Pokemon Quest, משחק המובייל שנותן לכם לאמן ולשחק עם פוקימונים בגרפיקת ווקסלים חמודה, הושק לפני מספר שבועות לחנויות האפליקציות של IOS ואנדרואיד.

משחק הפוקימון האחרון ששיחקתי בו למובייל היה Pokemon Go, ובעוד שהמשחק הבטיח הרבה, הרגשתי שהוא היה אפוי למחצה ורק אחרי מספר עדכונים גדולים הצליח במאמץ רב להפוך למשחק אמיתי. במקרה נתקלתי ב-Pokemon Quest, והציפיות שלי ממנו לא היו גבוהות.

אז בכל זאת, החלטתי להוריד את Pokemon Quest עם חששות, אבל עם ציפיה רבה שאולי זה יזכיר לי במעט את משחקי פוקימון האהובים – בכל זאת מדובר במשחק של פוקימון, ואין מישהו שגדל בסוף שנות ה-90 שלא רוצה לתפוס את כולם.

Pokemon Quest  שומר על חלק מהמשחקיות המוכרת לנו ממשחקי פוקימון השונים, אך נראה שהמעבר למובייל הרחיק אותו מהם. השילוב הזה יוצר סוג חדש של משחק שיהיה קצת שונה עבור רובנו.

המשחק מזכיר קצת את פוקימון שאנחנו מכירים, אבל משלב אלמנטים ממיינקראפט. הגרפיקה, הצבעוניות שלו והמוזיקה בהחלט מזכירים את משחקי פוקימון בדורותיהם האחרונים, אבל אל תצפו למשהו שדומה מאוד למשחק הקלאסי שהכרתם. 

המשחק מתחיל כאשר אתם מפליגים בסירה אל האי בו תקימו את מחנה הפוקימונים שלכם. לאחר הזנה של מספר פרטים כמו השם שלכם והגיל תוכלו, איך לא, לבחור את הפוקימון איתו תתחילו. הפוקימונים הראשונים שניתן לבחור הם: פיקאצ׳ו, צ׳ארמנדר, בלבאזאור, סקווירטל ואיווי. מפה אתם תתחילו להתנסות בקרב הראשון שלכם. המשחק לוקח אתכם צעד אחרי צעד ומסביר בדיוק איך הוא עובד, אולי אפילו קצת יותר מדי בפירוט, בעיקר כשכבר ממש בא לכם לשחק והוא לא משחרר.

בכל מתקפה שתצאו אליה תעלו רמות ותקבלו אבני כוח או בריאות ורכיבים להכנת תבשילים.

רגע, תבשילים? כן, שמעתם נכון. בכדי למשוך פוקימונים ולתפוס אותם, בניגוד למשחקים הקלאסיים, לא צריך להילחם בהם ולזרוק פוקדורים בדרך הישנה והמוכרת לכל מאמן פוקימונים מתחיל, אלא להכין תבשילים שפשוט ימשכו למחנה שלכם את הפוקימונים. ברשת כבר קיימים מדריכים שלמים המסבירים איך לתפוס סוגי פוקימונים רצויים על פי מרכיבים מדוייקים בהם תדרשו להשתמש. מעין ספרי מתכונים למאמני פוקימונים.

הקבוצה שלכם תורכב מ-3 פוקימונים שאיתם תצאו להילחם ברחבי האי. בכל פעם שתשלימו סדרה של קרבות יפתח בפניכם אזור נוסף באי שתוכלו לעבור אליו. כשתשלימו אזור תקבלו בנוסף גם פסל להציב במחנה שלכם. קישוט קטן כדי להזכיר לכם שאתם בדרך הנכונה.

כל תבשיל שתבשלו בקדרה הענקית במרכז המחנה ידרוש מספר קרבות על מנת להיות מוכן, שנע בין 2 ועד 6 קרבות. ככל שתבשלו יותר כך יפתחו בפניכם יותר מתכונים לפוקימונים שונים.

Pokemon Quest

בכל פעם כשתסיימו לבשל אותו ותלחצו על הקדרה, פוקימון ירוץ ממעבה היער אל המחנה שלכם כשהוא מושחר, בשלב הזה בטח יעברו לכם בראש כל 151 פוקימוני הדור הראשון ותנסו לנחש על פי הצורה הכללית איזה פוקימון תפסתם עד שהוא לבסוף יכנס למחנה ויחשף.

כמו כל משחק מובייל בחינם המציע רכישות פנימיות, גם Pokemon Quest מציע לכם לרכוש בכסף אבנים, קישוטים, תיבה גדולה לאכסון אבנים ופוקימונים ועוד.

מערכת הלחימה שונה לחלוטין ממה שהורגלנו. ניתן לבחור בין מצב אוטומטי שבו הפוקימונים ילחמו לבד או מצב שבו תוכלו לבחור את המתקפות שלהם. כך או כך, הקרב לא מתנהג קרב פוקימונים אמיתי. גם תפיסת פוקימונים עם פוקדור, שהוא אולי הדבר הכי בסיסי במהות של המשחקים, לא קיימת.

יאמר לזכות המשחק שניתן להחליט האם הוא יתנהל כמעט בצורה אוטומטית, החל מרמת הקרב ובחירת המתקפות של הפוקימונים ועד לאיזה מרכיבים להכניס לתבשיל על מנת למשוך פוקימונים מסוג מסויים. זה מצויין למי שרוצה משחק פשוט שאפשר להתקדם בו בקלות מבלי לשבור את הראש, אבל בו זמנית מאפשר לשחקנים מנוסים יותר להנות מרובד נוסף של המשחק ולחקור אותו לעומק.

ככל שתתפסו יותר פוקימונים, כנראה שיהיו לכם גם פוקימונים כפולים. תוכלו להשתמש בחלקם כדי ללמד את הפוקימונים שאתם רוצים מתקפות חדשות או להעלות אותם ברמות. שימו לב שהפוקימונים שתילחמו בהם ישוחררו מהמחנה שלכם ויעלמו. זה אומר שלא כדאי לכם לשלוח פוקימונים שאתם אוהבים לקרבות אחד נגד השני.

המשחק נראה טוב, והפוקימונים בעיצוב הפיקסלים חמודים. גם הסאונד במשחק מזכיר מאוד את המשחקים הקלאסים בסדרה.

Pokemon Quest

המשחק Pokemon Quest הוא בהחלט לא הכישלון שבעיני היה Pokemon Go. הוא עשוי טוב ומרגיש כמו משחק אמיתי. עם זאת, הוא בהחלט לא מושלם ולא מזכיר כמעט בכלל את משחקי פוקימון הקלאסיים.

המשחק מוריד חלקים מאוד בסיסיים במה שהכרנו ומשנה אותם. דברים כמו תפיסת פוקימונים ומערכת הקרבות, שאפילו ב-Pokemon Go נשמרה, השתנו לחלוטין במשחק הזה, שנראה שנבנה בצורה מאוד ברורה למובייל.

מנגנון הרכישה מאפשר לדלג על המשימות הפשוטות וזמן ההמתנה מתיישב נהדר עם מודל רכישות פנימיות שבטח טוב לרווחים של החברה, אבל פחות לנו בתור צרכנים.

אז אם אתם מחפשים משחק להעביר איתו את הזמן, ולא מפריע לכם לחזור אליו כל פעם אחרי מספר שעות, כיוון שאתם מוגבלים במספר הקרבות ל-5 בכל פעם, (אלא אם כן תשלמו כסף) אז המשחק יעשה את העבודה נהדר. לעומת זאת אם אתם אוהבים את משחקי פוקימון הקלאסיים, ומחפשים את אותה חוויה של המשחקים המוכרים, אתם כנראה תרצו לדלג על המשחק הזה, אלא אם תורידו ותשמרו על רף ציפיות נמוך והבנה שזה משחק שונה ממה שהכרנו.

המשחק Pokemon Quest זמין להורדה ל-IOS ולאנדרואיד דרך חנויות האפליקציה, ובנוסף זמין ל-Switch.