בשנים האחרונות עלו שמועות רבות לגבי הדור הבא של מכשירי הפלייסטיישן, הידוע בשמו PlayStation 5. השמועות סבבו בעיקר לגבי תאריך היציאה (שעל פי השמועות אמור לצאת בשנת 2020), נפח הדיסק הקשיח והמשחקים השונים שיצאו לקונסולה זו.

בעוד שעד כה אלו לא ידועים לנו, דבר אחד שכן ידוע לנו הוא שבקונסולה החדשה כנראה יתאפשר לשחק במשחקים מקונסולות ישנות של PlayStation, אשר יתכן וכוללות את ה-PS2, PS3, PS4 ו- PSX.

חדשות אלו התפרסמו לפני כמה ימים, כאשר משתמש ברדיט בשם boskee פרסם שסוני רשמו פטנט על מכשיר שבו יהיה ניתן לחקות מכשירים ישנים וכך ניתן לשחק במשחקים ישנים בקונסולה החדשה. אז הכינו את השלט, כי בקרוב כנראה תוכלו לשחק במשחקים ישנים ונוסטלגיים בגרפיקה משופרת וחדשנית.

לפי משתמש הרדיט, המטרה של פטנט זה היא לתמוך בקונסולות הקודמות ולהריץ תוכנות ישנות בחומרה החדשה ביותר. כמו כן, מטרת הפטנט היא גם לשפר את הביצועים של המשחקים הישנים. למשל, אם המעבד החדש יהיה מהיר יותר, הוא יוכל לחשב מראש מידע אשר ישמש את המשחק בהמשך, ובכך משחקים יוכלו לרוץ חלק יותר.

למעשה, ה-PS5 יחקה את ההתנהגות של הקונסולות הקודמות, כך שהמידע שמגיע מהמעבדים שונים יוחזר בתגובה ל"בקשות" של משחקים. כתוצאה, המעבד יוכל להבין את הצרכים של כל אפליקציה ולהתנהג כאילו הוא המעבד המקורי של המכשיר. ובצורה זו להערים על התוכנה כדי להפעיל אפליקציות ישנות.  

סוני לא המציאו את הגלגל, שכן פטנט זה קיים כבר מספר שנים במכשירי ה-Xbox One. במקרה זה, בעלי הקונסולה יכולים להשתמש בדיסקים של משחקים המיועדים ל- XBOX 360 ולהריץ אותם ללא בעיה על המכשיר החדש. למרות זאת, נחמד לדעת שלא נצטרך לחכות שתצא גרסת Remaster למשחקים ספציפיים ל-PlayStation 5, ונוכל לשחק באופן חופשי בכל משחק שנרצה.

עד כה לא ידוע האם השירות הזה יעלה כסף, והאם יהיה זמין לכל המשתמשים בארץ ובעולם. כמו כן, האם נצטרך לשמור על הדיסקים הישנים, או שהמעבר יהיה דיגיטלי. ההשערה שלנו היא שסוני תגבה על כך כסף, ושירות זה יהיה זמין בתחילה רק עבור מדינות מסוימות, בדומה לשירות ה-PS Now. אך אלו רק השערות ונצטרך לחכות עד להודעה רשמית של החברה.

בינתיים, כל מה שנותר לעשות כרגע זה לשחק ולהינות מהמשחקים הטובים ביותר שיצאו לפלייסטיישן בשנים האחרונות, ולחכות עד ליציאת הקונסולה החדשה והמשופרת.