שבע וחצי שנים לאחר המשחק האחרון של המפציץ הכחול, מגה מן חוזר להרפתקה נוספת ב-Mega Man 11.

Capcom הכינה את הקרקע היטב לכרזה המרשימה הזו: הם שחררו את Mega Man Legacy Collection לפני שנתיים, בינואר הם עשו פורט לסמארטפונים שדווקא לא הצליח במיוחד, וממש לפני ארבעה חודשים הם שיחררו את Mega Man Legacy Collection 2. הם אף הכריזו על סדרת אנימציה חדשה שלא נראה שהיא התרוממה, נתנו לממשיכו X תפקיד ראשי בעלילת Marvel VS Capcom: Infinite ואף צירפו אותו לשורת הלוחמים ב-.Super Smash Bros האחרון. כעת לכבוד יום ההולדת השלושים של מגה מן הם נותנים לו צ'אנס נוסף.

הדבר המעניין במשחק הזה הוא נטישת סגנון הרטרו. בעוד ש-Mega Man 9 ו-10 הקסימו את כולם עם המראה המפוקסל, המשחק החדש מציג המודלים ועיצוב תלת מימדיים. דבר זה לא נעשה מאז Mega Man Powered Up ששוחרר רק ל-PSP. אני אישת מקווה שתהיה אפשרות לגרפיקה מפוקסלת, אך אבין אם יחליטו לאפשר לשחק רק ב-2.5D. בנוסף בסוף הטריילר הקצרצר אפשר לראות את מגה מן מפעיל מתקפה חדשה, זאת בנוסף ל-Mega Buster הישן והאהוב, הירייה המחוזקת, הגליץ' המוכר מהמשחק השלישי, ונשק חדש שמאפשר להפיל בלוקים מהשמיים.

וזה עוד לא הכל! בנוסף למשחק החדש ושני האוספים שיגיעו ל-Switch, קאפקום מתכוונת לשחרר את את כל משחקי Mega Man X לקונסולות הדור הנוכחי והמחשב. סדרה זו מתרחשת בעתיד, בו משחקים גרסה עתידנית של מגה מן, X, והיא ידועה בחידושים הרבים שלה לעומת הסדרה המקורית ובסיפור הדרמטי שלה. לא ידוע אם המשחקים ישוחררו באוסף כמו שני האוספים של מגה מן הקלאסי, אבל בואם לדור הזה יכול רק לשמח את לבבות המעריצים.

אם נהיה כנים, אני חשבתי שהסדרה מתה. זמן רב לא התייחסו לדמות הקלאסית, וההכנות נראו כמו חליבת המותג עד הטיפה האחרונה. אחרי שקייג'י אינפונה עזב את החברה וקאפקום ביטלו את כל הפרויקטים שלהם לגבי הגיבור המכני, לא הייתה הרבה תקווה. המעריצים כה נואשו למשחק עד שהפרויקט של אינפונה Mighty Number 9 מומן מעל ומעבר (כותב הידיעה מסגיר כי הוא תרם לפרויקט, לצערו), וכן הרבה תשומת לב ניתנה ל-20XX, משחק אינדי ששאב השראה רבה מהסדרה. כעת כשהחברה שמחזיקה בדמות המקורית זרקה את הכפפות, נראה אם היא תייצר משחק טוב, או שהמפציץ הכחול ישאר בגדר נוסטלגיה לעוד חמש שנים. אני באופן אישי מעדיף לשחק במגה מן מוצלח.

Mega Man 11 יצא ל-PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ו-PC ב-2018. פרטים נוספים יחשפו בקיץ, אז נראה כי המשחק יגיע רק בסתיו 2018. בנוסף פורטים של Mega Man Legacy Collection 1 ו-2 יגיעו ל-Switch עם תמיכת אמיבו, ושמונת משחקי Mega Man X יגיעו גם הם ל-PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ו-PC בקרוב.