עוד פחות מחודש זה קורה, הדור החדש של פוקימון כבר בפתח הדלת עם Pokemon Sword and Shield. עד עכשיו קיבלנו כמות יפה של מידע, ואפילו הספקנו לשחק בדמו של המשחק, ועכשיו כבר לא נשאר עוד הרבה זמן לחשוף את פרטי המידע האחרונים שנקבל לפני שהמשחקים יוצאים.

אתמול קיבלנו טריילר חדש ל-Pokemon Sword and Shield אשר חושף בפנינו כחמש צורות ג'ייגנטמקס (Gigantamax) חדשות לפוקימונים קיימים. ביניהן צורות חדשות לפיקאצ'ו וצ'אריזארד.

משחקי פוקימון החדשים הולכים להכיל לא מעט תוכן חדש. החל מפוקימונים חדשים, איזור פתוח חדש בשם ה-Wild Area וריידים לכמה שחקנים, כבר ראינו הרבה סיבות להתרגש לקראת Pokemon Sword and Shield. אחד הפיצ'רים הכי מרשימים במשחקים הקרובים הוא הגדלת הפוקימונים למימדי ענק, באמצעות זוג תופעות חדשות בשם דיינמקס (Dynamax) וג'ייגנטמקס (Gigantamax).

כבר למדנו לא מעט על שתי התופעות. דיינמקס תאפשר לנו להגדיל פוקימון למשך 3 תורות, פעם אחת בקרב. כשהוא מוגדל, ההתקפות שלו יותר חזקות ומקבלות אפקטים נוספים, ובינתיים עוד לא ידוע איך עוד זה ישפיע על הפוקימון. בראיון של אתר GameInformer עם מפתחי המשחק Game Freak, התברר כי הפוקימונים עצמם אינם באמת גדלים, אלא יוצרים הקרנה של עצמם למימדים עצומים.

תופעת הג'ייגנטמקס דומה לדיינמקס – הפוקימון גדל (או מקרין את עצמו), למימדים ענקיים, אבל הפעם גם משנה צורה ומקבל התקפה ייחודית, בדומה לצורות המגה בדורות הקודמים. לא כל פוקימון יכול לבצע ג'ייגנטמקס, אלא רק בודדים נבחרים, ואחת הדרכים להשיג פוקימונים כאלה היא דרך ריידים באיזור הפרא. בטריילרים הקודמים ראינו שהפוקימונים החדשים אלקרמי (Alchremie), קורבינייט (Corviknight) ודרדנו (Drednaw) יקבלו צורות ג'ייגנטמקס, עם התקפות ייחודיות לכל אחד מהם.

בטריילר של אתמול, גילינו על עוד כמה פוקימונים שיקבלו צורות ג'ייגנטמקס חזקות. ראשית כל, כוכב הסדרה פיקאצ'ו (Pikachu) מקבל צורת ג'ייגנטמקס, משמין, והופך לענקי. פיקאצ'ו יקבל בצורה זו התקפה מיוחדת בשם G-Max Volt Crash, אשר גורמת נזק ובנוסף משתקת את כל הפוקימונים בצד היריב. אם תשחקו במשחקים החדשים תוך כדי שיש לכם שמירה על המכשיר של המשחק Pokemon Let's Go Pikachu, תוכלו לקבל פיקאצ'ו שמסוגל לבצע ג'ייגנטמקס בדלפק בכניסה לאיזור הפרא, שאליו תגיעו אחרי בערך שעתיים של משחק. פיקאצ'ו שכזה לא יכול להתפתח לראיצ'ו.

אבל מה, חשבתם שרק שחקני Let's Go Pikachu יזכו לכל הכיף? שחקנים שישחקו במשחקים החדשים תוך כדי שיש להם שמירה על המכשיר של המשחק Pokemon Let's Go Eevee, יקבלו איבי (Eevee) אשר מסוגל לגדול לצורת הג'ייגנטמקס החדשה שלו. בצורת הג'ייגנטמקס שלו, איבי גדל למימדים ענקיים, ומקבל רעמה של פרווה רכה. בצורה זו, הוא מקבל התקפה ייחודית בשם G-Max Cuddle, אשר פוגעת ביריב וגורמת ליריבים מהמין ההפוך להתאהב באיבי. איבי שכזה לא יכול להתפתח לאף אחת מההתפתחויות שלו. גם את איבי שחקנים יוכלו להשיג בכניסה לאיזור הפרא.

גם אהוב הקהל צ'אריזארד (Charizard) מקבל צורת ג'ייגנטמקס. הוא מקבל כנפיים מאש, וחלקים בראש שלו גם עולים בלהבות, ומקבל התקפה חדשה בשם G-Max Wildfire, אשר ממשיכה לגרום נזק לפוקימונים בצד היריב עד 4 תורות אחרי ההתקפה. כרגע עוד לא ברור איך נוכל להשיג צ'אריזארד שכזה.

בטריילר ראינו עוד שתי צורות ג'ייגנטמקס. הראשונה מביניהן היא לבאטרפרי (Butterfree). כשהוא מבצע ג'ייגנטמקס, באטרפרי מקבל את ההתקפה G-Max Befuddle, אשר פוגעת ביריב ומרעילה, משתקת או מרדימה אותו. עוד לא נחשף איך נוכל להשיג באטרפרי שכזה.

לבסוף, נחשפה צורת ג'ייגנטמקס של מיאות' (Meowth), בדיוק. כשהוא גדל, הוא נהיה ארוך, ועל המטבע שעל המצב שלו נוסף סימן. מיאות' בצורת הג'ייגנטמקס שלו מקבל את ההתקפה G-Max Gold Rush, אשר מבלבלת את כל האויבים ונותנת בונוס לפרס הכספי של הקרב. עם היכולת Pickup וההתקפה הזו הוא בוודאי יהיה שימושי לאורך הסיפור, ולחלופין עם היכולת Technician, הוא יכול אפילו להיות ממש קטלני בקרבות ברשת.

תוכלו לקבל מיאות' שכזה בתור מתנה על רכישה מוקדמת של המשחקים, באמצעות חיבור ל-Mystery Gift, אשר תהיה זמינה עד ה-15 בינואר. בדומה לפיקאצ'ו ואיבי, גם מיאות' אשר מסוגל לבצע ג'ייגנטמקס לא יוכל להתפתח.

יש עוד הרבה דברים שטרם נחשפו במשחק, ונראה ש-Game Freak שומרים את הקלפים שלהם צמוד. זה טוב, כי במשחקים קודמים קיבלנו יותר מדי מידע ולא נשארו הפתעות במשחק המלא. Pokemon Sword and Shield צפויים לצאת ב-15 לנובמבר ל-Switch, ונינטנדו ישראל כבר הודיעה שהיא תערוך מסיבת השקה למשחקים בחצות של ה-14 בנובמבר.