במהלך ביקורנו באירוע InfoGamer 2013 שבקרואטיה, קיבלתי הזדמנות לנסות את World of Warplanes של Wargaming שיצא לאחרונה. Wargaming ידועים, כמובן, בעיקר בזכות World of Tanks (שיוצא בקרוב ל-xbox 360) ו-World of Warplanes לא מתרחק יותר מידי ממה שהפך את קודמו להצלחה. אולם, הוא כן מצליח לשאת את הזיכיון לשיאים חדשים.

מתוקף היותי גיימר "מפולפל", דילגתי על שלב האימונים וקפצתי מיד לקרב רגיל, עם מטוס קרב גרמני. המטרה היתה די פשוטה – להשמיד את כל מטוסי האוייב או לקבל עליונות ע"י גרימת נזק ליחידות הקרקע של האוייב (הנשלטות ע"י המחשב). באופן מפתיע, הצלחתי להחזיק מעמד במשך רוב הקרב ואפילו הורדתי מטוס אוייב ומטרת קרקע אחת. זה יכול להיות בגלל שנולדתי לטוס, אבל אני חושב שזה כנראה בגלל משהו אחר.

אתם מבינים, בדיוק כמו World of Tanks, במשחק הזה קל מאד להתחיל ישר לשחק: המקשים פשוטים ומאד אינטואיטיביים ואין יותר מדי דברים שצריך לדעת כדי לשלוט ביסודות הקרב האווירי – לכוון, לירות, ולקוות שתפגע במטרה.

כמובן, לא הגעתי יותר מדי רחוק עם הגישה הזאת. WoWP אולי משחק שקל להיכנס אליו (אפילו עוד יותר עם עוברים את האימונים), אבל אם רוצים באמת לשלוט בשמיים אתם חייבים לעבוד קשה, גם אם אתם שחקנים ותיקים של WoT. אחרי הכל – הטסת מטוס שונה מנהיגה בטנק. תשכחו לרגע את כל המימד החדש שנפתח; הטסת מטוס מהירה יותר, אינטנסיבית יותר ומשאירה מקום קטן מאד לטעויות.

זה בדיוק מה שחוויתי ב-World of Warplanes – קרבות אוויר מהירים אינטנסיביים שתמיד מסתיימים בהתרסקות מלאת אש ועשן (אך מעט לא מספקת), בדרך כלל שלי.

אם אתם רוצים להימנע מגורל דומה ולא לגמור כערימה דיגיטלית ומעוותת של מתכת בצד ההר במקום לא ידוע, אתם תצטרכו להישאר עם הטייסת שלכם. לעוף לבד פירושו להיות מטרה קלה לשחקני אוייב, שלא יהססו להתקיף טייס בודד. זה טוב שיש לפחות מטוס ידידותי אחד קרוב אליכם שיעזור להיפטר ממטוס האויב שיושב לכם על הזנב.

הפעם היחידה שהרגשתי אבוד היתה דווקא מחוץ לקרב. בזמן שהמשחקיות עצמה מאד ידידותית ונוחה למשתמשים חדשים, לא ניתן לומר אותו דבר לגבי התפריטים ואפשרויות ההתאמה האישית. לגשת לקרב מקוון זה פשוט עניין של לחיצה על כפתור, בעוד ששדרוג המטוסים שלכם ומחקר של טכנולוגיות חדשות יכול להיות טיפה יותר מדי מסובך: כמות המידע על המסך יכולה להיות מוערכת ע"י חובבי המטוסים אבל בשביל גיימר ממוצע, שרק רצה כמה סיבובים קצרים של קרב אינטנסיבי, זה יכול להיות מעט מרתיע.

עדיין, נהניתי מאד ליירט מטוסים (ושיירטו אותי) ב-InfoGamer 2013 בקרואטיה. World of Warplanes זמין עכשיו בחינם ל-PC – מוזמנים לנסות!