רק בשבוע שעבר הכריזה חברת AMD על סדרת הכרטיסים הגרפיים החדשים שלה בסדרת Radeon RX 6000, הכוללת שלושה כרטיסים שמבוססים על ארכיטקטורת RDNA2. חברת ASUS לא נשארה חייבת, והכריזה יום לאחר מכן על ארבעה כרטיסי מסך שמשלבים בתוכם את שבבי Radeon RX 6000 של AMD, אך באופן מפתיע – ללא התייחסות לאח הגדול במשפחה, ה-RX 6900 XT.

שניים מתוכם יתווספו לסדרת ROG Strix, ה-ROG Strix LC Radeon RX 6800 XT וה-ROG Strix RX 6800, והשניים האחרים יתווספו לסדרת TUF Gaming. המטרה בפיתוח כרטיסים אלו היא להוציא את המיטב משבבי Radeon 6000 ולספק לכם חווית גיימינג מיטבית תוך שמירה על טמפרטורה נמוכה ושקט פלורסנטי.

ROG Strix LC Radeon RX 6800 XT – קריר ונעים

כרטיס זה מבוסס על אחד מכרטיסי המסך החזקים ביותר שייצרה חברת AMD, מה שבהחלט יכול להסביר את ההשקעה של ASUS במערכת קירור מפלצתית לא פחות. מערכת הקירור מורכבת הן מקירור נוזלי והן מקירור אוויר ודואג שכלל רכיבי הכרטיס יישארו בטמפרטורת עבודה נאותות.

העיצוב של צינורות הנוזל כולל תכנון מוקפד של האורך על מנת לאפשר חיבור גם במארזים צפופים וכן חיפוי טקסטיל ארוג להגנה ולסטייל קלאסי. בנוסף למאווררים המובנים שעברו אופטימיזציה עבור ספיקת אוויר גבוהה ואספקת לחץ אוויר סטטי המשמש להנעת האוויר דרך להבי ממיר החום, תוכלו לחבר את הכרטיס גם למאווררי המערכת דרך FanConnect II. באופן זה מאווררי המארז המחוברים יוכלו להגיב במהירות וביעילות לשינויים בטמפרטורה של המעבד הראשי או הכרטיס הגרפי ולהגדיל את זרימת האוויר אם יעלה הצורך.

ROG Strix RX 6800 – מצב ביניים

כרטיס זה תוכנן כך שיביא את הביצועים המעולים של סדרת Big Navi גם למערכות ביניים. הכרטיס מצוייד במפזר חום רציני הכולל צינורות חום (heat pipes) ופלטה אחורית בשם MaxContact המגדילה את שטח המגע ובכך מעבירה חום בצורה טובה יותר.

כמובן, זה לא מסתכם רק בזה; שלושה מאווררים יעבדו עבורכם ללא הרף ויפנו ביעילות את החום מהחלקים החמים יותר של הכרטיס. למאווררים מספר להבים גדול מכפי שהיה בדור הקודם, שני המאווררים הקיצוניים בעלי טבעות חסם מחורצות והמאוורר האמצעי מסתובב לכיוון ההפוך; כל אלו עוזרים למזער את מערבולות הרוח הלא רצויות. הוא אמנם עושה הרבה רוח, אבל הרבה פחות רעש וצלצולים.

TUF Gaming RX 6800 XT & RX 6800 – קשיחים וקשוחים

אם אתם חובבים של עיצובים מתכתיים, אתם כנראה תהיו מבסוטים מהחבר'ה האלה. מערכת הקירור שלהם דומה מאוד למערכת הקירור של ה- ROG Strix RX 6800, אך החלק החיצוני נראה שונה לגמרי ועשוי אלומיניום. בנוסף למערכת הקירור הקיימת, הכרטיס מחורץ בחלקו הקדמי ומאפשר יציאת אוויר חם אל מערכת האוורור של המארז.

מעבר לסגנון המתכתי, גם כרטיסים אלו כוללים תאורת RGB הניתנת לשליטה ע"י תוכנת Aura RGB של ASUS, וניתנות להתאמה לשאר חלקי המחשב. בימינו לא מספיק שיהיו רק ביצועים טובים, הכל צריך להיות חתיך וסקסי.

כל הכרטיסים הללו כוללים 16GB של זיכרון GDDR6 עם אפיק 256bit (פלוס 128MB של Infinity Cache) והם מגיעים בממשק PCIe 4.0 החדש והמהיר. נכון לעכשיו, לא ידוע על צפי להגעת כרטיסי סדרת Radeon RX 6000 של ASUS לארץ, אך אנו מקווים שלא רחוק היום.