Nintendo היא אחת מחברות המשחקים המוכרות ביותר בעולם משחקי הוידאו וכמעט אין אחד שלא שמע, הכיר או שיחק במשחקים שלה שנהפכו למעין אבני בניין ועניין. להרבה מהכותרים, דוגמת פוקימון, זלדה ומריו יוצאים חידושים והפתעות עד היום. היום, סוף סוף, יש גושפנקא רשמית שהם מכירים בישראל כקהל יעד ששווה להתייחס אליו.

Mario Odyssey

בסוף ינואר 2019 דווח על כוונתה של החברה לעבור לשיווק ישיר בישראל, והם לא בזבזו הרבה זמן עד שזה קרה – היום. טוב, רשמית זה היה ב-1 למרץ, אבל רק היום זה אושר לפרסום – תור גיימינג חתמה על הסכם עם Nintendo, והיא המפיצה הרשמית של החברה בארץ.

נכון לעכשיו, יש כבר עמוד פייסבוק פעיל, ערוץ יוטיוב וכן עמוד אינסטגרם שבהם יעדכנו אותנו בזמן אמת על כל החידושים וההפתעות שעוד מצפות לנו. בהמשך מתוכנן להפתח גם אתר רשמי וכן יוקמו מעבדות מורשות מטעם Nintendo.

אתם בטח שואלים את עצמכם "למה זה טוב? אנחנו יכולים להסתדר מצוין גם בלי". אז כן ולא. נכון, העולם האינטרנטי וחנויות המשחקים שדואגות לייבוא לא רשמי נותנות לכם את האופציה להשיג כמעט כל דבר שתרצו מארצות הניכר. אבל המשמעות של שוק רשמי של Nintendo עשוי להיות הרבה יותר משמעותי מזה.

לקהל היעד הצעיר, למשל, או לפחות לאלו שטרם דובר/קורא אנגלית, אנחנו מקווים לראות ממשק בעברית. בעבר כבר ראינו ממשק משתמש בעברית למשתמשי Xbox, פרוייקט אשר גם עליו היו אחראים תור גיימינג.

Astral Chain

כמו שכבר הזכרתי, יש את המעבדות הרשמיות שיוקמו, כך שתזכו לקבל את הטיפול הטוב ביותר על ידי מומחים שהוכשרו לכך וכמובן כל זה באחריות. בנוסף, להרבה משחקים יש איוונטים מיוחדים ותחרויות שלצערנו לא מגיעים לארץ. עכשיו ש-Nintendo הבינו שיש להם שוק בישראל, אנחנו מצפים שגם אנחנו נתחיל לקחת בזה חלק פעיל.

למשל בתור שחקן פוקימון, תמיד הסתכלתי בקנאה על אנשים מחו"ל שלקחו שוברים מיוחדים שחולקו להם בגיימסטופ בעוד הסיכוי שלי לקבל פוקימון נדיר או מיוחד תלוי היה בנדיבותם של הלוקחים ובזריזות שלי כמגיב על חלוקות שכאלה. עכשיו יש סיכוי שנהנה מהטבות כאלה גם בארצנו הקטנטונת.

Pokemon Sword and Shield

Nintendo תשיק בישראל את קונסולת ה-Switch שלה שכבר קיימת בערך שנתיים, ובהמשך כנראה נראה חנות אינטרנטית. לעומת זאת – דבר זה לא מבטיח שהתמחור שם יהיה משתלם, כמו שראינו עם התמחור ב-Steam שלא תמיד מיטיב עם הקהל הישראלי. לדברי החברה, המחירים עתידים להיות תחרותיים, כך שנשאר לקוות לטוב.

אבל האם תהיה הוזלה למוצרים פיזיים שלהם, דוגמת קונסולות ועותקים פיזיים למשחקים עקב המעבר מייבוא מקבילי לייבוא ישיר? הדבר בהחלט אפשרי ואנחנו אכן מחזיקים אצבעות שזה אכן יקרה.

כמובן עלינו לזכור את הדבר הכי חשוב – ל-Nintendo יש המון תכנים מעניינים שלא זוכים לסיקור מצידנו כי עד כה היינו סתם כתם במפה מבחינתם, אך לא עוד! עכשיו הפתח קיים, ואנחנו מקווים לעבור דרכו ולהביא לכם עוד הרבה כתבות על תוכן גיימינג שעד עכשיו היה יותר מאתגר להשיג.