היום, ה1.12, מיקרוסופט אירחה אותנו בכנס כתבים נוסף. הפעם הראו לנו מספר כותרים חדשים חמים מהתנור (או המדף) וחומרה מדהימה. למרות שלא באמת ראינו משהו חדש, זו הייתה הזדמנות מצויינת לשמוע מה מיקרוסופט מתכננת לחודשים הקרובים.

כמובן שאני חייב להתחיל עם המוצר החדש ביותר בשוק: שלט ה-Xbox One Elite, המתומחר במחיר תמוהה של 150$ (כ950 שקלים בארץ). בעבר הייתה לנו את ההזדמנות לבחון אותו בכנס Gamescom כשהוא עוד היה בשלב הפיתוח. כמובן שהדבר האמיתי הרבה יותר מרשים – במיוחד כשהוא מקושר לקונסולה שמריצה את המשחק Star Wars: Battlefront החדש. אם אנסה לתאר את הבקר במילים, המילה "מעולה" עולה לראש. בעוד שהשלט המקורי של ה-Xbox One ידוע בהיותו נוח ומתאים בצורה מושלמת לידיים שלנו, ה-Elite לוקח את זה צעד נוסף קדימה עם טקסטורה שמונעת החלקה בידיות האחיזה וחלקים בשלט עצמו אשר תוכלו להגדיר כמבוקשכם. תוכלו להוציא את ה-D-Pad והג'ויסטיקים ולהחליף אותם באחרים.

xboxonecontroller2

בנוסף, יצא לנו גם לנסות את ה-Playseat. למרות שהוא לא מוצר חדש בשוק הבינלאומי, הוא חדש לגמרי בשוק הישראלי. המושב עצמו הוא כנראה מושב המרוצים הנוח ביותר שישבנו עליו עד היום. בשילוב עם הגה המרוצים Logitech G920 ו-Forza Motorsport 6, הוא מספק חווית מרוצים מושלמת ומרגיש שככה אמורים לשחק את המשחק – אם תצליחו למצוא לו מקום בסלון או בחדר שלכם.

ואם מדברים על Forza 6, היום הושק עדכון של המשחק מיוחד לאזור המזרח התיכון, המאפשר תרגום מלא של המשחק, כולל תפריטים וקריינות לעברית וערבית עם תמיכה מימין לשמאל ודיבוב.

עוד מאפיין ישן-חדש של מיקרוסופט ששמו עליו דגש חזק באירוע הוא התמיכה במשחקים של ה-Xbox 360. אם במקרה פיספסתם את החדשות הנפלאות הללו, תוכלו כעת להריץ מספר "מצומצם" של מעל 100 כותרים מקונסולת הדור הקודם על ה-Xbox One שלכם. בנוסף, כותרים נוספים אשר יצטרפו לרשימה זו נקבעים על ידי הצבעה של הקהילה הבינלאומית דרך האתר הרשמי, אז כנסו ותוכלו גם אתם להשפיע אילו משחקים ישנים וטובים נוכל לשחק בחודשים הקרובים.

halo-5-guardians-limited-collectors-edition

ולבסוף, זכיתי לשחק היום עם בובות, טוב למען האמת הם יותר היו דמויות פעולה אשר מגיעות כחלק מהמהדורת האספנים המוגבלת של Halo 5: Guardians. מהודרה זו כוללת פסלים של Master Chief ושל Locke, וכמובן דברים טובים אחרים כמו הפסקול של המשחק ותוכן דיגיטלי אחר.

אני חושב שניתן לסכם את האירוע של היום כהצלחה – המוצרים החדשים והמשחקים הבאים נראים מבטיחים למדי. צפו לעוד – מייקרוסופט רק מתחילים להתייחס לגיימרים פה בארץ, והעתיד נראה ורוד. או לפחות ירוק-מייקרוסופט.