סצינת האינדי גדלה, משגשגת ונהיית יותר ויותר מגוונת כל שנה, ו2016 לא יוצאת דופן במובן זה. כולנו שיחקנו חלק מכובד של משחקי אינדי מכל ז'אנר שעולה על הדעת, והרכבנו את הרשימה הזו המורכבת מהטובים ביותר בתחום. חלק מהמשחקים הללו מוכרים ביותר מסיבות טובות מאוד, אבל אנחנו חושבים שתמצאו לפחות משחק אחד שלא שמעתם עליו, שלא לדבר על שיחקתם אותו. אנחנו יודעים שכל רשימה היפסטרית אומרת את זה, אבל אנחנו יותר ממזמינים אתכם להוכיח שאנחנו טועים.

הנה הבחירות שלנו למשחקי האינדי הטובים ביותר של 2016.

Abzu

abzu-screenshot-2-1

מפתחים: Giant Squid

מפיצים: 505Games

פלטפורמות: PC, Playstation 4, Xbox One

המשחק עם השם הכה מוזר אבזו הוא הרפתקאה שלווה ויפיפיה מידי כמה מהיוצרים של Journey. מכיוון שאי אפשר שלא להשוות, נציין שאבזו אינו משאיר חותם מרשים כמו אחיו הגדול על סצינת האינדי, אך הוא עדיין מהווה מסע נהדר. חקירת ההריסות התת-ימיות תגרום לכם לרצות לצלול עוד לתוך העולם הצבעוני ולגלות את סודותיו. אולי תרצו להתיישב על סלע, לספוג את היופי ופשוט… לשחות עם הזרם. אין הרבה משחקים שיתנו לכם לשחק בקצב שלכם מבלי להאיץ בכם להתקדם למקום הבא, ואנחנו אוהבים את אבזו, אחד מהמשחקים הרגועים ביותר של השנה.

Enter the Gungeon

gungeon1

מפתחים: Dodge Roll

מפיצים: Devolver Digital

פלטפורמות: PC, Playstation 4, Xbox One

תסמכו על סצינת האינדי שתביא לכולנו משהו ביזארי כמו משחק שנותן לכם לירות כדורים על כדורים שיורים עליכם כדורים בחזרה. טוב, לפעמים אתם יורים דברים שהם לא כדורים על דברים שהם לא כדורים, אבל אתם סוחרים בכדורים והחיים שלכם הם כדורים, אפילו המבוך הטיטיולרי נמצא בתוך ספינת חלל בצורת כדור רובה, יש מספיק כדורים לכולם. Enter the Gungeon הוא משחק שאוהב כדורים ורובים, והוא לא מרגיש צורך להתנצל על זה. הודות לשילוב בין משחקי יריות ארקדיים, bullet hell ואלמנטי roguelike, תוכלו לשחק בEnter the Gungeon עד שתיגמר לכם התחמושת, מה שלא יקרה לעולם.

Factorio

factorio-best

מפתחים: Wube Software

מפיצים: Wube Software

פלטפורמות: PC

כדי להגיד את מה שיש לנו להגיד על Factorio נצטרך 500 שעות, שזה כמה ששיחקנו במשחק הזה – וזה משחק שעדיין נמצא בEarly Access. מלבד מהיותו אחד המשחקים הכי מלוטשים ועשירי תוכן שראינו, יש למשחק את הקטע של "קל ללמוד, קשה להשתלט" שגורם לנו לחזור למשחק שוב ושוב. זהו משחק שגם אחרי מאות שעות של משחק תוכלו למצוא משהו שתוכלו להשתפר בו או להיות יצירתיים דרכו – מספר האפשריות לשחק קרב כלשהו הוא אינסופי. יותר מפעם אחת תרצו לעשות "שינוי אחד קטן" ותיסחפו ליום שלם של משחק שלא יראה רפטטיבי בכלל – והמפעל רק ימשיך לגדול.

Inside

inside02

מפתחים: Playdead

מפיצים: Playdead

פלטפורמות: PC, Playstation 4, Xbox One

Inside מגיע מהיוצרים של Limbo, אז כולכם יודעים למה לצפות – זהו משחק אפל מדכא, חכם, ומלא בפאזלי פלאטפורמה מצוינים. הוא גם מלא בסצינות מוות הגורמות לאי נוחות, ונושאים מטרידים כמו שליטת מוחות, עבדות ושיבוט בני-אדם. הדבר הטוב ביותר בInside זה שהוא לא מנופף לשחקן בפרצוף בכל אלו, אלה נותן לאמת המטרידה לחדור אליו לאט לאט ככל שהוא מתקדם במשחק. אנחנו אוהבים את המשחק הזה מאוד. גם אם מתעלמים מכל זה ומתעסקים במשחק עצמו, תוכלו למצוא פלאטפורמינג כיפי ופאזלים שייגרמו לכם למות פעם-פעמיים לפני שתבינו אותם. רק לכתוב על המשחק גורם לנו לרצות לחזור אליו ואל אחיו הגדול Limbo, אז אם לא ניסיתם עדיין – בואו והצטרפו אלינו.

Thumper

3138617-thumper-screen-03-ps4-us-08mar16

מפתחים: Drool

מפיצים: Drool

פלטפורמות: PC, Playstation 4

הדרך היחידה לתאר את Thumper היא "אלימות קצבית". קצב התופים הכבד והרעש הדיגיטלי הם קרים, מקשים, ומרושעים – רגשות שרק גדלים על ידי הגרפיקה של המשחק. החושים של השחקן נמצאים תחת מתקפה תמידית ככל שהוא עובר דרך הפאזלים המורכבים והקצביים, מבצע פניות חדות ולחיצות כפתור מדוייקות כדי לפגוע בבוסים הגדולים והמפחידים שבסוף השלב. בשנה ללא כל משחק קצב מעניין, Thumper לוקח גישה מעניינת בעיצוב ובסאונד. אולי שיחקתם משחקים דומים בעבר, אבל לא אחד כזה שובה ואלים. זהו משחק שאתם צריכים לחוות בעצמכם ולא במקום לקרוא עליו, ועדיף שתחוו אותו עם קסדת VR.

Furi

02_furi_demo_closecombat-ed

מפתחים: The Game Bakers

מפיצים: The Game Bakers

פלטפורמות: PC, Playstation 4, Xbox One

איך נתאר את Furi? קחו את האלימות של Thumper, הדגש על קרבות בוסים של Shadow of the Colossus, תבלנו את התבשיל בAfro Samurai וקיבלתם את Furi. מעבר לעיצוב המדהים, הן של הסביבה והן של הדמויות (שנעשה בידי טאקאשי אוקאזאקי, יוצר של Afro Samurai), המשחק מעמיד אותך מול בוס אחר בוס, כל אחד מהם שונה לגמרי מהאחר – בעיצוב, בהתנהגות, ברגשות שלו כלפי האסיר, וברגשות שלכם, השחקנים, כלפיו. עלילת המשחק אפופה במיסתורין. אתם לא יודעים איך קוראים לכם, למה כלאו אתכם, מה עשיתם. רק דבר אחד ברור לכם כשמש – אתם תעשו הכל כדי לברוח. המשחק עצמו קשה, אך אם תתאמנו מספיק המשחק ישתחווה בפני הכישרון שרחשתם. עקב העלילה המסתורית, המשחקיות המהנה והקוליות הנוטפת ממנו כמו ריבה הנוטפת מסופגניה – אלו מקנים לו מקום ברשימת המשחקים שלנו, ומקום בווישליסט שלכם.