Monster Prom הוא משחק סימולציית דייטינג שבו אתם משחקים מפלצת שצריכה לפתות ולהזמין את אחת מהמפלצות הכי לוהטות של השכבה לנשף הסיום. המשחק הוא משחק אינדי, אשר פותח בידי Beautiful Glitch והופץ על ידי Those Awesome Guys, ואפשר, ואולי אף רצוי לשחק אותו עם חברים.

הוא מעוצב מגניב וצבעוני, יש לו מגוון רחב מאוד של בחירות וסופים אפשריים, כיף לשחק אותו עם חברים והדיאלוגים שלו מצחיקים, הזויים ובעיקר גסים. הגיע הזמן להזמין את הקראש שלכם מהתיכון לנשף הסיום.

המשחק מתחיל כשאתם בוחרים אחת מ-4 דמויות מהתיכון, לאחר שאלון קצר שנראה כאילו לקוח מתוך מגזין נוער, יקבעו הנתונים ההתחלתיים של הדמות שלכם ותצאו לדרך. המטרה שלכם היא לכבוש את אחת מ-6 המפלצות הפופולריות בתיכון ולהזמינה לנשף הסיום הגדול בסוף המשחק.

בזמן בחירת הדמות שלכם תוכלו לבחור אם הם מזדהים כזכר או נקבה, למרות שבחירה זו אינה משפיעה באמת על שאר המשחק, מכיוון שניתן להזמין כל דמות שתרצו, גם אם היא מאותו מין כמוכם. נחמד לראות שיוצרי המשחק אפשרו מעט חופש בבחירה ולא בחרו עבורנו. ניתן לבחור גם אם המשחק יערך כחצי שעה, שזהו הסיבוב הקצר, או שעה, שזהו הסיבוב הארוך והמלא.

מאפייני הדמות שלכם – אלה שהשאלון הראשוני קבע כנקודת התחלה, הם: חוכמה, נועזות, יצירתיות, קסם אישי, כיפיות וכסף. כל אחד מהמאפיינים הללו מאפשר לכם להרשים דמות אחרת מהמפלצות הפופלאריות שתצטרכו להזמין לנשף. ככל שתכוונו יותר לכיוון אחד מהמאפיינים הללו, כך הסיכוי שלכם להצליח בסוף עם אותה דמות יגדל.

כל הדמויות במשחק נראות כאילו יצאו מתוך סדרת נעורים אמריקאית טיפוסית – קפטן הפוטבול החתיך והטיפש, מלכת הכיתה הרדודה, הפירומן שאוהב לעשות בלאגן, המוזרה שמתעסקת בכסף ושערוריות, החנון הרגיש והשונה, והנערה שאוהבת רק לחגוג, לשתות ולעשן כל יום, כל היום.

בנוסף אליהן יש עוד מספר דמויות רקע שתפגשו תוך כדי דיאלוגים, אך הן לא פופלאריות מספיק בכדי שתוכלו להזמין אותן לנשף.

בכל תור במשחק תצטרכו לבחור לאן תגיעו בתיכון כמו הכיתות, הספריה, אולם הספורט, השרותים, האודיטוריום או הרחבה החיצונית. כל אחד מהמקומות מזוהה עם אחד המאפיינים שהדמות שלכם התחילה איתם ושם גם תוכלו לפתח או לאבד ניקוד של מאפיינים אלה. לאחר הבחירה יתחיל סיפור קצר שקורה במקום ואז יגיע דיאלוג עם הדמויות שנמצאות שם.

בין השיעורים וההברזות תגיעו גם להפסקת האוכל, שם תוכלו לבחור לבד עם מי מהדמויות תרצו לשבת בשולחן ולפתח איתה דיאלוג. הפסקת האוכל היא המקום היחיד בו תוכלו לבחור אקטיבית את הדמות שתרצו לדבר איתה, והיא לא תוכתב לכם כמו בשאר המקומות.

במידה ותשחקו עם עוד אנשים, התור יקבע באופן אקראי והראשון שיבחר ללכת למקום מסויים יחסום את האופציה הזו עבור השחקנים הבאים בתור.

הדיאלוגים במשחק כתובים טוב, וגם לאחר כמה סיבובים, הרגשתי שהמשחק לא חוזר על עצמו. הדיאלוגים שופעים בדיחות, סלנג, גסויות ודברים שבני נוער מתעסקים בהם היום כמו רשתות חברתיות, משחקים וסלפי. בהתחלה, אפשרויות הבחירה בדיאלוגים לא ברורות מאליהן, אך לאחר זמן מסויים, כשכבר תבינו את האישיות של כל אחת מהדמויות הפופלאריות, תבינו שיש אפשרות אחת שהדמות שתרצו להרשים בבירור תעדיף יותר.

הדמויות עצמן מרגישות קצת שטחיות, ולא נראה שמציגות שינוי כלשהו עם התקדמות המשחק. הן סובבות סביב המאפיין העיקרי שניתן להן, אך הדיאלוגים ממשיכים להשתנות גם אם בחרתם את אותה דמות.

בסוף כל משחק תקבלו נתונים על המשחק וכמה כבר ראיתם מתוך האופציות השונות, כך שתוכלו לדעת כמה מתוך המשחק ראיתם.

הגרפיקה של המשחק עושה עבודה נהדרת ומחמיאה לו. הדמויות מתאימות בדיוק לאופי שלהן וכך גם הבעות הפנים בזמן השיחה. המיקומים בתיכון בנויים מצויין ומכניסים לאווירה של הסצינה.

Monster Prom כולו משדר קלילות ונינוחות – לא הרגשתי בשום שלב שלו, גם אחרי כמה סיבובים ברצף, שהעיניים שלי בורחות למקומות אחרים. העיצוב נותן את מרכז הכובד לטקסט ודיאלוגים במשחק.

Monster Prom הוא משחק נהדר. הוא יצחיק אתכם ויגרום לכם לחשוב על דברים מוזרים כמו עם איזו חיה תרצו לעשות סקס אם תהיו חייבים. הוא גס בצורה טובה ומרגיש שהדיאלוגים עדכניים ולא משעממים.

הדמויות של המשחק אומנם מעט שטוחות, ולא מתפתחות אך הדיאלוגים איתן מצחיקים ומעניינים. כמות הסופים האפשריים ומגוון האפשרויות בזמן השיחה גורמים למשחק להשאר מעניין ולא לחזור על עצמו מהר מדי, אך לאחר זמן מסויים תבינו מהר איזו בחירה הדמות שמולכם תרצה לשמוע ואז אפקט ההתפעה קצת הולך לאיבוד. העיצוב של המשחק והסאונד מחמיאים לו מאוד ומרגישים שלמים. הוא לא נותן לכם ללכת לאיבוד והטקסטים ברורים ונקיים.

אז אם אתם בקטע של סימולטור דייטינג, הומור טוב, וקלישאות תיכון עם טוויסט מפלצתי, אתם בוודאי חייבים לנסות את Monster Prom.

המשחק זמין להורדה ב-Steam, לכל מערכות ההפעלה שאתם אוהבים. נתראה בנשף הסיום?