תשכחו מהשחזור של DmC, המשחק Devil May Cry 5 חוזר לכותרות. הפעם מדובר בהדלפה גדולה, ומלאת פרטים בנוגע לתאריך יציאת המשחק, צוות המשתתפים, דמויות, רכיבים מהמשחק ועוד. ההדלפה פורסמה לראשונה באתר ResetEra, על ידי המשתמש הקרוי "Son of Sparda". הוא טוען שהוא שייך לקהילה שקיבלה את התוכניות של הידיקאי היטסונו לקראת המשחק החמישי בסדרה.

על פי הפרסום, Devil May Cry 5 ישוחרר בין אפריל 2018 למרץ 2019, כאשר רוב הסיכויים הם בנובמבר 2018. בנוגע לפרסומים רשמיים, אלו ככל הנראה יתרחשו בכנס הטכנולוגי E3 בשנת 2018. למרות זאת, זה לא יפתיע אם סוני יכוונו לשחרור המשחק מוקדם יותר מהמתוכנן בעקבות ההדלפה.

כן, כן, שמעתם נכון. סוני יהיו אלה שיכריזו על המשחק. לחברת סוני תהיה בלעדיות כלשהי מכיוון שהיא ממננת חלקית את המשחק. בנוסף לכך, נאמר באופן מרומז שהמשחק ייצא לראשונה לפלייסטיישן 4, ורק לאחר מכן ייצא בגרסת ה-PC. לא הוזכרה גרסה ל-Xbox One.

כאשר יגיע הזמן להכריז על המשחק, נקבל טריילר באורך דקה וחמישים שניות שיתמקד ככל הנראה בסיפור, הדמויות וסצינות מהמשחק. הטיילר מראה עיר דומה לפוטונה מ- DMC4, אבל ההדלפה מציינת שהסביבה תהיה יותר פתוחה במשחק זה. למרות זאת, צורת המשחק לא תהיה של עולם פתוח.

באשר לסיפור והדמיות, אני רוצה לשים כאן אזהרת ספויילרים. החלק הבא ידבר על דמויות חוזרות, אווירה, ופרטים על הסיפור.

השחקן רובן לנגדון יחזור לשחק את דמותו של דנטה (Dante), דן סאות'וורת' יחזור כורג'יל (Vergil) וגו'ני יאנג בוש יחזור כנירו (Nero). אין מידע בנוגע למי תשחק את טריש (Trish), אבל היא תהווה חלק חשוב מהמשחק.

הסיפור עצמו ימשיך מיד לאחר אירועי Devil May Cry 4. בנוסף, תהיה יותר מדמות אחת בה ניתן לשחק, כאשר דאנטה, נירו וייתכן ואף דמות שלישית ובלתי ידועה, יהיו ניתנים למשחק. על הדמות המיסתורית הזו נאמר שהיא תהיה "מאוד עוצמתית", ואולי תהיה פנים חדשות בסדרה. ועדיין, ייתכן שאלו יהיו ורג'יל או טריש.

ב- Devil May Cry 5  יופיע דנטה "יותר רציני, אבל אחד ששומר על הסטייל הייחודי שלו". בשלב מסוים של המשחק, נירו ילחם נגד ורג'יל, והוא יאשר את היותם אב ובן. "נסיך האופל" מוגדר כאנטגוניסט הראשי, וייתכן שזהו מונדוס מהמשחק המקורי, או נבל חדש.

המידע המעניין ביותר בנוגע לסיפור המשחק הוא ש-DMCV  יהיה הסוף של עלילת "Son of Sparda". ייתכן וזה לא יהיה המשחק האחרון בסדרה, אך יכול להיות שהוא יהיה המשחק האחרון שבו מככב דאנטה.

מבחינת המשחקיות, ההדלפה מציינת מספר מאפיינים ותוספות. במשחק זה תהיה משחקיות אונליין (אבל לא PvP  מולטיפלייר), לא יהיו קטעי QTE, לא יהיה מד סיבולת, ויהיו יותר אויבים מאשר במשחקים הקודמים בסדרה. זאת ועוד, תהיה הדגשה גדולה יותר על אינטרקציה עם הסביבה במהלך קרב, וקרבות בוסים גדולים יותר.

באופן כללי, Devil May Cry5 מקווה לפנות לקהל רחב יותר, אך עם זאת לא להרחיק את בסיס המעריצים של הסדרה. נראה כמו אסטרטגיה טובה.

זה כל מה שההדלפה החדשה יכולה ללמד אותנו. זו עדיין רק הדלפה לא רשמית, אז תיקחו הכל בעירבון מוגבל. נצטרך לחכות למקור רשמי יותר, לפני שנוכל לאשר משהו מזה.

ייתכן ו- Devil May Cry 5 יוצג בתערוכת PSX החודש, או שנחכה עד E3 בשנת 2018. יכולה להיות אפשרות שזוהי תהיה הפעם האחרונה שנשמע על זה, אבל נשאיר אתכם מעודכנים.