כבר לפני חודשיים Nintendo הכריזו על האחות הקטנה של קונסולת הדגל שלהם: Nintendo Switch Lite. היום היבואנית הרשמית של נינטנדו בישראל, תור גיימינג, חשפה את תאריך ההשקה של הקונסולה החדשה. היא תושק ביבוא רשמי ב-20 לספטמבר, תאריך ההשקה העולמי, במחיר של 949 שקלים. אם אתם לא יכולים לחכות עד לסוף החודש, אפשר לרכוש את הקונסולה, החל מהיום. ניתן לעשות זאת בכמה דרכים: הזמנה מוקדמת בחנות נינטנדו בדיזנגוף סנטר ת"א, באתר האינטנרט הרשמי ואצל המשווקים הרשמיים.

במה ה-Lite שונה מהגרסה הרגילה? ראשית, היא קטנה יותר ומותאמת יותר לשחקנים שנמצאים הרבה בדרכים ואין להם גישה לקונסולה נייחת. בנוסף, היא אינה תומכת במצב טלויזיה או מצב שולחן, ולכן אין לה מעמד שולחני ואינה מגיעה עם מעגן לטלויזיה וכבל HDMI בקופסא. בניגוד לסוויץ, הבקרים של בנויים ישירות בתוך המערכת למשחק במצב נייד.

היתרון העיקרי של Nintendo Switch Lite הוא בחיי הסוללה שלו והוא יכול להגיע עד 7 שעות משחק ללא טעינה, אך זה תלוי במשחק וברמת הבהירות. כמו כן, בגלל שהוא מגיע כחתיכה אחת, העמידות שלו טובה יותר ומתאימה יותר לילדים. הקונסולה תגיע במגוון צבעים: צהוב, אפור וטורקיז, ותחליף את הצבע השחור של הסיווץ. בנוסף לשלושת הצבעים, ישנה גם גרסה מיוחדת של המשחק Pokemon Sword and Shield בצבע אפור בהיר. כמובן שכל הספרייה ההולכת וגדלה של Nintendo Switch תהיה זמינה גם בגרסת הלייט, וכן משחקים עתידיים שיצאו בבלעדיות למכשיר וגם משחקים שיצאו במכשירים אחרים.

Switch Lite Pokemon

השאלה שנשאלת עכשיו היא האם שווה לקנות את ה-Nintendo Switch Lite או לקנות את הגרסה הרגילה? מצד אחד שחקנים אשר עד עכשיו היססו לקנות את הקונסולה בגלל המחיר שלה, עשויים לרצות לבחור בגרסת הלייט, אשר מותאמת לכיס הקטן. מצד שני, כבר כשהוכרז Nintendo Switch Lite חלקנו השתכנע לקנות דווקא את הקונסולה הרגילה. בסופו של דבר ההתלבטות היא בין כסף ונוחות לבין ביצועים.

כאמור, הגרסה תהיה זמינה החל מה-20 בספטמבר לרכישה באתר הרשמי, החנות בדיזנגוף סנטר תל אביב ומהיבואנים הרשמיים במחיר ההשקה הרשמי: 949 שקלים.