בתור מוצר שלקח עשור לפתחו, אווברוואטצ' הוא אחד ממשחקי הווידאו היותר מלוטשים ועשויים בטוב טעם נכון להיום. בעת שיש מעט מגבלות מבחינת מבחר, הגבלות אלו הן מה שבסופו של דבר גורם לשחקנים לתקשר ולעבוד ביחד, וכך חולקים חוויה כיפית ביותר. כל מפה ומצבי משחק נותן לשחקנים לנסות את יכולותיהם עם דמויות או תפקידים שונים, וכך עושים שזה יהיה בסדר לשחקנים מתחילים למשש ולמעוד בדרכם ובאותה עת מעודדים אותם להשתפר.

נכון לעכשיו ישנם 4 מצבי משחק, מצב אחד מהווה שילוב של 2 מצבים אחרים, ו13 מפות לשחק בהם. כל מפה מותאמת ספציפית למצב משחק מסויים, כל מצב קיבל 3 מפות ייעודיות לו, בעוד שמפה אחת מהווה מטווח אימונים. המפות עצמן מבוססות על גרסאות עתידניות של כל מיני מקומות מסביב לעולם. המקומות המורכבים הללו כוללים את מגרשי הצילומים של הוליווד, הריסות מצרים, מעבדות נטושות עם שם מצחיק, ולפעמים גם מפות בעלות מאפיין עירוני. לכל אזור יש מיקומים סודיים לצלפים, מקומות מעולים למארבים, קיצורי דרך ואפילו הקשרים למשחקים אחרים. לא משנה באיזה מפה אתם משחקים, תמיד יש הרבה דברים לגלות ודרכים חדשות להפתיע בהם את אויביכם.

overwatch_mac.0.0

כמו ברוב משחקי האונליין, ישנם כמה אופציות של סוגי שחקנים לבחור מהם. דרך טובה להתחיל היא ללמוד לשחק עם דמות אחת מכל סוג ולהמשיך מכאן. אם תרצו לקפוץ לאמצע זירת הקרב ולזרוע קצת בלבול וכאוס – תשחקו דמות טנק. אם אתם לא נהנים למות כל הזמן – קחו צעד אחורה וקחו את תפקיד התומך לחימה. אם אתם נהנים יותר מטקטיקה – הדמויות ההגנתיות הם בשבילכם. אם אתם חדשים בז'אנר משחקי היריות עם חשיבות של הקבוצה, או שפשוט אתם אוהבים להכאיב לאויבים שלכם – הדמויות ההתקפיות הם בדיוק מה שאתם מחפשים. למזלנו, יש הרבה דמויות כיפיות שגם נראות לא רע בכלל בכל סוג של דמויות.

הצוות של אוברוואטצ' מעוצב בייחודיות ועובד על פי חוקים משל עצמו. זנייטה ומרסי הם שני שחקני תמיכה ששומרים ומעלים את החיים של הקבוצה, אך מה שעושה אותם שונים זה העובדה שהיכולות של זנייטה למשל גורים לו ליטות לסגנון משחק יותר אגרסיבי עם מעלה חיים פסיבי בעוד שמרסי עוצבה בצורה כזאת שהיא באמת צריכה להתרחק ממרכז האש בתור מעלת חיים. בדומה לזה ריינהרט הוא הטנק המושלם לשחק במשימות התקפיות, בעזרת יכולת המגן ויכולת ההסתערות שלו ריינהרט יכול לחפות על חברי הקבוצה ולדחוף כלפי המטרה, בעוד שהמגן של ווינסטון נייח ומתאים על מנת להגן על על עמדה הגנתית. אף על פי שישנם מספר דרכים לשחק כל דמות, המשחק עדיין תומך בשחקנים בזמן שהם מתנסים ומגלים בעצמם את הדרך בה הם אוהבים לשחק.

אף על פי כן שחלק מהדמויות עלולות להיות מעט חסרות יצירתיות, מטרתם היא להיות "אב-טיפוס" שבא לעזור לשחקנים להבין כיצד המשחק עובד לפני שהם מתקדמים לדמויות היותר מעניינות. לדוגמא, חייל 76 הוא ברמת העיקרון הדמות הראשית בכל משחקי ירי בגוף ראשון אשר קיימים, אפילו היכולות המיוחדות שלו הם יורה רימונים וריצה. לכל דמות במשחק יש סיפור רקע מעניין, אשר בדרך כלל נוגע ללב או טראומטי, לצערנו רוב ההקשרים לסיפורים קיימים אך ורק בערוץ היוטיוב של אוברוואטצ' בצורת סרטוני אנימציה, בעוד שעדיין ניתן למצוא פרטים המוסווים כרמזים במונחים ברחבי המפות. בסופו של דבר זה אומר שהסיפור קיים אך ורק לאנשים אשר מחפשים את הסיפור.

lucio

על מנת לחסוך לכם את הטרחה הנה סיכום קצר של העלילה. כשצוות האוברוואטצ' הוקם הוטלה עליו משימה, להגן על העולם כולו מפני איומי האנושות. למרות זאת אחרי כמה מקרים בעלי כמות נפגעים גדולה, דעת הציבור על הצוות הפכה להיות שלילית ובעקבות זאת הצוות יצא משירות. כעת כשהקבוצה המקורית מופרדים וגיבורים ונוולים זורעים הרס מסביב לגלובוס ווינסטון, הגורילה המדען, מחליט לשלוח קריאת מצוקה במאמץ להקים אוברוואטצ' חדש. זה בעצם איפה שהמשחק מתחיל ובגדול גם איפה שהוא נשאר. מכיוון שאוברוואטצ' הוא משחק מולטיפלייר, הוא לא מבוסס על התקדמות בעלילה. יש לא מעט סיפור רקע, אבל שום עלילה שנדרשת על מנת להניע את המשחק קדימה.

אם אתם מצפים למשחק ירי בגוף ראשון או לחלופין משחק MOBA חדש, אוברוואטצ' עלול לא להיות המשחק בשבילכם אך בכל זאת אם אתם מחפשים משחק שמושקע בפרטים ומשחק יריות מבוסס קבוצה כיפי, יכול מאוד להיות שזה הכי טוב שתקבלו השנה. עקב הכמות החריגה של דמויות שאפשר לשחק איתן, ניתן לחשוב שיהיה מחסום מכובד מבחינת הבנת המשחק ומעבר לזה גם לשחק אותו טוב. אך למרות זאת המחסום מתנפץ במהירות בדומה לקיר הקרח של מאיאחרי שאתם צוברים טיפה ניסיון לאחר כמה משחקים השליטה במקשים היא מהירת וחופשית כמו במשחקי ירי בגוף ראשון רק עם תוספת נשקים מטורפים. הדימויים הרגילים של נשק הסער ורובי הצלף קיימים, המשחק מצליח בנוסף לעשות קרבות מקרוב עם נשקים לטווח קצר יותר בדרך כזאת שעושה את שתי האופציות חזקות במידה שווה.

תקשורת היא המפתח לנצחון. בליזארד מציעה לשחקנים את ההזדמנות לתקשר בצורה יעילה ורגועה על ידי משפטים קבועים מראש. אתם יכולים לבקש עזרה מהתומך שלכם שיעלה לכם את החיים, תוכלו ליידע את חברי הקבוצה עד כמה אתם קרובים לקבל את המתקפה האולטימטיבית שלכם או אפילו רק להגיד שלום בתחילת המשחק. כשמשתמשים בכלים הללו נכון תקבלו קבוצה שמשחקת בתיאום ויכולה להשיג את הניצחון ולא חבורה של אנשים שמפנים אצבע מאשימה על עוד הפסד.

overwatch-personajes-screenshot-7

בעוד שלבליזארד לא אמור להיות בעיות עם מכירות, אחת הנקודות המוכרות ביותר שלהם בכל המשחקים שלהם זה תמיד ה"אוצרות" שלהם. קופסאות אוצר הם המקור העיקרי בעזרתם ניתן לקבל פרסים עבור עלייה בשבלבים והשתפרות במשחק. כל קופסא מכילה אוצרות קוסמטים אקראיים למשחק, למרות שאוצרות אלה לא באמת משפיעים על המשחק עדיין נחמד לקבל דברים כגון ריסוס לוגו, שורות דיבור ואפילו סקינים מטורפים לדמויות, שחקנים מקביל קופסת אוצר על כל רמה שהם עולים, ובעוד שאוברוואטצ' כן גובים כסף על קופסאות אוצר נוספות, הקופסאות הם לקוסמטיקה של המשחק בלבד ולא ישנו את האיזון של המשחק.

אם כבר מדברים על קוסמטיקה, חלק מהקסם של אוברוואטצ' מגיע מהמראות האסטטיים היפים. בקצרה אפשר להגיד שהמשחק נראה כאילו הגיע ישירות מסרט של פיקסאר, רק שבסרט הזה יש הרבה יריות. לכל דמות יש לא רק את המראה הייחודי שלה אלא גם את השילוב הטכנולוגי שנותן תחושה שכולם שייכים לאותו יקום. למרות השוני בגובה או בטונים של הצבעים כל הדמויות מרגישות מציאותיות להפליא ושהמשחק הזה הוא הבית שלהם, כל זה הוא הישג גדול כשרואים איך היקום הוא בעצם גרסא עתידנית מצויירת של העולם האמיתי.

אוברוואטצ' נמצאת במקום טוב בין משחק ששווה לשלם עליו ואז ליהנות ומצד שני חוויה של משחק עם עוד אנשים. נעשו כמה הקרבות לסיפור של המשחק על מנת שהמשחק יהיה יותר פתוח שכל אחד יוכל לבוא ולשחק, אבל בהיבטים מסויימים עדיין יש הרגשה רדודה עקב חוסר הסיפור. אך עם זאת אף אחת מהקרבות אלו לא משפיעות באופן מזיק לכמות של כיף שיש לאוברוואטצ' להציע. בשורה התחתונה, אוברוואטצ' הוא אחד ממשחקי ירי בגוף ראשון ברשת הכי טובים ששוחררו, ודוגמא אמיתי למשפט של טורביורן "עבודה קשה משתלמת".