מאז שבליזארד השיקה את גרסאת הבטא של Overwatch, יצא לי להשקיע בו כמה שעות טובות, בין שאר המשחקים כמובן, אני אדם עסוק. אין ספק שאת חלק מהזמן השקעתי מפני שרציתי לצבור כמה שיותר ניסיון לפני שאני מתחיל לכתוב עליו עבורכם, אבל כל השאר? כי מצאתי את עצמי נהנה.

אם להודות באמת, בתוך תוכי סימנתי את Overwatch מראש בתור-"Team Fortress 2 – הגרסא נטולת הכובעים", לא ציפיתי להרבה מעבר. אחרי הכל, בליזארד מעולם לא עשו משחק יריות בגוף ראשון בעבר. זה פיתוח חדש של בליזארד מזה עידנים, וכל הרעיון הרגיש לי מופרך. דמיינו לכם שנוטלה יכריזו פתאום שחוץ מממרח האגוזים הנהדר שלהם הם מייצרים כעת גם ראשי נפץ גרעיניים. אולי זה קצת מוגזם, אבל אתם מבינים את הרעיון. אך הנה, לאחר שהתחלתי לשחק, דעתי על Overwatch השתנתה ובמהרה. בעוד שהמשחק הוא טכנית עוד משחק יריות של קבוצה כנגד קבוצה, כל דמיון נוסף למשחקים אחרים הוא מקרי לחלוטין.

overwatch2

מתוך 18 הדמויות הזמינות לי בגרסאת הבטא, אני לא יכול לומר שיש שתיים זהות או אפילו דומות. לדוגמא: בקטגוריית "תקיפה" בשלב הכרת המשחק, ישנה דמות בשם Soldier 76. כפי שהשם מרמז, הוא גיבור הפעולה הקלאסי עם רובה הסער, משגרי רקטות כגיבוי ומשואת ריפוי עם רדיוס השפעה קטן. באותה הקטגוריה מופיעה גם דמות ה-Reaper, קוצר הנשמות. יצור מבעית עם שני רובי ציד וככל הנראה גם מניעים מרושעים ביותר. אני אומר "ככל הנראה" מכיוון שחוץ ממה שנחשף בפנינו עד כה בכנסים, אנחנו עוד לא יודעים מה הסיפור או המניעים של כל דמות.

אם להניח בצד את המחסור בסיפור הרקע, Overwatch נראה ומרגיש חלק כמו משי. בכל אחת מהדמויות הושקעה מחשבה עד הפרטים הקטנים ביותר. החל מחבטות צעדיו הכבדים של בסטיון ועד לנהמות של ריינהרדט, האופן בו כל גיבור נשמע ומרגיש הוא ייחודי לחלוטין. בנוסף לכל אלה, לכל אחד מהגיבורים יש אוסף יכולות, נשקים ועזרים שונים שייחודיים לו. אז נכון, גם הדמות בסטיון וגם הדמות ריינהרדט משתמשות במגן, אבל בעוד האחת משתמשת בו כקיר נייד, השנייה מתבצרת בעזרתו ומשחררת מאות קליעים בין רגע.

overwatch-hanamura

השלבים עצמם פשוטים למדי אך הם מגוונים במראה, שכן כל שלב מתרחש במדינה אחרת. עד כה החביב עליי ביותר הוא כפר יפני קטן בשם האנאמורה, שם פריחת הדובדבן נופלת ביופייה אך ורק מאור הפיצוצים. העיצוב הכללי של השלבים הוא די זהה – יש חמ"ל בכל צד של המפה, מספר מעברים ודרכים באמצע, ומנה נכבדת של מיכלי ריפוי המפוזרים ברחבי השלב. החזרה לאקשן אחרי מוות יכולה להיות נטל לפעמים, במיוחד עבור המקצועות האיטיים יותר, אבל בסך הכל המפות מסבות הנאה ומאתגרות כל אחת בדרכה.

הייתי רוצה לספר לכם יותר על Overwatch אך לצערי פשוט אין עוד מה לספר עדיין. כאילו שלא די במחסור במרכיבי סיפור או רקע על עולם המשחק, בליזארד נותרת בשפתיים חתומות לגבי כמעט כל רובד במשחק, למעט ממודל התשלום. אנו יודעים כבר ש-Overwatch לא יהיה חינמי אלא יתומחר ב-$60 עבור המשחק המלא. מהדורה מוגבלת, במחיר הצנוע של $130  בלבד תהיה זמינה בחנויות נבחרות. כל שנותר עכשיו הוא לחכות בסבלנות לפיסות מידע חדשות בעוד תאריך היציאה, אי שם באביב 2016, מתקרב לאיטו.