חודש נובמבר עבר, ואיתו כל ה-Saleים הגדולים: אירוע ShoppingIL, יום הרווקים הסיני, וכמובן Black Friday ו-Cyber Monday. אז סביר להניח שנגמר לכם הכסף, ומה יותר טוב מרשימת המשחקים שיהיו זמינים החודשים בחינם למנויי Games with Gold על ה-Xbox One?


Warhammer: The End Times – Vermintide

המשחק שיצא בשנת 2016, הוא משחק אקשן המשוחק ממבט ראשון (FPS), ומתרחש בעולם של Warhammer. למי שלא מכיר, Warhammer הינו עולם פנטזיה שפותח עבור משחקי שולחן ע"י חברת Games Workshop, עם עולם תוכן עשיר. אכן קיים קשר ל-Warhammer 40K – זה אותו עולם, רק שבהתאם לשמו, Warhammer 40K מתרחש 40 אלף שנה קדימה בציר הזמן, ובחלל. הפעם תוכלו לבחור אחד מבין חמישה גיבורים שונים: Witch Hunter, Empire Soldier, Dwarf Ranger, Waywatcher ,Bright Wizard. לכל גיבור יש את כלי הנשק משלו, את הציוד הנלווה שאתם יכולים לקחת, ואת סט הכישורים הייחודי לו. המשחק הוא משחק CO-OP טהור: כלומר לא ניתן לשחק אותו לבד, ואתם יכולים להסתמך על שירותי ה-Matchmaking המשחק או להצטוות מראש עם עוד 3 חברים.

בדומה למשחק Left 4 Dead, גם כאן המשחק מחולק לשלבים, כאשר יש משימות שונות שיש להשלים, וסיפור שמחבר את השלבים אחד לשני. בגדול – גזע ה-Skaven, עכברושים דמויי אדם המנסים להשתלט על העיר Ubersreik, בדיוק בלילה שאתם שם. ישנם סוגים שונים של אויבים איתם צריך להתמודד, ע"י שיתוף פעולה. בסוף כל שלב תזכו בחפצים חדשים עבור הדמות ששיחקתם בה. המשחק נראה די טוב, והשלבים מעוצבים נהדר על מנת ליצור את האווירה של הפחד. האויבים מגוונים ויפעילו טקטיקות שונות כדי לנצח אתכם.

בנוסף, לאלו מכם שברשותם Xbox One X – המשחק ירוץ ברזולציית 4K מלאה. למשחק ציון ממוצע של 8/10 באתרי הביקורות השונות. הוא יצא בשנת 2016 לאחר שפותח והופץ ע"י חברת Fatshark. המשחק יהיה זמין להורדה לכל אורך חודש דצמבר.


Back to the Future: The Game

עלילת המשחק מתרחשת אחרי סוף הסרט השלישי, והוא משתייך לז'אנר שחברת Telltale מתמחה בו – Graphic Adventure. המשחק הוא מעין Quest מבט שלישי, והוא מתמקד בעיקר ב-Point and Click. במהלך המשחק תשחקו כמרטי מקפליי, גיבור סדרת הסרטים, ותנסו להבין מה קרה לדוק, למה איינשטיין הכלב הופיע בדלוריאן מעופפת אחרי שחשבנו שהיא נהרסה בסוף הסרט השלישי, ועוד. כמובן שהמכונית המעופפת פה, ותוכלו לשלוט בה בחלק מהסצינות במשחק.

למשחק פס-קול מעולה, ההולם את סדרת הסרטים, והוא מכיל אזכורים ובדיחות פנימיות רבות אותן יקלטו חובבי הסדרה. המשחק מכיל את כל 5 הפרקים שיצאו החל משנת 2010. כמו כל המשחקים של Telltale השליטה יחסית מוגבלת, ומתבססת בצורה חזקה על הסיפור והבחירות שתעשו במהלך המשחק והאינטראקציות עם שאר הדמויות.

המשחק התקבל בזמנו בביקורות טובות, ועד ליציאתה של סדרת The Walking Dead של החברה, היה למשחק המצליח ביותר שלהם, עם ממוצא של 7.5/10 באתרים השונים. המשחק יהיה זמין להורדה החל מה-16.12.17 ועד ל-15.01.18.


Child of Eden

המשחק, שיצא אי שם ב-2011 ל-Xbox 360(וכעת זמין גם על ה-Xbox One) היה אחד מהכותרים הראשונים שתמכו בקינקט – בקר התנועה של מיקרוסופט. בהמשך,  לאחר שהמשחק הושק גם ל-PlayStaion 3 הוא תמך גם בבקר ה-Move של סוני. כמובן שהמשחק תומך גם בבקרי משחק רגילים. המשחק שמשתייך לז'אנר ה-Rail Shooter (השחקן יושב על "מסילה" ובעצם רק מכוון את היריות שלו על גבי המסך), ושם דגש חזק על ויזואליות וקול. ניתן לחבר גם בקרים נוספים, למרות שרק שחקן אחד משחק, והם ירטטו בנוסף בהתאם למתרחש על המסך בתזמונים נפרדים.

המשחק מספר על ילדה בשם לומי (גיבורת המשחק), שהיא הילדה הראשונה שנולדה בחלל. היא מעולם לא ביקרה בכדור הארץ, וכתבה שירים על הערגה שלה כלפי הכדור הכחול (נשמע מוכר?). לאחר שנפטרה וגופתה שומרה, השירים שכתבה יחד עם הזכרונות שלה ומידע נוסף נשמרו בארכיון. בהמשך, עם התקדמות חקר החלל, בני האדם גילו את "עדן", מקור הידע ביקום. בני האדם מנסים לשלב את "עדן" יחד עם התודעה של לומי, במה שנקרא Project Lumi. לאחר מכן וירוס תוקף את לומי, ועל הגיבור מוטל לנצח את הוירוס במהלך המשחק ולהציל את הפרויקט ולאפשר ללומי להשלים את התהליך של תחייתה מחדש בתור בינה מלאכותית ב"עדן".

המשחק התקבל באהדה רבה, והצליח להשתמש בבקרי התנועה בצורה מאוד מוצלחת, למרות שהיה מבין המשחקים הראשונים, ועומד על ממוצע של 8/10 בין האתרים השונים. הוא יהיה זמין להורדה החל מה-1.12.17 ועד ה-15.12.17.


Marlow Briggs and the Mask of Death

המשחק האחרון לחודש שזמין גם ל-Xbox 360 וגם ל-Xbox One בחינם הוא משחק Hack and Slash הרפתקאתי, שיצא בשנת 2013. השליטה במשחק דומה מאוד למה שהתרגלנו ממשחקים כמו God of War ו-Devil May Cry, ועושה רושם שהמשחק לא מתבייש לחכות אותם. אתם תכנסו לנעליו של Marlow Briggs שנמצא בחופשה מעבודתו בתור SmokeJumper (לוחמים הצונחים ממטוסים על מנת להילחם באש ביערות באזורים שקשה להגיע אליהם בצורה רכובה). מקום החופשה – אתר חפירות ארכיאולוגי מתקופת המאיה. חברתו של מארלו, אווה, עובדת באתר בניסיון לפענח כתבי קוד שנכתבו ע"י בני המאיה. אווה מחליטה שהיא רוצה להתפטר, אבל הבוס שלה, Heng Long, לא מבסוט על זה, ולכן על מנת לגרום לה לציית מורה על הסגן שלו, קים להרוג את מארלו. מה שקים ולונג לא יודעים, שכלי הנשק איתו קים הרג את מארלו, הוא כלי נשק שקושט במסיכת המוות ,שמכילה בתוכה את רוח הרפאים של מלך המאיה King Tepechalic. המלך טפ מחייה את בריגס, וקורא לו ה"לוחם הקדוש". מאז אותו רגע הם בעצם שתי ישויות בגוף אחת, שיוצאת לנקום את מותו של בריגס, להציל את חברתו אווה, ולסגור את העסק המפוקפק של לונג. 

ברשותכם 4 כלי-נשק, שהם בעצם כלי נשק אחד: ה-Kukulkan's Fangs (כלי הנשק עימו נרצח מארלו): חרמש דו-צדדי. לכלי נשק זה יש שלוש וריאציות שונות – 2 חרבות, שוט ארוכה העשויה משרשרת, ופטיש איטי אך חזק. אם המון מכלי הנשק נשמעים לכם מוכרים ממשחקים כאלה ואחרים, כנראה שזה לא במקרה. בנוסף למארלו יש יכולות שונות המאפשרות לו לנצח את אויביו ביתר יעילות וקלות, ולצבור Combo Meter מכובד. כמובן שתוכלו לשדרג את כלי-הנשק והיכולות שלכם לאורך המשחק.

המשחק התקבל בביקורות מעורבות. בעוד שמרבית אתרי המשחקים נתנו לו ציון של שנע סביב ה7.5-8, משתמשי ה-XBOX דירגו אותו נמוך יותר, אך ב-Steam הוא זוכה לציון של כמעט 90%. לדעתי הסיבה לכך היא העובדה שכיום אין יותר מדי משחקי Hack & Slash טובים בשוק. המשחק יהיה זמין להורדה החל מה-16.12.17 ועד ה31.12.17