אתמול נחשף החלק האחרון בתוכן הנוסף של Fire Emblem: Three Houses. בטריילר חשיפה בערוץ הרשמי של Nintendo, קיבלנו מבט ראשון לעלילת הצד החדשה אשר תקרא Cindered Shadows ותעקוב אחרי הבית הרביעי הסודי. היום, קיבלנו פרטים נוספים לגבי עלילת הצד, אשר תגיע אלינו ב-12 לפברואר.

סיפור חדש, שמירה חדשה

כשיצא טריילר החשיפה אתמול, הוא השאיר אותנו עם הרבה שאלות, ביניהן השאלה המרכזית – איך הסיפור משתלב בסיפור הקיים. למזלנו, אתר Nintendo היפני העלה פוסט לבלוג ובו פרטים לגבי עלילת הצד. לשמחתנו הרבה, החבר'ה הטובים באתר SerenesForest, אתר המעריצים של Fire Emblem, תרגמו את הפרטים העיקריים שעלו מהפוסט ביפנית.

בראש ובראשונה, אנחנו מקבלים תשובה לשאלה הגדולה מכל – סיפור הצד החדש, Cindered Shadows לא יהיה נתיב עלילה משל עצמו בסיפור הראשי, אלא סיפור צד שנוכל לבחור בתפריט הראשי, עם שמירות משלו. זה אומר ששחקנים שטרם סיימו את המשחק בפעם הראשונה כנראה יעדיפו לשחק אותו רק לאחר שיסיימו את המשחק לפחות פעם אחת, שכן יתכן והוא ידלג על ההקדמות.

בעת יצירת שמירה חדשה, שחקנים יוכלו לבחור את הדמות שלהם ולתת לה שם, וכן לבחור רמת קושי וסגנון משחק (Casual או Classic).

Fire Emblem Three Houses Cindered Shadows

סיפור הצד יתקדם בצורה שונה מהמשחק הראשי. בעוד שהמשחק הראשי מתנהל במחזורים שבועיים, שבסופם ניתן לטייל במנזר, ב-Cindered Shadows, המשחק יתקדם בצורה יותר לינארית. בהתאם לכך שראינו בטריילר את ביילת' מסייר במסדרונות של התהום (Abyss), ניתן להניח שאנחנו אכן נוכל לסייר במקומות החדשים במנזר, אך כנראה באופן שונה מבסיפור הראשי.

כמו כן, בסיפור הצד לא יהיה ניתן לגייס דמויות מבתים אחרים כמו בסיפור הראשי, והדמויות בהן תוכלו להשתמש יהיו קבועות אך מגוונות. SerenesForest מציינים שעם השלמת סיפור הצד, ניתן יהיה לגייס דמויות מסיפור הצד לסיפור הראשי.

לתוך מאורת הארנב

Cindered Shadows מתרחש לקראת ההתחלה של החלק הראשון של הסיפור, White Clouds, קצת אחרי שביילת' מגיע לאקדמיה לקצינים. בתחילת עלילת הצד, ביילת' והתלמידים עוקבים אחרי דמות מיסתורית ומוצאים את עצמם בכניסה לתהום (Abyss), העיר הסודית שבנוייה מתחת למנזר גארג מאך (Garreg Mach).

בתהום, ביילת' והתלמידים פוגשים את הזאבים האפורים (Ashen Wolves), הבית הרביעי הסודי של אקדמיית הקצינים. חברי הבית באלת'וס (Balthus), יורי (Yuri), קונסטנס (Constance) והאפי (Hapi) היו כולם תלמידים באקדמיית הקצינים, אבל מסיבות אלו או אחרות, נאלצו לחפש מפלט בתהום. מסיבות לא ברורות, כנסיית סיירוס (Church of Seiros) אפשרה לתהום להמשיך להתקיים בסודיות, מבלי לעזור לאנשם המתגוררים בו.

תלמידי הזאבים האפורים, שחיפשו מישהו שידריך אותם, הם ללא מנהיג. אחרי שהם מתיידדים עם ביילת', הם מספרים שאוייב מיסתורי מאיים על התהום, ועלינו לעזור להגן על התהום ועל האנשים התמימים אשר מתגוררים בו.

לאורך סיפור הצד, אנחנו צפויים להלחם במפות מאתגרות יותר ומעט גימיקיות. ארבעת הדמויות החדשות נראות מעניינות בהרבה מהדמויות שפגשנו עד כה – יורי מסוגל להחליף מקומות עם דמות אחרת באמצעות קסם חדש, ובעל סמל חדש שלא ראינו במשחק לפני כן. זוג הקוסמות, קונסטאנס והאפי, משתמשות בקסמים אפלים שמעט מהדמויות האחרות לומדות.

מהפרטים החדשים שעלו, נשמע שסיפור הצד החדש של Fire Emblem: Three Houses צפוי להיות מאוד מאתגר ומעניין. העובדה שמדובר בסיפור צד שיאפשר לנו לפתוח דמויות חדשות בסיפור הראשי משמחת אותי, על אף שאני בטוח שחלק מהמעריצים היו מעדיפים לקבל נתיב חדש לעלילה הראשית במקום.

אני באופן אישי סופר את הימים עד יציאת ההרחבה, אשר צפויה להגיע אלינו ב-12 לפברואר, כחלק מה-Expansion Pass.