בהכרזה מפתיעה, המפיצה Annapurna Interactive הכריזה שהמשחק Ashen יהיה זמין מיידית גם למחשב וגם לקונסולת ה-Xbox One.

כרגע, גרסת המחשב של המשחק היא אקסקלוסיבית לחנות החדשה, ה-Epic Store, אבל צפוי שבעתיד יהיה אפשר להשיג את המשחק גם דרך Steam. אולי.

Ashen הוא משחק אקשן-תפקידים עם אלמנטים של co-op שמתרחש בעולם ללא שמש. לידתה מחדש של דמות ציפור מיתית העונה לשם Ashen החזיר את האור אל העולם האפל ומישוריו מכוסי האפר והעפר. זהו עולם אכזרי, שהקשרים שתיצרו עם שחקנים אחרים לא ישרדו זמן רב.

המפתחת A44 בחרה להשתמש בעולם הקודר הזה בשביל להתמקד בקשרים בין אנשים. בזמן שאתם חוקרים ונלחמים בעולם הפתוח במשחק, אתם תיתקלו בשחקנים אחרים. אתם יכולים להחליט האם לעבוד ביחד, להצטרף ביחד כחבורה או פשוט להתעלם מהם. אין במשחק אפשרות ישירה לקרבות בין שחקנים, אבל עם קצת מאמץ אפשר להוביל שחקנים אחרים למלכודת, אם אתם מתעקשים על להיות זבלים של בני אדם.

אם תרצו להימנע ממפגש עם שחקנים אחרים, תוכלו עדיין לפגוש דמויות NPC בעולם ולהזמין אותן להצטרף אליכם במחנה שלכם. דמויות אלו יכולות לעזור לכם בבניית מקלט טוב יותר, ויש להם יכולות ליצור חפצים ונשקים שיעזרו לכם נגד האויבים במהלך המסע.

ואין מחסור באויבים בעולם המשחק. האויבים והיצורים שתתקלו בהם הם מסוכנים, ותצטרכו ללמוד מה הדרך הכי אפקטיבית להביס אותם אם תרצו לשרוד לאורך הרבה זמן. מערכת הקרב דומה למה שמוכר לנו מסדרת Dark Souls, עם כמות מוגבלת של סיבולת למהלכים וכל טעות של השחקן נענשת ללא רחמים.

Ashen זמין כעת לקונסולת Xbox One לרכישה או דרך שירות Xbox Game Pass, כמו כן הוא זמין על המחשב בתור משחק אקסקלוסיבי לחנות Epic Store.