משחקי אקשן-הרפתקאות. אנחנו אוהבים אותם, וזה לא רק בגלל שאנחנו יכולים להכליל בתוכם כל משחק שאנחנו לא באמת יכולים להגדיר. הסיבה היא שאנחנו אוהבים אקשן, ואנחנו אוהבים הרפתקאות, לכן זה תמיד טוב ששניהם מגיעים ביחד.

היו לנו כמה משחקים מעולים השנה. ראינו מספר חזרות מוצלחות של כמה סדרות משחקים אהובות, כמו גם משחקים מקוריים ויצירתיים שפשוט הדהימו אותנו. למרות זאת, היה לנו קשה לבחור את הרשימה הסופית הזו. היו דמעות, צעקות, ולא מעט שינויים של הרגע האחרון, אבל אנחנו חושבים שהמשחקים הבאים ברשימה מייצגים את הטוב ביותר מהאקשן ומההרפתקאות.

הנה הבחירות שלנו למשחקי האקשן-הרפתקאות הטובים ביותר של שנת 2017:

Horizon Zero Dawn

מפתחת: Guerrilla Games

מפיצה: Sony

פלטפורמות: PlayStation 4

גיא יובל: מה אפשר להגיד על Horizon Zero Down  חוץ מהולי %^$@ המשחק הזה מדהים! כשהוא הוכרז, הייתי סקפטי לגביו. הוא נראה בסדר והכל, ובו זמנית הוא נראה רדוד. אבל ברגע שהתחלתי לשחק, גיליתי עולם עשיר שפשוט רציתי להמשיך לחקור, וסיפור כל כך מעניין ומורכב שאני עדיין חושב עליו, גם חודשים לאחר מכן.

ובואו לא נשכח את הדינוזאורים הרובוטים הענקיים. התמודדות נגד Thunderjaw או Stormbird זו חוויה שנשארת איתך, והדרך בה המשחק נותן לך להתנסות בדרכים שונות ויעילות להרוג כל מכונה זו הנאה צרופה. אה, ואני ממש אהבתי כל אנימציה במשחק. אני מעביר דקות ארוכות בריצה דרך השלג בהרחבה The Frozen Wilds רק כדי לצפות ולהעריך את האנימציה החדשה של אלויי כשהיא רצה בשלג. באופן כללי, אהבתי כל דבר ב- Horizon Zero Dawn , ואני לא יכול להמליץ עליו מספיק.

Assassin's Creed Origins

מפתחת: Ubisoft Montreal

מפיצה: Ubisoft

פלטפורמות: PC, PlayStation 4, Xbox One

גיא יובל: Assassin's Creed Origins לא ברשימה רק בזכות זה שהוא משחק יוצא מן הכלל. הוא גם פה בזכות זה שהוא משחק Assassin's Creed יוצא מן הכלל, וחשבתי שזה ראוי לציון. סדרת AC הייתה בירידה מתמדת מאז Assassin's Creed 3, והעובדה ש-Origins התגלה כמשחק טוב זה חתיכת הישג. נכון, יש לי לא מעט דברים לא טובים להגיד על המשחק בסקירה שלי, אבל בסופו של דבר נהנתי לשחק בו. זה אפילו היה משחק Assassin's Creed הראשון שבאמת רציתי לחזור ולשחק בו לאחר שסיימתי את הסיפור הראשי. לפחות מאז Assassin's Creed 2.

באייק הוא גיבור ראשי מצוין, והסיפור שלו מרגש ומלהיב. הלחימה מהנה, טיפוס על דברים זה כיף, וכל עוד לא צריך לטייל דרך המדבר הריק, מצריים העתיקה מהווה עולם מעניין. הודות ל- Assassin's Creed Origins, אני אחזור לשחק את המשחק הבא בסדרה, וזה אחרי שכבר הייתי מוכן לוותר על הסדרה לגמרי.

Middle-earth: Shadow of War

מפתחת: Monolith

מפיצה: Warner Bros.

פלטפורמות: PC, PlayStation 4, Xbox One

תומר רובינשטיין: Middle-Earth: Shadow of War הוא המשך מוצלח למשחק מוצלח. הוא קיבל תשומת לב שלילית כאשר יצא, הודות ללוט בוקסים הפופולאריים, לכן היה לי ספק שהמשחק יהיה טוב כמו קודמו. שמחתי לגלות שטעיתי. Shadow of War לקח נוסחה מנצחת של לחימה טובה, חקירה מעניינת, ומפגשים ייחודיים ושיפר אותם בכמעט כל אספקט. הארץ התיכונה מעולם לא הייתה כזו צבעונית וחיה, וכל המשחק נוטף אקשן.

נכון, ישנם מספר חסרונות והמשחק דורש גריינד לקראת הסוף, אבל מערכת האויבים המעולה, העולם המגניב, והאקשן הזורם יותר ממפצים על זה. אם אתם אוהבים משחקי אקשן ונהנתם מ-Shadow of Mordor, משחק ההמשך הזה הוא בהחלט אחד המשחקים הטובים ביותר לשנת 2017.

Uncharted: The Lost Legacy

מפתחת: Naughty Dog

מפיצה: Sony

פלטפורמות: PlayStation 4

גיא יובל: ייתכן שזו קצת הגזמה, אבל Uncharted: The Lost Legacy הוא המשחק האהוב עלי בסדרת Uncharted עד עכשיו. לפני שאתם מתחילים לקרוא בקריאות בוז ולזרוק דברים, פשוט תקשיבו לי – Uncharted 4 היה אחד המשחקים הטובים ביותר בשנת 2016, ומסיבה טובה – זהו פשוט משחק מדהים. אבל The Lost Legacy לקח את כל הדברים המדהימים ב- Thief's End והוסיף המון אינטרקציה משמעותית בין דמויות וסביבה יותר פתוחה.

אהבתי כל חלק בדיאלוגים של קלואי ונדין, מהשיח העליז ועד לצעקות ואיומי מוות. ההרחבה של חלק מהסביבות היתה בהחלט מהלך חכם מאחר ועכשיו כל שחקן יכול להתקדם בקצב שלו, ועדיין להנות מההרגשה הסינמטית האיקונית של הסדרה. מעבר לכך, The Lost Legacy נראה ונשמע מדהים, והמשחקיות מלאה באותו אקשן מדוייק ומהיר שהכרנו מהסדרה. The Lost Legacy הוא Uncharted במיטבו, ואני מקווה שזו לא הפעם האחרונה שנראה את הצמד הדינמי של קלואי ונדין.

Yakuza 0

מפתחת: Sega

מפיצה: Sega

פלטפורמות: PlayStation 3, PlayStation 4

אבי קייזרמן: רציתי לשחק בסדרת Yakuza מאז שהייתי צעיר, אז באופן טבעי קפצתי על ההזדמנות לשחק ב- Yakuza 0 כשהוא יצא במערב. לא רק בגלל שזה היה משחק היאקוזה הראשון ל-PlayStation 4, אלא גם בגלל שזה פריקוול, ויכולתי לשחק בו מבלי לשחק במשחקים האחרים קודם. אני שמח שעשיתי זאת בגלל ש-Yakuza 0 הפך במהרה למשחק הכי טוב ששיחקתי אי פעם – כן, הטוב ביותר.

Yakuza 0 הוא משחק אקשן מדהים שמשלב אומנויות לחימה עם קרבות רחוב. אפשר להשתמש בחפצים מסביבך בתור נשקים, מספר נשקים בתור נשקים, ואפילו באויבים בתור נשקים. למשחק יש סיפור מותח, עם דמויות מורכבות ולעיתים קרובות דיאלוגים מקפיאים.  אבל הדבר שהכי אהבתי במשחק הוא הבימוי. כיווני המצלמה בסצינות השונות, הבעות הפנים המעודנות ותנועות הידיים שאומרות לך המון בנוגע לרגשות של הדמות, ועוד… קאזוקי הוסוקאווה הוא מאסטר ביצירת משחקים גדולים מתוך הפרטים הקטנים ביותר. זו הסיבה שבגללה Yakuza 0 הוא המשחק האהוב עלי לשנת 2017.