כאוטי, אבל בשליטה מלאה, Onrush מניע את ז'אנר הנהיגה קדימה עם משחקיות אינטנסיבית. לרסק מכוניות מעולם לא הרגיש טוב מזה.

רק עברו עשרים שניות מאז שהתחלתי סיבוב ב-Onrush, וכבר קפצתי דרך הריסות של ספינה, עשיתי שלושה ברגים באוויר, נחתתי ישר על רכב יריב וריסקתי אותו לרסיסים, ונסעתי ישר דרך שתי מכוניות נוספות, תוך כדי שאני מעיף אותן לעזאזל.

Onrush מרגיש כמו לנהוג במכונית נינג'ה; הוא כאוטי, ואני לא יכול להפסיק לשחק בו. הוא כבר אחד ממשחקי מירוצי הארקייד האהובים עלי בכל הזמנים.

Onrush מגיע מאותם חבר'ה שעבדו על Motorstorm המצויין. הם הצטוותו ל-Codemasters לפרוייקט אישי לזעזע את ג'אנר המירוצים.

והו, כמה שזה עובד טוב.

Onrush מנסה גישה שונה עבור משחקי מירוצי ארקייד. הוא משלב את הטוב ממשחקי מירוצי ארקייד טובים כמו Burnout ו-Motorstorm, יחד עם אלמנטים ממשחקים בולטים מז'אנרים אחרים כמו Overwatch ו-Street Fighter.

אני גם די בטוח שקלטתי שם קצת וייבים של Star Wars Episode I: Racer.

טכנית אתם לא באמת מתחרים במירוצים ב-Onrush. אין קו סיום, אין מקום ראשון או אחרון, ואתם לא צריכים להיות טובים במשחקי נהיגה כדי לעשות דברים מגניבים או אפילו כדי לנצח.

במקום כל הדברים הרגילים שאתם עושים במשחקי מירוצי ארקייד, Onrush נותן לכם משימות צוותיות להשלים, תוך שהוא נותן לכם את כל השליטה שאתם צריכים כדי לרמוס כל דבר בדרך שלכם באופן מלהיב וסינמטי.

שני הכלים הראשונים ש-Onrush נותן לכם הם Boost ו-Rush. בוסט יכול לעזור לכם לעקוף את היריבים שלכם, לבצע פניות חדות, ולהוריד יריבים בזריזות. הוא גם נותן לך שליטה באוויר, שמאפשרת לכם להתרסק מלמעלה על יריבים מופתעים ולהוריד אותם.

Rush הוא כמו הגרסא המוגזמת ברמות של boost. המכונית שלכם בוערת בהילה כחולה, ומשחררת את היכולת הייחודית שלה, תוך כדי שהיא מאיצה קדימה במהירויות מטורפות. כשאתם משתמשים ב-Rush אתם יכולים להוריד יריבים בקלות, ואם אתם מתזמנים אותה נכון, היכולת הזו יכולה לשנות את התוצאות של הסיבוב.

המשחק בנוי ככה שתמיד תנסו לקחת סיכונים ולנסות דברים חדשים, וברוב הפעמים זה משתלם. זו גם אחת הסיבות שהמשחק הזה מושלם לסטרימרים ויוצרי תוכן. במהלך הביקורת שלי על Onrush, כבר אספתי מעל 15 ג'יגהבייטים של וידאו מהמשחק, מלאים ברגעים מדהימים.

במשחק יש שמונה קלאסים של רכבים, שמחולקים לארבע קטגוריות משקל. כל אחד מהם מציע משחקיות אינטנסיבית, ובשונה מהרבה משחקי מולטיפלייר מבוססי קלאסים, מצאתי את עצמי משחק עם כל הרכבים השונים. לא בגלל שהם היו דומים מדי, אלא דווקא בגלל שכל אחד מהם הציע משחקיות ייחודית ומהנה.

יש גם משהו מאוד מספק בלהצליח להשתמש באחת היכולות הייחודיות שיש לכל קלאס כדי לבצע הורדה טובה על שחקן יריב.

מצב המשחק נגד המחשב נקרא Superstar Campaign ולוקח אתכם דרך כל המסלולים, בכל מצבי המשחק, עם כל הרכבים. הוא לא רק דורש מכם לנצח בסיבובים השונים, אלא גם להשלים מטרות מסויימות בכל משחק. הוא עושה מה שהמצב לשחקן יחיד בכל משחק ממוקד מולטיפלייר צריך לעשות – לאמן אתכם כדי להיות טובים בכל מצב.

מצבי המשחק השונים מגוונים מספיק בשביל להרגיש מהנים ומרעננים, ומאוזנים מספיק בשביל לתת לכם לשלוט במה שאתם עושים. זה אף פעם לא באמת תלוי במזל, והיכולות המשתפרות שלכם יעזרו לכם לבצע טריקים מגניבים כמו גלגולים באוויר והורדות מדוייקות.

Superstar Campaign תומך גם ב-Online Co-op, ותוכלו להוריד יריבים לצד חברים שלכם, בשביל כפליים ההנאה.

כמובן ששום דבר לא יותר טוב מלנצח שלב ולתת כיף לשותף שלכם למשחק, אבל Onrush לצערינו לא תומך ב-Couch Co-op בזמן ההשקה. כנראה שתצטרכו להסתדר עם היי-פייב וירטואלי.

אבל גם אם אתם משחקים לבד, Onrush ימשיך להעסיק אתכם עם מצב הצילום המעולה שלו ב-Superstar Campaign. מצב הצילום מלא בדרכים שונות לשלוט על המצלמה ומאפשר לכם לקחת צילומים אומנותיים שאתם תתגאו לשתף ברשתות החברתיות. המשחק פשוט נראה מהמם.

צילום ההישגים שלי במשחק ממש הכניס אותי לכל התחום שנקרא צילום וירטואלי. עכשיו אני מרגיש שאני חייב מצב צילום בכל משחק חדש שאני אשחק. בדיוק כמו ברשמים מהבטא, כל צילומי המסך שאתם רואים כאן בביקורת של Onrush צולמו על ידי עבדיכם הנאמן. אני חושב שעשיתי עבודה טובה סך הכל.

כמובן שבדיוק כמו בבטא, הכוכב האמיתי במשחק הוא מצב המולטיפלייר. עם 12 מסלולים ייחודיים וארבעה מצבי משחק, יש הרבה מגוון בין משחקים, ואתם יכולים לשחק בו לאורך שעות. זה גם המצב שבו אתם יוצרים יריבות מרירה לנצח, כי עד כמה שה-AI מאתגר ב-Superstar Campaign, בני אדם הם בכל זאת יריבים נעלים ובלתי צפויים.

המשחק גם צפוי להכיל עונות תחרותיות עם תוספות של תוכן חדש וחינמי. אני מאוד מרוצה מההתחייבות של המפתחים לאופנת ה-"Game as a Service", ונראה של-Onrush יהיו עוד הרבה הפתעות בשבילנו.

בכל מה שנוגע לאסתטיקה, המשחק מדהים. מההיבט הטכני, המשחק מכיל טקסטורות ב-4K ורץ חלק. אבל מעבר לזה, הוא פשוט נראה *טוב*. המסלולים השונים והסביבות הם מפורטים, החל מאבנים וצמחים ועד קירות עם ציורי גראפיטי שהופכים משטחים שהיו יכולים להיות משעממים ליפים ממש.

מזג האוויר הדינאמי ומחזור היום-לילה במשחק משפיעים על איך שאתם משחקים, אבל הם גם מוסיפים המון לפן הויזואלי. בזמן שלג, הרכבים משאירים סימני צמיגים בשלג ומתיזים אותו לכל הכיוונים, ובזמן גשמים סוערים, הרכבים מתמלאים בטיפות גשם ובוץ.

הכל נראה כל כך מציאותי, בעיקר בגלל שהרכבים מעוצבים בכזה דיוק, החל מהצביעה המפורטת שלהם ועד הסמלים הפצפונים על המעצורים של הגלגלים.

הפרטים הקטנים אבל מרשימים האלה הם מה שהופך את המשחק הזה לחוויה ויזואלית כזו כיפית, כמו איך שה-HUD רועד כל פעם שהמכונית שלכם נוחתת מקפיצה או פוגעת במשהו. זה גורם לכל פגיעה להרגיש הרבה יותר אמיתית.

במצב לשחקן יחיד, המשחק עובר להילוך איטי בכל פעם שאתם מורידים יריב, ואז אתם מקבלים את הרגע הנוסף הזה כדי להתרשם מכמה נחמד הכל נראה.

אבל המשחק לא רק נראה מעולה, הוא גם נשמע מעולה. אם אתם לא משחקים עם הווליום עד הסוף או עם אוזניות, אתם כנראה עושים משהו לא נכון.

המוזיקה נעה בין טכנו מרגיע לדאבסטפ ו-Drum n' Bass פיצוציים לצד פאנק רוק, וממש היה לי חשק אמיתי להאזין לשירים גם מחוץ למשחק. כנראה שתמיד אפשר לבנות על הבריטים כשזה מגיע למוזיקה טובה.

גם הרכבים נשמעים מעולה, החל מהשאגות של המנוע דרך החריקות של הגלגלים על המשטחים השונים שאתם נוסעים עליהם, ועד קולות ה-whoosh שהמכוניות עושות כשהן חולפות על פניכם. אהבתי במיוחד את הקול דמוי הטורבינה שבאגי ה-Charger עושה כשהוא מפעיל את יכולת Air Strike, שהיא פחות או יותר המקבילה למכוניות של Superhero Landing.

כשאני משחק ב-Onrush זה גורם לילד הפנימי שבי לצעוק מאושר. המשחק הופך סביבות ומכניקות ממשחק הוידאו החלומי של הילדות שלי למציאות, ויש בו כמעט כל מה שרציתי ממשחק נהיגה מאז שהייתי ילד קטן ששיחק במכוניות ה-Hot Wheels שלו.

יש לכם את כל הכלים כדי לשחק איך שאתם רוצים ולשלוט בתוהו של Onrush. המשחק תמיד דוחק אתכם לקחת סיכונים ולעשות את זה בסטייל.

המשחק זקוק נואשות למצב מסך מפוצל, אבל מצבי המשחק השונים ישעשעו אותכם להרבה זמן, ובעיקר כשאתם משחקים ברשת. בסופו של דבר המשחק נותן לכם להנות לא משנה איך אתם משחקים, כמו שמשחק אקשן טוב צריך להיות. גם אם אתם לא הטיפוס של משחקי מירוצים, כדאי לכם בהחלט להצטרף ל-Rush.