אקשן-הרפתקה הוא ז'אנר רחב, לכן זה לא מפתיע שרשימת משחקי האקשן-הרפתקה ששיחקנו בהם השנה היא ארוכה. עם זאת, למצוא את את המשחקים הטובים ביותר של 2016 הייתה משימה די קלה. שלושת המשחקים שאתם יכולים לראות למטה בלטו בקרב ההמון כמשחקים הטובים ביותר, כאשר כל אחד מהם מציע חוויה ופרשנות ייחדית לז'אנר. נהננו לשחק בכל אחד ואחד מהם.

אלו הבחירות שלנו למשחקי האקשן-הרפתקה הטובים ביותר לשנת 2016:

 Dishonored 2 

מפתחת: Arkane Studios

מפיצה: Bethesda

פלטפורמות: PC, PlayStation 4, Xbox One

Dishonored המקורי היה ועודנו אחד המשחקים הכי טובים בהיסטוריה הקרובה, לכן כל המשך שהיו עושים לו היה צריך לעמוד בציפיות רבות. למרבה המזל, Dishonored 2 מצליח לעמוד מול המקור ולהעביר חווית משחק פתוחה שרק מספר קטן של משחקים מצליח להעביר. החופשיות של המשחק פשוט מדהימה ושחקנים יכולים באמת "לשחק בדרך שלהם", בין אם זה להרוג בכל דרך אפשרית כל מה שנקרה בדרכם, או בין אם זה להתגנב מבלי שיבחינו בהם הודות לשיפורים במשחקיות של התגנבות וחיסול ללא הרג. למרות שהדמות הראשית, קורבו אטאנו (Corvo Attano), חוזר כאחת משתי דמויות שניתן לשחק בהן, אמילי קלדווין (Emily Kladwin) היא מי שגונבת את ההצגה עם העלילה שלה וכוחותיה החדשים. Dishonored 2 הוא שילוב של ישן וחדש וכך בדיוק המשך צריך להיות.

Hitman

מפתחת: IO Interactive

מפיצה: Square Enix

פלטפורמות: PC, PlayStation 4, Xbox One

Hitman החדש מסמל את חזרתו למוטב של המותג. חלק מהמעריצים של סדרת המשחקים התאכזבו במידה מסויימת בגלל פישוט הפורמולה של Hitman Absolution ונראה ש-IO Interactive הקשיבו. הסופט ריבוט הזה עוקב אחר סוכן 47 צעיר יותר בזמן שהוא מסתובב בעולם כדי לעקוב ולחסל מספר רב של מטרות בשלבים פתוחים, דבר המספק אפשרויות רבות למתנקש היצירתי. על אף שיש כאלה שלא אהבו את חלוקת המשחק לפרקים, זה כן נתן לנו אפשרות לחקור באופן מלא כל מיקום, לצלול אל תוך הכמות המדהימה של הפרטים ולנסות דרכים רבות ושונות כדי לחסל כל מטרה. עם שלל סיבות לשחק שוב ושוב, Hitman לוקח כל מה שאהבנו במותג, מוסיף מיקומים חדשים, שונים ומשגעים ומתניע הכל ביחד ל-"Overkill".

Uncharted 4: A Thief’s End

מפתחת: Naughty Dog

מפיצה: Sony

פלטפורמות: PC, PlayStation 4, Xbox One

אנחנו מחשיבים את סדרת מחשקי Uncharted כהתגלמות הז'אנר ה-אקשן-הרפתקה ואת Uncharted 4: A Thief's End כמשחק הטוב ביותר שיצא לסדרה. הסיפור הכובש, האנימציה המדהימה ורגעים סינמטיים גדולים מהחיים, מתאגדים ביחד לכדי יצירה של יותר ממשחק אקשן-הרפתקה מדהים, אלא של אחד מהמשחקים הטובים ביתר של 2016.
A Thief's End הוא הפעם האחרונה של נייתן דרייק כדמות הראשית של המשחק, ו-Naughty Dogs משחררים את כל המעצורים בשביל ליצור את משחק ה-Uncharted האולטימטיבי, עם קטעי יריות מלהיבים, פאזלים מחוכמים ופלאטפורמיות הדוקה על פני מספר מיקומים מרהיבים. אולי הוא משחק שפחות אפשר לחזור עליו כמו שני המשחקים האחרונים ברשימה, אבל הוא מציע הרפתה גדולה בהרבה. סוני כבר הכריזה על ה-DLC הגדול הראשון של המשחק, Uncharted: The Lost Legacy, שכבר נראה מעולה.