כפי שהבטיחו לנו בטיזר, Far Cry 5 הוכרז רשמית לאחרונה. מומלץ לצפות בטריילר שלמעלה לקבלת רעיון על מה המשחק עומד להיות, למרות שאם שיחקתם משחק כלשהו בסדרה, אתם כנראה כבר יודעים למה לצפות.

הפעם המשחק מתרחש באמריקה, פעם ראשונה בסדרה, וילהק אתכם כשוטרים זוטרים במחוז הופ קאונטרי הפיקטיבי אשר במונטנה הפחות פיקטיבית. הגעתכם כאוכפי החוק החדשים לאזור מציתה הפיכה אכזרית על ידי כת יום הדין פאנאטית – הפרויקט בשער עדן (The Project at Eden's Gate).

במשחק תצטרכו לעבוד יחד עם תושבי המחוז כדי ליצור מחתרת אשר מתנגדת לשלטון החדש. אם תרצו לראות שלושה מהחברים שתוכלו לגייס לתנועה רדו למטה, שם יהיו טריילרים. צפו בהם כדי ללמוד על מארי מאי, האב ג'רום ג'פריס, ניק ריי, ומה מניע כל אחד מהם להילחם בפרויקט שער עדן.

בכל מה שנוגע למשחק עצמו Far Cry 5 ממשיך עם אותו מבנה של עולם פתוח אשר אפיין את קודמיו, אף על פי שהפעם המשחק יוסיף כמה אלמנטים חדשים משל עצמו, למשל היכולת שכירי חרב ואף חיות מיוחדות כגון דובים ונמרי קוגר שיכולו להילחם לצידכם בכת.

אפרופו להילחם לצד מישהו, מצב הסיפור יכלול מצב קו-אופ של שני שחקנים. תוכלו לשחק את כל הקמפיין יחד עם חבר – עוד אלמנט שמופיע בפעם הראשונה בסדרה.

יוביסופט בהחלט מנסים לקחת את סדרת Far Cry למקומות חדשים, אך איני יכול לנער מעלי את התחושה שראיתי את הדברים הללו כבר. גיוס שכירי חרב? AC2. גיוס חיות לעזר? Far Cry Primal. קמפיין קו-אופ? AC Unity. אולי הם יראו אחרת במשחק הזה, ואני בהחלט אוהב את הרעיון של כת יום הדין במרכז ארה"ב, אבל כל האלמנטים ה"חדשים" הללו רק מחזקים את התחושה שיוביסופט ממחזרים את אותו משחק עולם פתוח פעם אחר פעם. מצד שני איני שחקן Far Cry, אז מה אני יודע?

המשחק יחזיר את עורך המפות עם פיצ'רים חדשים אשר "יוסיפו מימד חדש של תוכן אשר נוצר ע"י המעריצים". הולך להיות הרבה Far Cry ב-Far Cry 5.

המשחק ייצא ב27 בפבואר 2018 למחשב, PlayStation 4, Xbox One וגם לפרויקט סקורפיו אשר יחשף בקרוב. כפי שאמרנו, תוכלו למצוא למטה שלושה טריילרים לדמויות, וגם תצלומים ואומנות קונספט מהמשחק.