בחדשות מפתיעות הוכרז המשחק הרביעי בסדרת Valkyria Chronicles. לאלה שלא שיחקו באף משחק בסדרה, המשחק הוא משחק טקטיקה שבו אנו שולטים על צוות בשדה קרב כאשר המשחק הוא במערכת תורות והשליטה היא בסגנון משחק יריות בגוף שלישי. מלבד מערכת הקרב המשחק מתהדר גם בגרפיקה מדהימה בסגנון ציורי, במלחין מעולה ובסיפור שמבטיח לעניין את השחקנים.

במשחק אנחנו חוזרים עוד פעם לאיורופה, מאין מקבילת פנטזיה לאירופה בעת מלחמת העולם השנייה אם הנאצים והקומוניסטים לא היו עולים לשלטון. ביבשת זו יש מאבק בין הפדרציה של הצד המערבי לאימפריה של הצד המזרחי כאשר המטרה העיקרית היא שליטה על אספקת מקור אנרגיה חזק במיוחד. כמו כן במאבק זה מעורבות ולקיריות, לוחמות על ואל אנושיות שיכולות לנצח פלוגות בפני עצמן. במשחק החדש אנו משחקים מצד הפדרציה כשאנו שולטים על צוות המשתתף במבצע מוצא אחרון בשביל לסיים סופית את המלחמה. לשפוט ממשחקים קודמים, הסיפור יהיה יותר סיפור של הצוות בו נשתמש מאשר המלחמה שברקע.

החדשות די מפתיעות לאחר שנראה שהסיכוי למשחק חדש קטן אחר הוצאת ספינאוף לסדרה בשם Valkyria Revolutions שהתקבל בקול ענות חלושה. נקווה שהמפתחים למדו מהפידבק.

המשחק Valyria Chronicles 4 יצא עבור קונסולות Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch בשנה הבאה. למי שלא שיחק בסדרה אפשר לשחק במשחק הראשון על Steam ועל קונסולת Playstaion 4. המשחקים השני והשלישי יצאו לPSP כאשר השלישי יצא רק ביפן, אבל אני ממליץ מאוד למי שיכול לשחק עם פאץ' תירגום שיצא עבורו.