6 שנים לאחר יציאת המשחק הראשון, ואחרי הרבה שמועות, סוף סוף קיבלנו תאריך יציאה למשחק ההמשך של The Last of Us, שיקרא בפשטות: The Last of Us: Part II. התאריך נחשף במהלך פרזנטציית State of Play של PlayStation, הכריזו כי המשחק השני יצא ב-21 בפברואר בשנה הבאה. בטריילר ארוך יחסית, Naughty Dog הראו הרבה מתוך עולם המשחק, המשחקיות והעלילה.

ראשית, ניתן לראות כי המשחק יתמקד בדמותה של אלי, ובחייה כמה שנים לאחר אירועי המשחק הראשון. בתחילת הטריילר רואים את אלי יושבת בבקתה עם ג'ינה, בחורה שאיתה היא התנשקה בטריילר הראשון. ג'ינה שואלת את אלי מ-1 עד 10 איך הייתה הנשיקה ביניהן.

נושא מיניותה של אלי אינו היבט חדש. כזכור ב-DLC של המשחק הראשון, Left Behind, שמספר מה קרה לאלי בזמן שג'ואל היה בקומה, רואים אותה מתנקשת עם חברת ילדות שגם שרדה.

לאחר מכן רואים שהן נמצאות במעין כפר שנמצא באיזור מושלג, שאנשים בנו לאחר המגיפה. הכפר נראה שמח ומואר, ומלא בילדים משחקים. בכדי להגן על העיר אלי ועוד מספר אנשים רוכבים על סוסים ומנסים להשיג מזון ומים לכפר. בזמן שאלי וג'ינה מחפשות באחד הבתים, ג'ינה נופלת קומה ונתקלת בקליקר (מעין זומבי שהופיע במשחק הראשון). אלי יוצאת לחפש אותה בעיר המושלגת ומגיעה לבית נטוש. שם איש תוקף אותה ושומעים יריות בזמן שאלי צועקת. ייתכן והאנשים הרגו את ג'ינה, אבל זה עדיין לא ברור.

last of us part 2

אלי, חבוטה ומלאה בשריטות, יושבת על מיטה ומחליטה לעשות מעשה. נראה שהיא רוצה לנקום באנשים שפגעו בה ויוצאת למסע ברחבי הארץ כדי למצוא אותם. לפי דעתנו מדובר בקבוצת פיירלפיי (Fireflies) שהופיעו במשחק הראשון ונשארו לחפש אחרי אלי, אך הדבר אינו ברור, וייתכן שזוהי קבוצה חדשה.

בסרטון רואים את אלי משתמשת במגוון נשקים הכוללים: חץ וקשת, שוטגאן, רובה צייד, סכין ופטיש. כמו גם בחומרי נפץ. נראה שכמו המשחק הקודם, גם The Last of Us Part II יתמקד בהתגנבות והריגה מאחור אך גם בקרב יריות פנים מול פנים. כאשר אלי נפגעת באחד הפעמים מחץ, רואים אותה מוציאה אותו בעצמה, מה שיכול להעיד על איך שאלי יכולה לרפא את עצמה במשחק. בסופו של דבר, האויבים במשחק יהיו אנושיים וזומבים כאחד.

החלק האחרון, ואולי המרגש ביותר מתרחש כאשר מישהו מפתיע את אלי וסותם את פיה. אלי מסתובבת אליו, מופתעת, ואנו מגלים שמדובר בג'ואל: גיבור המשחק הראשון. אלי שואלת מה הוא עושה שם, וג'ואל עונה: נראה לך "שאני אתן לך לעשות את זה לבד?"

זה משמח משתי סיבות: בראש ובראשונה כי אנחנו עכשיו יודעים שהוא שרד, אבל בנוסף, שהוא יהיה חלק משמעותי במשחק מבחינה עלילתית, גם אם לא נזכה לשחק אותו כמו במשחק הקודם.

כמו המשחק הקודם, The Last of Us Part II יצא בבלעדיות ל-PlayStation 4, ב-21 בפברואר 2020. אם אתם לא יכולים לחכות, כמונו, או שסתם בא לכם להיזכר במשחק הקודם, מנויי ה-PS Plus יוכלו לקבל בחינם את הגרסה המחודשת בחינם בחודש הבא.