logitech הפתיעה בענק ובמחיר קטן. האוזניות G4385 אינן הכי איכותיות בשוק, אבל מציעות נוחות וקלילות בלתי מתפשרות, ובהחלט מספקות חוויות משחק והאזנה נהדרות בהתחשב במחיר.

אוזניות ה-G435 יצאו לא מכבר לשוק, ומהרגע שהנחתי עליהן את ידי חשבתי "זה הולך להיות קל", והופתעתי לגלות שלמרות המשקל המאוד קל שלהן, הן רציניות במיוחד בכל הנוגע לחווית השמע, המיקרופון וחווית משתמש.

כשקיבלתי אותן לראשונה, לא ממש ידעתי מה מצפה לי. מדובר באוזניות קלילות השוקלות 165 גרם בלבד, והנחתי שזה אומר שהן יהיו לא הכי מוצלחות בעניין של שמע, חסימת רעשי סביבה ואולי אפילו נוחות. שמחה לומר שטעיתי.

קישוריות פשוטה וזמן סוללה מרשים

אז כאמור מדובר באוזניות קלילות במיוחד שהפלסטיק שעוטף אותן נותן תחושה זולה במיוחד, ולמרות זאת הדבר לא גרע כלל מהחוויה שחשתי בשימוש בהן. האוזניות הקלילות האלו מגיעות עם דונגל USB שמאפשר את קישוריות ה-Bluetooth; בשבילי זה היה נהדר כי במחשב שלי אין קישוריות בלוטות' מובנית. הדונגל מאפשר חיבור פשוט גם למכשירים אחרים כגון PlayStation 5, ממש Plug & Play.

בנוסף, האוזניות מגיעות עם כבל הטענה עם חיבור USB-C. אולם, לא ניתן לשמוע איתן בזמן הטעינה, שזה הוריד מאוד מחוויית המשתמש שלי. כמו כן, לאוזניות אין חיבור אנלוגי, ניתן להשתמש בהן במצב אל-חוטי בלבד.

בצד השמאלי של האוזניות תוכלו למצוא ארבע כפתורים; כפתור הדלקה וכיבוי הצמוד לנורית חיווי, כפתורים להגברת והנמכת השמע וכפתור שליטה במיקרופון. זה בעצם כל מה שניתן למצוא בקופסה (טוב, יש גם ניירת והכל), קומפקטי ומינימליסטי.

על פי Logitech, זמן החיים של הסוללה הוא עד 18 שעות, ואני שמחה לומר שההבטחה הזו שלהם אכן נכונה; במשך כל התקופה בה השתמשתי בהן כמעט ולא הייתי צריכה להטעין אותן. כמו כן, לוגיטק מציעה את האוזניות במגוון נחמד של שלושה צבעים לבחירתכם; שחור-צהוב, לבן-תכלת וסגול-כחול שבאופן אישי מאוד אהבתי.

מי אתן, G435?

ההתחברות לאוזניות קלה ופשוטה במיוחד, יש לחבר את הדונגל למחשב ולוודא שהוא מצא את האוזניות – וזהו. אין אחיזות עיניים, אין שטיקים וטריקים. האוזניות מאוד קלות לכוונון והתאמה אישית, ומהרגע בו הגעתי לתנאים האופטימליים עבורי, כל שימוש שהיה לי בהן היה בגדר "להיות עם ולהרגיש בלי".

משהו בפשטות שבשימוש בהן והקלילות שלהן הופך אותן לאוזניות ייחודיות לטעמי. אפשר לומר שכל מה שחשבתי עליהן ממבט ותחושה ראשונית השתנה מאוד מהר ברגע שהתחלתי לעשות בהן שימוש. המשקל הקל שלהן מנע ממני לחוש את אותו כאב ראש שחשתי עם אוזניות אחרות ולמרות שהן גדולות ומכסות את כל האוזן, לא הרגשתי אותן על הראש. למשל, קרה לי לא מעט שיצאתי מהחדר להביא דבר מה ופתאום פסקה המוסיקה ונזכרתי שלא הסרתי אותן מעלי כלל.

אמנם האוזניות מיועדות בעיקר לגיימינג, אולם מצאתי שניתן להסתובב איתן ולבצע משימות בבית עם מעט מאוד התעסקות איתן. מדי פעם הן כמעט נפלו כאשר התכופפתי יותר מדי, אך לרוב האחיזה שלהן על הראש נשארת איתנה.

שמע מוצלח וברור

השמע ב-G435 די איכותי ביחס למחיר, ונתן חווית האזנה טובה במגוון של שימושים, אך לא במידה שווה. בהאזנה לפודקאסטים השמע היה חד ובהיר, אך בהאזנה למוסיקה לא קיבלנו את מלוא הפוטנציאל של הסאונד. לדוגמה, ההפרדה הייתה מעט חלולה והיה קצת קשה להבחין בחדות בין הכלים והצלילים השונים שמרכיבים את המלודיה.

השימוש איתן במשחקים, לעומת זאת, נותן את התוצאות שמצפים מאוזניות שמיועדות ל… ובכן, גיימינג. חווית המשחק שלי עם האוזניות הייתה מעולה, יכלתי לשמוע כל צליל וכל רחש ברקע, מה שעזר לי במשחקים כמו Back 4 Blood שיכולים להתקיל אותך מכל עבר.

אם כבר דיברתי על משחק הזומבים, גם חווית האונליין שלו השתדרגה בעזרת האוזניות. שמעתי את כל חברי הקבוצה שלי בצורה חלקה וברורה לגמרי. בנוסף, המיקרופון שלהן הפתיע אותי גם הוא לטובה – כאשר עשיתי בו שימוש הקול שלי יצא ברור וחד, ללא קטיעות או הפרעות מרעשי הרקע.

בלא מעט אוזניות שיוצאות לשוק כיום נתקלתי גם בתוכנות שליטה למיניהן המאפשרות התאמה והגדרה אישית של התכונות השונות באוזניות. ל-G435 אמנם אין תוכנת שליטה נלווית, אך הן מפצות על זה בכך שהן באות "מוכנות למשחק".

לסיכום

ה-G435 קורצות לכיס עם מחיר די אטרקטיבי והצעה מפתה של אוזניות גיימינג עם איכות שמתאימה למשחקים. האוזניות באות במשקל נמוך מאוד ומציגות חיבוריות פשוטה לכל סוגי המכשירים ונוחות לאורך זמן. אורך חיי הסוללה שלהן מרשים מאוד ויאפשר שימוש ממושך ללא צורך בהטענה כפייתית.

תוכלו למצוא את האוזניות המקסימות והקלילות האלו בעלות של כ-285 ש"ח ממש כאן וברשתות מבחרות נוספות.

ה-G435 סופקו על ידי Logitech ישראל