בשנים האחרונות חברת סוני ידועה במשחקים האקסקלוסיביים שלה, שהפכו למשחקים המוכרים ביותר בעולם משחקי הוידאו. בשנה שעברה, שני משחקים אקסקלוסיביים שלהם: God of War ו Marvel's Spider-Man נכנסו לרשימת משחקי השנה שלנו.

השנה סוני מנסים להמשיך עם ההצלחה, הפעם בדמות המשחק Days Gone שיוצא בסוף השבוע הזה לחנויות. בינתיים יצא לנו לשחק את הדמו באירוע Gamerz והתרשמנו כי הוא מאתגר, אך זה היה רק הדמו הראשוני. עד כה, יצאו סרטוני משחקיות רבים שמסבירים על העולם של המשחק ועל הדמויות השונות. בכתבה הבאה אספנו את כל מה שידוע לנו על Days Gone.

סיפור מוכר בנוסחה חדשה

לפי הטריילרים השונים, נראה שהמשחק יתרחש בעולם פוסט אפוקליפטי שעמוס בזומבים, בדומה לעולם של The Last of Us. אך בניגוד אליו, Days Gone הוא משחק עולם פתוח.

המשחק מתרחש בצפון מערב הפסיפיק בארה"ב, שנתיים לאחר שהתפרצה מחלה עולמית מסתורית שהפכה את רוב התושבים לסוג של זומבים הנקראים "Freakers". השחקן משחק את דמותו של דיקון סיינט ג'ון (Deacon St. John), מנהיג של חבורת אופנוענים שהפכו למעין ציידי ראשים לאחר שהמחלה המסתורית התפשטה והעולם הפך לפוסט אפוקליפטי.

לפי טריילר הסיפור שיצא לפני כמה שבועות, נראה שאישתו של דיקון נפגעה ואולי חלתה במחלה מה שגרם לו לעזוב את הכל ולהתחיל לנסוע ברחבי ארצות הברית ביחד עם רוכבים אחרים. חוץ מזה לא ידוע לנו הרבה על סיפור המשחק ונצטרך לחכות ליציאתו.

כיאה למשחקי הישרדות בעולם פוסט אפוקליפטי, במהלך המשחק תצטרכו להתמודד עם אלפי Freakers, חיות בר ובני אדם עוינים. מכיוון שהעולם הוא פתוח, אנו מאמינים שיהיו משימות צדדיות הקשורות לדמויות נוספות במשחק, צייד חיות ואיסוף ציוד ונשק. לפי יוצרי המשחק, השלמת הסיפור תקח כ-30 שעות, לא כולל המשימות הצדדיות. אלה חדשות משמחות שמראות שנוכל לקבל הרבה מהעולם של המשחק, שלפחות מהטריילרים, נראה מצוין.

הישרדות כמו בחיים האמיתיים

התנועה בעולם של Days Gone תהיה מבוססת בעיקר על האופנוע של דיקון שאותו ניתן לשדרג באמצעות כלים שמוצאים בעולם. מסרטוני המשחקיות, נראה שהמשחק לא יהיה אדיב אליכם, ולא ייתן לכם למצוא דברים בקלות, אלא אתם תצטרכו לנסוע למקומות מסוימים או ללכת ברגל, כמו משחק הישרדות אמיתי.

למשל, לאחר שתסעו הרבה עם האופנוע, הדלק שלו יגמר, מה שמדגים איך צריך לדאוג באופן קבוע לתחזוקת האופנוע, ואי אפשר לנסוע ללא מעצורים.

כדי להרוג Freakers תוכלו להשתמש בשתי גישות: התגנבות והריגה בשקט או שימוש בנשקים כמו אקדח, רובה צייד, רובה צלפים או במחבט. בנוסף, תהיה אפשרות לתייג אויבים שונים ולהשתמש בהילוך איטי על מנת לדייק את הירי באויבים. אפשרות נוספת, שלא כוללת נשק, היא ליצור מאפס בקבוק תבערה, או מוקש.

באופן זה, יש לכם אפשרויות רבות להרוג בדרכים יצירתיות. במשחק ישנה אפשרות גם לקבל נקודות ניסיון ולעלות רמות כפי שתרצו. אלו מתחלקות לשלוש קטגוריות: Melee, Range ו-Survival, שתלויות בדרך בה אתם רוצים לשחק.

מזג אוויר משתנה, לטובה לרעה

היבט מעניין במשחק הוא השינוי בין יום ולילה ועונות השנה במהלך המשחק. בתחילת המשחק תוכלו להתחיל ביום קיץ חם, וכמה שעות לאחר מכן תגיעו למקום שבו יורד גשם שוטף. מעבר לכך שזה יפה שהיוצרים מתייחסים לשינוי האקלים, יש לכך השפעה על המשחק. ראשית, אם יורד גשם שוטף יהיה יותר קשה לנסוע בגלל שלוליות ובוץ. אך זה לא מסתיים בכך, ה-Freakers יהיו יותר מהירים בלילה ואיטיים יותר ביום, כך שתצטרכו לחשוב מתי תרצו להתמודד איתם.

שלא במפתיע, העולם נראה נהדר, עם ירידה לפרטים הקטנים ביותר ושימוש במכניקה של יום ולילה. גם הדמויות נראות אמיתיות ובאופן כללי מרשים לראות את העולם של המשחק ואנחנו מחכים להתחיל לנסוע בו.

וזהו, זה כל מה שידוע לנו על המשחק בינתיים. Days Gone יצא באופן אקסקלוסיבי לקונסולת ה-Playstation 4 ביום שישי הזה, ה-26 באפריל.