אם גם אתם אהבתם את הסרט Minority Report, או אם גם אתם תמיד רציתם מציאות מדומה כמו בסרט Ready Player One אז החידוש הבא הוא בדיוק בשבילכם. ה-Teslasuit Glove הן כפפות למציאות מדומה שפותחו כחלק מפרויקט של חליפה שלמה למציאות מדומה בשם Teslasuit.

הרעיון העומד מאחורי מציאות מדומה הוא לשדר אותות למוח שישקרו לו על מיקומו, המרחב שסביבו ותפיסת העולם בחושים. החושים שהכי קל לעבוד עליהם הם הראייה והשמיעה, כיוון שהם פועלים על אותות חשמליים שניתן לייצר. בימינו, כשעולם המציאות המדומה בתוך תעשיית המשחקים הולך וצובר תאוצה עם מכירות מצוינות של משקפי מציאות מדומה כמו אלו מבית Oculus שזוכות לפופולריות רבה, הכפפות של Teslasuit מנסות ללכת עוד צעד בכיוון הזה, ולשקר לחוש המישוש.

כפפת ה-Teslasuit Glove היא כאמור חלק מפיתוח של חליפה ובעוד שהחליפה באמצע תהליכי הפיתוח, הכפפות הן הצעד המשמעותי החשוב כרגע מבחינת החברה. הכפפות אלחוטיות לחלוטין ומתחברות לממשקים השונים באמצעות Wi-Fi. המבנה שלהן מעניין מאוד – ניתן לראות מעין שלד חיצוני שממוקם על גב היד ומתחבר לקצות האצבעות. בצורה זו, המנוע שנמצא בכפפה יכול לעבוד על חוש המישוש ולדמות לחץ או התנגדות של חפצים או כוחות, והדיוק של הכפפות בזיהוי תנועות הידיים מאפשר לשנות בהתאם את הרגשת התנועה באמצעות מנועי העזר.

מעבר לטכנולוגיית Motion Capture ו- Force Feedback, החברה מציעה טכנולוגיה מעניינת של Haptic Feedback המעניקה לקצות האצבעות תחושה של מרקם משתנה בהתאם לנתונים המוזנים לכפפה, על ידי משטחים של 3X3 (מערכים) הממוקמים מתחת לכל אצבע. הכפפה מהווה קפיצה טכנולוגית אדירה ומספקת חישה ושליטה מלאה באצבעות, בשונה מהממשקים האחרים בני ימינו שמסתמכים בעיקר על בקרים וחיווי של מצלמות (למעט Oculus Quest שמציעה את הטכנולוגיה של זיהוי היד במרחב ללא צורך בבקר).

הכפפה עצמה לא נועדה מראש למשחקי מציאות מדומה אלא כוונה לשליטה ברובוטים, תפעול מכשירים מרחוק, אימונים ושיקום תנועה לבעלי מוגבלויות ונפגעים, אך אני סמוך ובטוח שתעשיית הגיימינג תזדרז להרים את הכפפה ולאמץ את הטכנולוגיה בשלב מסוים בשל השימושים הפוטנציאליים לשחקני מציאות מדומה. בין השימושים תוכלו לחשוב על חיקוי אחיזה של חפצים, מרקם של אובייקטים הקיימים במציאות מדומה, ואפילו משקל של גופים במרחב הוירטואלי.

יהיה מעניין מאוד לראות את היישומים שתעשיית המשחקים תמצא לכפפה הזו בפרט ולחליפה כולה, כשהיא תהיה מוכנה; רק המחשבה על עכביש שעיר שמטפס על גופי במציאות מדומה מעבירה בי צמרמורת. כמו תמיד, אנחנו נהיה כאן כדי לעדכן ולספר לכם מה יהיה עם הכפפות הללו שצפויות לצאת במחצית השניה של 2020.