עוד עונת כדורגל החלה, ועמה מגיע כבכל שנה הזמן לעלות על חליפה או טרנינג וירטואלי, ולשקוע עמוק אל תוך חווית האימון הממכרת ששמה פוטבול מנג'ר. פוטבול מנג'ר 2016 ממשיך להיות סימולטור האימון האולטימטיבי עבור שחקני המחשב, בין אם מדובר בשועלי קרבות ותיקים או בשחקנים חדשים.

הממשק נותר דומה לגרסת 2015, למעט מספר שינויים קוסמטיים בצורת תפריטים מפורטים יותר ואינספור אפשרויות לחקור את עולם המשחק במטרה להגיע לגדולה, כולל יחסים עם שחקנים, צוות האימון, מועדונים אחרים, עיתונאים ועוד. בנוסף, השנה הוכנסו מספר חידושים מרעננים אל המשחק, אשר בראש ובראשונה עומד שיתוף הפעולה עם חברת ProZone , בעלת שם עולמי בניתוח נתוני ספורט. שיתוף פעולה מסוג זה הופך את המשחק לגן עדן לחובבי סטטיסטיקות ונתונים ספורטיביים, כך שגם אתם תוכלו לדעת מי השחקן עם אחוז המסירות המדויקת ביותר בליגה השלישית באיטליה, או השחקן עם מספר הבעיטות לשער למשחק הגבוה ביותר בדרום קוריאה. אם תרצו – מאניבול פוגש את אברהם גרנט.

 

אבל כמו שאתם יכולים לקרוא את הנתונים הללו ולהפיק מהם מידע יעיל, גם המחשב מסוגל. הבינה המלאכותית של המשחק השתפרה בצורה טובה מאוד, כך שבעצם נגמרו ימי ה-Plug and Play. אי אפשר יותר לזרוק שחקנים לטקטיקה רנדומלית ולדרוס את כולם בדרך לפסגה; נדרשת חשיבה עמוקה בתכנון הקבוצה והטקטיקה, עם המון פרטים ודגשים עבור כל שחקן וכל קבוצה בכדי להתקדם הלאה, אחרת נשארים הרחק מאחור.

ss_6d4a57424758d6c2dc89e651a760f14035ed4a9b

מבחינת מנוע המשחק התלת מימדי ניכר שיפור בגרפיקה, ותנועות השחקנים נראות זורמות יותר הודות לשימוש בטכנולוגיה ללכידת תנועות שחקנים מקצועיים, כמו במשחקי כדורגל אחרים שאינם ממוקדים בחווית האימון. הקהל אף הוא שופר ונראה הרבה יותר חי ומגיב למתרחש במשחק, מאשר סתם אנשים נטולי הבעות. עוד תוספת גרפית נחמדה היא יצירת דמות וירטואלית ממשית עבור המאמן, עם המון אפשרויות לשחק איתן. אמנם לא מדובר כאן בגרפיקה כמו בפיפא או PES, אך עדיין עבור משחק שרק לפני 7 שנים עבר מדו מימד לתלת מימד זו התקדמות גדולה מאוד.

 

השנה הוספו גם שני מצבי משחק נוספים למצב הקריירה הסטנדרטי והאתגרים: מצב הפנטזי דראפט, ובנה לך קבוצה – אולי המצב המבוקש ביותר מאז ומעולם. מצב הפנטזי מאפשר לשניים עד 32 שחקנים לפתוח בטורניר בו כל אחד בונה את קבוצת חלומותיו בתקציב משתנה, במטרה לקבוע מי המאמן הטוב ביותר. בנה לך קבוצה הוא המצב האולטימטיבי בכדי ליישב את הסוגיה האם אתם מאמני על במנג'ר. האפשרות להקים קבוצה מאפס, שתחליף קבוצה בליגה קיימת כלשהי ולקחת אותה כל הדרך לתהילת עולם.

ss_856a74324dcb9ff8b056684a962c7551429a09ec

משחק האונליין נשאר דומה לשנה שעברה, ומצב ה-FM קלאסיק הוחלף במצב FM טאץ', שזה בעצם אותו דבר רק שעכשיו אפשר לשחק את המשחק גם על אייפד ולהתחרות בזוגות.

לסיכום, מסתמן שהשנה Sports Interactive וסגה התעלו על עצמם ויצרו את משחק ניהול הכדורגל המשופע ביותר במידע אי פעם, בעל הגרפיקה המתקדמת ביותר עבור משחק מנג'ר. עם זאת, זהו המשחק גוזל הזמן ביותר בסדרה: כל האפשרויות החדשות גוזלות המון זמן במטרה להבין אותן וליישמן במטרה להפוך לגדולים ביותר, המשחק ממכר ושואב זמן אבל מבטיח הנאה צרופה וסיפוק רב כאשר הכל משתלם בסופו של דבר. נסו את המשחק ותתמכרו אליו במהרה, כמו מיליונים רבים בעולם שנהנים להתרגש משער ממוחשב ולנהל משחק כדורגל מותח, אפילו יותר מבחיים האמיתיים.