על פי דיווחים במספר אתרים בינלאומיים, הכותר השנתי בסדרת ה-FPS של Call of Duty יהיה Black Ops 4. הדיווח מסתדר, מכיוון שעל פי הסבב התלת-שנתי של הכותר של Activision – השנה הגיע תורה של המפתחת Treyarch לפתח את המשחק. למי שלא יודע – ישנן שלוש מפתחות העובדות בסבב על המשחקים ב-Franchise: הראשונה – Infinity Ward שהביאה לנו את סדרת Modern Warfare ולפני שנתיים את Infinite Warfare העתידני, Sledgehammer Games, שפיתחה את הכותר של 2017 – Call of Duty: WWII (שאת הסיקור שלו תוכלו לקרוא כאן) ואחרונה חביבה חברת Treyarch, שאחראית על המשחקים המתרחשים בעולם של Black Ops, שמהווה המשך ל-World at War.

למי שלא זוכר, העלילה סביב Black Ops סבבה סביב המלחמה הקרה (World at War עסק בסיום מלחמת העולם השנייה), כולל מלחמת ויאטנם, ב-Black Ops 2 טיילנו לעתיד הקרוב, וב-Black Ops 3 כבר מצאנו את עצמנו ב-2065. המשחק האחרון שם דגש רב על אווירה עתידנית עד כדי מד"בית, דבר שנלקח צעד אחד רחוק מדי ב-Infinite Warfare שספג ביקורת רבה על כך שהציג קרבות באפס כבידה וחלליות. ביקורת שהובילה שנה לאחר מכן למדיניות ה-Grounded Down של WWII שחזר למקורות הסדרה. הביקורת כלפי Infinite Warfare הייתה כה קשה, שהדבר התבטא במכירות המשחק (למרות שלדעתנו הוא משחק מאוד מוצלח מבחינת העלילה, וה-Multiplayer), וחרף המכירות הנאות מאוד של Call of Duty: WWII, הסדרה לא הצליחה לשחזר את הצלחת השיא שלה מ-2010 כאשר המכירות של Call of Duty: Black Ops 1 היו הגבוהות ביותר עד כה. לדעת רבים – הסיפור שלו היה המוצלח ביותר, אפילו ביחס לזה של סדרת Modern Warfare שהביאה את ה-Franchise למה שהוא היום.

האזכור הראשון למשחק הופיע השבוע בציוץ של Marcus Sellars שמציג את עצמו כ"איש התעשייה". Sellars ציין גם את הפלטפורמות שעליהן המשחק יפותח – ואם הוא צודק, המשחק יצא גם על גבי ה-Nintendo Switch! משחק Call of Duty האחרון שראינו על גבי קונסולה של Nintendo היה Call of Duty: Ghosts שיצא ב-ב2013 על גבי ה-Wii U.

עד כה, לא התקבלה שום תגובה מצד Activision, וככל הנראה אחת כזו תבוא רק לקראת מרץ, כאשר החברה תחשוף את ה-Line-up שלה לתערוכת E32018. כך או כך – ייתכן מאוד שהכותר יבחר לעסוק במציאות העכשווית. גם אנחנו במציאות שלנו בישראל שומעים רבות על "המלחמה שבין המלחמות" – כלומר המערכה המנוהלת על ידי הכוחות המיוחדים וסוכנויות המודיעין השונות, לא רק בארץ, אלא גם בעולם. פעילות זו הינה סודית, ופעמים רבות אנו לא מודעים אלא כלל. ה-Franchise מתאפיין בלקיחת השראה מאירועי היום-יום, דבר שראינו בצורה בולטת גם בסדרת Modern Warfare, בדגש על המשחק הראשון – בו חווינו את הלחימה בעיראק מקרוב.