כנס הגיימינג E3 המפורסם כבר כאן, ומחר גם חברת Ubisoft תציג את משחקיה החדשים שעתידים לצאת. חלק מהמשחקים חדשים, וחלקם המשכים לסדרות משחקים שונות של החברה. אז מה הן הציפיות שלנו מהפרזנטציה שלהם?

בתור חובבת סדרת משחקי Assasin's Creed הופתעתי לגלות שהחברה עומדת להוציא משחק חדש בסדרה, זאת לאחר יציאת Origins באוקטובר שעבר אשר התקבל טוב מאוד, ואפילו הגיע אצלנו לרשימת משחקי האקשן-הרפתקאות הטובים של שנת 2017. בטיזר טריילר הקצר ששחררה Ubisoft ברשתות החברתיות ניתן לראות כי שמו של המשחק יהיה Assasin's Creed Odyssey והוא ככל הנראה יתרחש ביוון העתיקה. אך זה כל מה ידוע לנו בשלב זה.

חובבי סדרת המשחקים Splinter Cell יכולים להוציא את משקפי המרגלים מהארון כי ייתכן והם יקבלו משחק חדש בסדרה. לאחר שהכותר האחרון בסדרה, Splinter Cell Blacklist יצא לאור בשנת 2013, ואחרי שלפני כחודש הסוכן החשאי סאם פישר "התארח" במשחק אחר של החברה – Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands,  מנכ"ל Ubisoft צוטט כשהוא אומר: "כי הוא מחפש סיפורים חדשים למשחק".

לשמחתם של מעריצי הסדרה אפשר להאמין שביום שני נראה טריילר חדש שימשיך את סיפורו של הסוכן העשוי ללא חת. בנוסף, הכרזה זו נראית לנו מאוד סבירה בהתחשב בהדלפה מלפני כמה שבועות של חנות Walmart, ובה משחק חדש בסדרה הופיע יחד עם משחקים אשר יהיו זמינים לרכישה מוקדמת.

משחק נוסף בסדרת משחקי טום קלנסי, The Division, מקבל המשך – זאת לאחר יציאת המשחק הראשון לפני כשנתיים. המשחק מספר על תוכנית ממשלתית הנקראת The Division  אשר מפעילה סוכנים רדומים בעולם פוסט-אפוקליפטי. לפני כמה שבועות, החברה הוציאה טריילר למשחק, וייתכן כי Ubisoft יציגו גיימפליי חדשני מ-The Division 2.

כאשר המשחק הראשון יצא לאור, הביקורות לא היו לטובתו, ולכן זה נראה תמוה שמוציאים משחק חדש. יכול להיות שפשוט נמאס להם לתקן באגים שהופיעו במשחק, והחליטו להתחיל מחדש, לכו תדעו.

משחק המשך אחרון, ובאופן אישי מאוד מעניין, הוא  Beyond Good and Evil 2. כזכור, המשחק הראשון יצא לפני 15 שנים (!!) לקונסולות PlayStation 2,  Xbox, GameCube, ו-PC. המשחק השני בסדרה לעומת זאת, יהיה זמין לקונסולות החדשות יותר. המשחק יתמקד באירועים שהתרחשו לפני המשחק הראשון, והמשחקיות שלו תתרחש בעולם פתוח.

כשהמשחק הראשון יצא הוא זכה לשבחים מהמבקרים, ואף זכה בפרס המשחק הטוב ביותר לשנת 2004. לכן, מעניין לראות האם גם המשחק הבא בסדרה ימשיך את ההייפ מהמשחק הראשון, אפילו לאחר יותר מעשור. בינתיים, בכנס E3 בשנה שעברה, Ubisoft הציגו דמו משחקיות שנראה מצויין, ויש סיבה להאמין שהשנה נראה עוד סרטון משחקיות חדש.

בכנס מחכים לנו לא רק המשכים, אלא גם משחק חדש ומעניין שנקרא Skull and Bones. מדובר במשחק שבו שחקנים נלחמים אחד עם השני באמצעות ספינות, ולפחות במשחקיות ובמראה, המשחק הוא המשך רוחני ל-Assassin's Creed IV: Black Flag, ובו יהיה ניתן לשחק בשני מצבים: מולטיפלייר ו-PVP.

לצערם של המצפים למשחק, Ubisoft כבר הודיעה כי היא משהה את יציאת המשחק לשנת 2020, זאת כדי לשפר אותו. עם זאת עדיין קיים סיכוי גבוה שנראה סרטון משחקיות נוסף של המשחק, לאחר שהחברה שחררה אחד בשנה שעברה. בעוד שהמשחק אפילו זכה לבטא סגורה, ייתכן מאוד ונראה עוד דברים שעשויים לחדש לגביו, ולכן ניתן לצפות לראות עוד ממנו בפרזנטציה.

אז נכון, נדמה כי Ubisoft כבר אינה מה שהייתה, וכיום היא מסתמכת יותר על המשכים מאשר על יצירת משחקים חדשים, אבל עדיין שווה לקום ולראות אותם ביום שני ב-23:00 בלילה.

סביר להניח שרבים מהם יהיו המשחקים בהם תשחקו בשנה הבאה. מי יודע, אולי כותר חדש יחזיר לכם, ובעיקר לחברה, את ההייפ, ההוד וההדר שליוו אותה לאורך השנים. ואולי, רק אולי, נראה הכרזה למשחק המשך של Prince of Persia או Rayman. נו אפשר לחלום…