מגה מן הוא משחק ידוע לכל ואהוב על המונים. הוא לא פחות מאבן דרך בז'אנר משחקי הפלאטפורמה ומקומו בהיסטורית משחקי המחשב מובטח ליד מאריו, סוניק ועוד רבים טובים אחרים. אין דבר הגיוני יותר מאשר ליצור משחקים חדשים לבחור. או שאפשר להביא אותו לפלאטפורמות שהוא עדיין לא הגיע אליהן…

אחרי עזיבתו של מפיק הסדרה, קייג'י אינאפונה, מגה מן לא קיבל אהבה רבה מקאפקום. Mega Man Legends 3 בוטל, Mega Man Universe בוטל, Mega Man Online בוטל. נכון, הוא קיבל מקום במשחק Super Smash Brothers לWii U ול3DS, אבל זה יותר על נינטנדו מאשר קאפקום. הוא יקבל סדרת טלוויזיה השנה, אבל זו סדרת טלוויזיה שלא שמענו ממנה מאז מאי, וגם זו נראית שונה מאוד מהמקור. הדבר הקרוב ביותר למשחק שמגה מן קיבל הוא Mega Man Legacy Collection, שזה האוסף של המשחקים הקלאסיים משנות ה-90 עם תוספות כמו שרטוטים, רמיקסים של מנגינות ואתגרים. אלו תוספות נחמדות, אבל בהתחשב בכך שקיבלנו פורטים לפלייסטיישן 1, 2, Xbox, PSN, ועוד, Legacy הוא יותר אירוע צפוי מאשר מתן כבוד לסדרה בת 29 שנה.

348826-aafaf

כעת, בין אם כדי לתת הזדמנות לדור הצעיר הזדמנות נוספת להכירו, ובין אם כדי לגרד עוד קצת כסף מהמותג הותיק, Capcom Mobile עומדת לשחרר את Mega Man Mobile. כל ששת המשחקים הקלאסיים על מערכות iOS ואנדרואיד החדישות. הגרסה הזו, כך מבטיח נציג מCapcom Mobile, תהיה מותאמת לחווית הסמארטפון, עם שינויים קלים במהירות המשחק. הנציג גם אישר שהשחקנים ישלטו את במשחק בעזרת לחצני מגע.

זוהי לא הפעם הראשונה שמגה מן הגיע לסמארטפון. בשנת 2009 מגה מן 2, כנראה המפורסם מבין ששת המשחקים הקלאסים, הגיע למערכות iOS, שם הוא לא הצליח כל כך. בשנת 2011 מגה מן X, הספין אוף המוכר והאהוב של מגה מן הגיע גם הוא למערכות iOS שם הצליח עוד פחות כשהציע שיפורים תמורת מיקרו תשלומים. ובואו לא נזכיר את המבוכה שנקראת מגה מן Xover, שלא שוחרר אפילו למערב ונשאר ביפן, סין וקוריאה. למה המשחק אמור להצליח הפעם? נראה שהם השקיעו יותר בפורט החדש. עם זאת יהיה קשה לשחק במשחק המאתגר עם לחצני מגע.

אני מאוד אוהב את מגה מן. אני אוהב את המשחקים הקלאסים שלו, אני אוהב את הספין אוף X, ואני מכבד מאוד את הסדרה כולה. אפילו קראתי את הקומיקסים שArchie פרסמו על הדמות (ממליץ לקרוא). זוהי סדרה טובה וחשובה לעולם הגיימינג. אם זאת, אני לא רואה טעם לפורט הזה. המשחק קיים כבר באינספור גרסאות, שלא לדבר על Legacy Collection שזמין למחשב, לקונסולות, אפילו ל3DS במחיר סביר. וזה בלי להזכיר את הפורטים הלא חוקיים שמסתובבים ברשת. ליצור עוד פורט, ועוד אחד עם שליטה פחות טובה במשחק שדורש שליטה טובה? הדרך הכי טובה לתקן את זה היא לחבר שלט חיצוני למכשיר, אבל אדם שמוכן לחבר שלטים לפלאפונים כנראה שיחק במשחק כבר קודם. אני מציע לוותר.

אם אתם בכל זאת מעוניינים, המשחק יהיה זמין למכשירי אנדרואיד וiOS ב5 לינואר תמורת שני דולרים למשחק, כשישים שקל סך הכל אם אתם רוצים לקנות את כל השישה.