כשהשנה מתקרבת לסיומה, זה זמן להסתכל קדימה, אל 2016. הפעם אנחנו רואים כי שנה זו מביאה לנו הרבה שינויים בחומרה; במסכים, ליתר דיוק, כפי ש-AOC ו-Philips הראו לנו. בין דיבור על טכנולוגיה, מבנים שונים וקהלי יעד, שמענו גם על מספר דברים שעומדים להגיע לשוק בחודשים הקרובים שעשויים מאוד לרגש אותנו הגיימרים – של קונסולות ומחשבים אישיים כאחד.

Qdot

הטכנולוגיה החדשה הראשונה שהוצגה לנו נקראת "QDot" והיא מבטיחה לשנות את הדרך שבה מסכים עובדים. במקום הפאנלים הרגילים, מסכי QDot מנצלים נקודות קוואנטום – חלקיקים זעירים שמשנים את גודלם ובכך משנים את הצבע שעובר דרכם. מעבר לכך, טכנולוגיה זו זולה יותר ויותר נוחה ליצור. למסכי QDot יש יתרון אדיר בשמירה על הצבע המקורי – אם נכון לעכשיו המסכים יכולים להציג צבעים בקצת פחות ממה שהעין שלנו יכולה לראות, טכנולוגיה זו תאפשר מבחר גדול יותר של צבעים, מה שיצור צבעים נקיים יותר מאלה  שאנחנו רגילים אליהם היום.

הטכנולוגיה השנייה הגדולה שדיברו איתנו עליה היא שינוי האור הכחול – האור הזה שגורם לנו לעייפות ומאמץ לנו את העניים כשאנו מבלים מול המסכים זמנים ארוכים מידי. טכנולוגייה זו מכוונת להפחית את המאמץ של העיניים שלנו ואת העייפות שלהן על ידי התאמת גל האור הכחול שמשודר מהמסכים לגל שיהיה יותר "נוח" לעין האנושית. בעוד שינוי זה אינו משפיע על הצבעים, הוא כן ישפיע על השהייה הממושכת שלנו מול מסכים.

כמובן שעם החדשות הנהדרות על הטכנולוגיות החדשות, באים גם שורה של מסכים – כולם אמורים לצאת לקראת סוף 2015 או תחילת 2016 והם מכסים את כל השימושים האפשריים למסכים, החל מצפייה רגילה ועד לשימוש במסכים מרובים למשחקים.

אם אני הייתי צריך לבחור מסך אחד שהוא הקרם דה לה קרם, כמסך לגיימר אמתי  מבין מסכים רבים אחרים, יש מנצח אחד – AOC G2770PE. עם טכנולוגיית ה-FreeSync של AMD שמתאמת בין המעבד הגרפי והמסך בהרמוניה מושלמת, ה-G2770PE המציע 144Hz דרך HDMI 2.0 ומהירות ריענון של 1ms. אם זה לא מספיק בשבילכם, מסך זה משדר ב80,000,000:1 אשר הופך אותו לטוב ביותר למשחקי מחשב.

בין אם אתם שחקני קונסולות או מחשב אישי, או אפילו אם אתם אוהבים מסכים באיכות גבוהה, אתם יכולים לצפות לליין אפ של אשר ישנה את השוק לחלוטין. תמשיכו לעקוב אחרינו בכדי לשמוע עוד על מוצרים אלו כשיצאו לשוק החופשי.