים של המסך ישירות משולחן העבודה שלכם.

המסכים החדשים מתאפיינים בקו עיצובי נקי, פשוט אך בנוי היטב ונעים לעין עם מעמד יציב שיתמוך במסכים הגדולים, וגימור מט כדי לא לגרום למסכים להיות צעקניים מדי ולהתאים לכל עמדת מחשב סטנדרטית.

מסכים שטוחים לאלו שעורכים

שני המסכים השטוחים שהוכרזו הם ה-G27F וה-G27Q. מדובר בשני מסכים 27" , עם פאנל IPS שמיועד לתת לתת קשת צבעים רחבה ועוצמתית במיוחד.

מסך ה-G27F הוא מסך ברזולוציית FullHD, כלומר רזולציית 1920X1080, ומסך ה-G27Q הוא מסך QHD, כלומר רזולוציית 2560X1440 או 2K אם תרצו. ייעוד שני המסכים הוא לעבודה משרדית, גיימינג ובידור.

GIGABYTE מסכים
מסך ה-G27Q – מסך 2K שטוח עם פאנל IPS.

שני המסכים מגיעים עם מה שהפך להיות הסטנדרט היום במסכים באשר הם – תמיכה בטכנלוגיית ה-FreeSync של חברת AMD(שיכולים להריץ גם G-Sync של Nvidia), וגם בתחום המהירות מדובר במסכים זריזים במיוחד עם תדר רענון של 165Hz וזמן תגובה של 1ms.

שני המסכים מגיעים מצוידים בצמד רמקולים מובנים בהספק של 2W כל אחד ומבחינת תמיכה ב-High Dynamic Range, הם VESA HDR Certified כדי לאפשר לכם ליהנות מגווני שחור וצבע כראוי.

מסכים קעורים לתחושה אימרסיבית במיוחד

במקביל, החברה סיפקה מידע על שלושה מסכים קעורים נוספים – G27FC, G27QC ומסך גדול במיוחד G32QC!

3 המסכים מתאפיינים ברדיוס קיעור של 1500R בהתאם למקובל במסכי 27" ומעלה, וזאת על מנת להקנות למשתמש תחושה אימרסיבית, וכמובן – לקרב את קצוות התצוגה אל מרכז הראייה של המשתמש.

עם טווח גדלים מרשים של 27 אינץ' עד 32", מדובר ב3 מסכים מהירים במיוחד עם זמן תגובה של 1ms וקצב רענון של 165Hz, מה שהופך אותם מתאימים למשחקי מירוצים שונים, וכמובן – עבודה על מספר מטלות במקביל לאלו שצריכים את שטח העבודה.

Gigabyte מסכים
מסך ה-G32QC הוא מסך קעור בגודל של 32" ומציג רזולוציית 2K בקצב רענון גבוה.

אם עד כה לא זיהיתם על פי שמות הדגמים את הרזולוציות אותה הם יציגו – דגם הG27FC יגיע עם תצוגה של FullHD, ודגמי ה-G27QC וה-G32QC יצויידו בתצוגת QHD הידועה יותר כ-2K או כ-2560X1440 פיקסלים.

המסך הגדול, ה-G32QC תומך ב-AMD FreeSync Premium Pro וכמוצהר כ-VESA Display HDR certified כדי להקנות למשתמש חווית שימוש נטולת קרעים ובטווח דינמי רחב.

שני מסכי ה-27" תומכים ב-AMD FreeSync Premium, ומסך ה-2K, ה-G27QC תומך בתוכן HDR גם כן. שני המסכים גם מצוידים עם אותם רמקולים כמו מסכי ה-IPS השטוחים. כרגע לא נמסר פירוט לגבי הפאנל עליו הם מבוססים.

טרם נמסר תמחור למסכים החדשים. ניתן למצוא מידע נוסף באתר החברה.