יכול להיות שאת Metal Wolf Chaos אתם כבר מכירים. המשחק פותח על יד FromSoftware המשובחים (יוצרי סדרת Dark Souls) ויצא בשנת 2004 לאור ל-Xbox בלבד ואך ורק ביפן. שם הוא קיבל קבלת פנים חמה בקרב אוהבי ז'אנר מכונות המלחמה וצופי האנימות התואמות, לדוגמת Mobile Suit Gundam.

Microsoft ניסתה בזמנו להיכנס לשוק היפני, אך ללא הצלחה אמיתית, עד היום. אלא שהסיפור האמיתי אינו מתחיל אלא רק שנים מספר לאחר מכן. המשחק כולו הוא מעין פרודיה יפנית נהדרת דרך דעות קדומות של היפנים על הדרך בה הם רואים את האמריקאים.

המשחק מדובב כמעט כולו באנגלית נפלאה ברושם יפני, והסיפור מופרז לחלוטין מכל הבחינות ומשלב אינספור סטראוטיפים הוליוודים. לעזאזל, השחקן מגלם את נשיא ארצות הברית בכבודו ובעצמו שלא פוחד לעשות שימוש ברובוטים ענקיים כנגד כוחות הרשע (הסגן המורד שלו), כשהוא נמצא ונלחם בתוכם, אפילו שזה לא נשמע לנו מאוד.. טקטי. כן, שמעתם נכון. השחקן מגלם את נשיא ארצות הברית שנלחם בעצמו מתוך תא הטייס של רובוט מלחמה ענק.

זה מגוחך בדרך הכי נפלאה שיש. נצליח גם לשמוע את הנשיא שלנו בקשר, מעודד את ארצות הברית, ובעצם את עצמו. מדונלד טראמפ טרם נמסרה תגובה.

ב-Wolf Metal Chaos XD השחקן לוקח פיקוד על מכונת הקרב המתקדמת ביותר שיש לארצות הברית להציע. בצידה הימני והשמאלי נשקים עצומים שמתקפלים אל גוף המכה (Mecha) ומחוצה לו. בכל פעם שתנסו לבחור נשק, האסנל המרשים שלנו יתקפל החוצה בדרך מעוררת התפעלות ויציג את עצמו – מכונת ירייה, רובה המזכיר M16 או RPG להרס אמיתי אך מדויק פחות הם רק חלק מן הנשקים.

ניתן להחליף בין הנשקים בזמן אמת והשילוב ביניהם הוא החלטה אסטרטגית שתשנה את פני המשחק. הבאמפר הימני יורה בנשק הימני וכנ"ל לשמאל. נשקים מסוימים ינעלו על מטרות, אחרים יצריכו דיוק בטיפול בהם. למרות שבסופו של דבר אני יודע שפשוט תיקחו את מה שנראה הכי מגניב. לכל נשק קיימת גם יכולת מיוחדת, מעין Ultimate מוגזם שיביא חורבן לאויבינו ויחסל כמעט את כולם במכה אחת מוחצת.

Metal Wolf Chaos XD

חוץ מהיכולת לירות ולהחליף נשקים – למכה יש גם היכולת להשתמש ב-Jetpack שלו על מנת לעופף בשלב המשחק, להשתמש ב-Boost, לירות מהאוויר ואפילו להשתמש במכה חזקה כאשר הוא חוזר בעוצמה לקרקע.

המטרה היא להרוס את כל מי שנקלע בדרככם, כאשר לעיתים תדרשו להשמיד מטרות ספציפיות ואפילו בוסים. עולם המשחק הוא בר-השמדה באופן מרשים לקונסולת ה-Xbox המקורית. מורגש שהאובייקטים ברי-ההריסה הם לא חלק מהמפה עצמה, אלא מונחים בה בנפרד, אך המשחק עושה שימוש חלק בשילוב שלהם לאורך השלב. זה כולל חלקים מבניינים, כלי רכב, צריחים עם מכונות יריה, קרונות רכבת ועוד ועוד. בהחלט הסביבה הכי הריסה שאני מכיר עד שנת 2004.

אם נגיע לגשר ובו אויבים רבים (משאיות מלאות בהם!) נוכל פשוט לירות כמה טילים לעבר הגשר עצמו ולראות את אויבינו מובסים ברגע אחד כשהגשר נעלם מעל פני האדמה.

בין האויבים תוכלו לראות חיילים שנהרוג בצורה המזכירה Hack N' Slash, ובוסים ענקיים, רובוטים עניקיים בעלי יכולות מיוחדות שלעט עתה, מועדף שתראו בעצמכם.

Metal Wolf Chaos XD

אז מה גרם למפתחים להחזיר את Metal Wolf Chaos לחיים לאחר 15 שנה? לאור הקומיות ה"מרומזת", קמה למשחק עדת מעריצים בעולם המערבי. הוא הפך למעין משחק-פולחן ובנה לעצמו קהילה שעקבה אחרי כל משפט והפכה אותו לסוג של Meme, סוג של אגדה גיימרית.

עבור אלו שהתחברו לסגנון התמהוני ולתסריט הקיצ'י, השחרור המחודש הוא לא פחות מנס. עותקי המשחק המקוריים נמכרים למרבה במחיר באתרי מחירות פומביים לאור הביקוש התמוה. הפרט המצחיק בכל הסיפור הזה הוא שבעצם מעט מאוד מן האנשים שנשבעים באיכויות המשחק, לא שיחקו בו ולו לרגע, משום שללא שחרור מערבי, התפריטים בו ביפנית, ולשחקנים דוברי אנגלית מדובר במשימה לא קלה. ובכל מקרה, הוא לא פונה בכלל לקהל האמריקאי, אלא רק עושה בו שימוש סטראוטופי נפלא.

מה שמביא אותנו לשנת 2019. המשחק ישוחרר מחדש במסגרת שיתוף פעולה בין FormSoftware והמפיצה Devolver Digital ויקבל שיפוץ הכולל רזולוציה משופרת עם תמיכה ב-4K ומסך רחב. המשחקיות תשאר כמה שיותר קרובה למקור עם שליטה טובה יותר, מערכת שמירות ושינויים קוסמטיים יגיעו לטובה. זאת ועוד, המשחק ישוחרר בזאת לקונסולות המודרניות, וכמובן ל-PC.

במקור, סדרת Armored Core של FromSoftware ש-Wolf Metal Chaos XD הוא ההמשך שלה, התמקדה בקסטומיזציה כבדה לדמות המכה ובערכת מקשים מסובכת אך מדויקת. הסדרה התמקדה בצד הטקטי של הדברים, אך הרחיקה שחקנים שרצו חוויה פשוטה יותר, כאלה שרצו להרים את השלט ולשחק בפעם הראשונה ועדיין להרגיש כמו מכונת קרב משומנת, וזה בדיוק מה ש-Wolf Metal Chaos XD מספק. הוא ארקיידי, הוא נגיש והוא מופרז ועובר כל גבול אפשרי כדי שהשחקן ירגיש שהוא מגניב ובעל כוח.

Metal Wolf Chaos XD

קשה ולא לשים לב לאבסורד. נשיא ארצות הברית לוקח את העיניינים לידיים ומתכנן להציל מדינה שלמה בעצמו. הביטחון העצמי האמריקאי המופרז שהופגן אי שם בשנת 2004 רלוונטי יותר מאי פעם, ואולי זו חלק מהסיבה שאנו זוכים לחוות אותו שוב. מייקל ווילסון, הנשיא מספר 47 בעולם המשחק הבדיוני והגיבור הראשי, כמעט פגע. טרמפ הוא רק הנשיא ה-45. לכן למרות אכזבתי, כנראה שיש למה לצפות מן הפוליטיקה האמריקאית.

Wolf Metal Chaos XD עתיד לצאת לקונסולות ה-Playstation 4, Xbox One ול-PC ב-30 ליוני 2019.