Omensight הוא משחק אינדי המתואר בתור משחק אקשן עם תעלומת רצח בתוך לולאת זמן, אשר עומד לצאת בקרוב.

אני ממש אוהב תעלומת רצח טובה, וגם ממש מעריך סרטים כמו Groundhog Day  ו-Edge of Tomorrow אז אפשר להגיד שאני משוחד בכל הנוגע לרעיון של לולאות זמן.

אחרי שצפיתי בסרטון המשחקיות האחרון של Omensight שפורסם לאחרונה על ידי מפתחי המשחק Spearhead Games, אני יכול להגיד בלב שלם שאני הולך להנות מ-Omensight.

הקריינית, מעצבת שלבים בשם קישה שאובין (Keisha Chauvin), מתחילה בתאור קצר של הרקע למשחק – משהו הקשור במלחמה בין שתי ממלכות, אל כועס וסוף העולם הקרב.

אתם משחקים את המבשר (Harbinger) – לוחם מיסטי עם משימה לעצור את סוף העולם. כדי להצליח במשימה זו, עליכם לפתור את תעלומת הרצח של הכוהנת חסרת האל; לא משנה כמה פעמים זה יקח לכם.

אבל כל זה לא משנה עכשיו – כי אנחנו פה לראות קצת משחקיות.

Omensight מכיל אלמנטים של חקר עולם, לחימה והחלטות המשפיעות על המשחק. כפי שניתן לראות כבר בהתחלה, נופלת לידיכם ההחלטה האם להציל את החיילים הנלחמים באויב לא מוכר או להמשיך הלאה ולתת להם למות. בדמו, המבשר מחליט לעזור לחיילים ואנחנו מקבלים הצצה לאיך שעובדת הלחימה במשחק.

במבט ראשון הלחימה נראית פשוטה – אתם מכים, מתחמקים, מזנקים והורגים מפלצות. אך ככל שהדמו מתקדם אנחנו רואים את המבשר משתמש ביכולות מעניינות. בקרב אחד ניתן לראות כי המבשר עוצר את הזמן כדי לבעוט בחבית נפץ אל עבר עמוד אבן אשר נופל בעקבות זאת על חבורה של מפלצות והורג אותם.

לאחר מכן אנו נחשפים לאפשרות לשלב מספר יכולות אלו בקרב על מנת להפטר מהמפלצות במהירות רבה באופן מרהיב.

אבל הבחירות שלכם ממשיכות להוות חלק מאוד משמעותי מהמשחק. המטרה העיקרית היא בסופו של דבר בכל זאת לפתור תעלומת רצח, ונראה שישנם הרבה חשודים. אתם צריכים להחליט על מי לסמוך, עם מי להתעמת, ואיך. כל בחירה תשפיע על מהלך שאר המשחק, אם כי קשה לחשוב איך זה עובד כשאתה נמצא בלולאת זמן.

וכמובן שאל תשכחו שבזמן הזה מתנהלת מלחמה. בסרטון, אנו רואים כי למבשר מצטרפים בני לוויה משני הצדדים במלחמה. האם נצטרך לבחור צד?  או שהם רק אמצעי להשגת מטרה?

Omensight חולק תכונות משותפות עם משחק קודם של Stories : The path of Destinies ,Spearhead Games. על אף ש-Stories הוא משחק קטן ונחמד, הוא סבל ממשחקיות ושלבים החוזרים על עצמם – בגלל מכניקת לולאות הזמן שבו.

הדרך בה Spearhead Games מנסים להתחמק מהמלכודת הזאת היא בכך שהם מאפשרים לחקור אזורים שונים בממלכה לצד בני לוויה שונים בכל פעם.

בין לולאת זמן אחת לאחרת אתם מגיעים לשורשי עץ החיים – מעין אזור מנוחה אשר בו ניתן לשדרג את היכולות של הדמות שלכם ולעבור על כל מה שגיליתם עד כה בנוגע לתעלומת הרצח. באיזור זה ניתן גם לתכנן את הצעד הבא ולהחליט אחרי איזה רמז לעקוב הפעם.

ניתן לשתף גם את ה-NPCs  במידע חיוני באמצעות יכולת ה-Omensight – ידיעה של פיסת מידע קריטית יכולה לשנות את תוצאת לולאת הזמן ולחשוף אתכם לעוד רמזים בתעלומה. בדרך זו ניתן גם לצרף דמויות מסוימות למסע שלכם.

בינתיים, אני מאוד אוהב את מה שיש למשחק הזה להציע. תעלומת רצח שבה אתם צריכים ממש לדבר עם החשודים, לגלות את השקרים שלהם ולהחליט לאיזה סיפור להאמין היא ללא ספק אתגר שמוצא חן בעיניי. אם נוסיף לזה את הלחימה ש-"קל ללמוד, וקשה להתמחות בה"  והעיצוב המדהים של המשחק, אתם מקבלים משחק אקשן ששווה את תשומת הלב שלכם.

Omensight זמין עכשיו ל-PC ו–PlayStation 4. ניתן למצוא את המשחק ב-Steam, או דרך חנות ה-PlayStation Store.