היום בפינתנו של מסע אל העבר, חברת הטכנולוגיה האמריקאית "Analogue" מקימה לחיים את ה-Nintendo Gameboy המפורסם. המוצר החדש של החברה, ה-Analogue Pocket, יאפשר להריץ משחקי Gameboy באמצעות מתאם, וכל זה מבלי להשתמש באמולציה כלל.

חברת Analogue ידועה במוצרי ההוקרה שהיא מפתחת לקונסולות משחקים מהעבר. היא הוקמה בשנת 2011 ונכנסה לתודעה כאשר יצרה את Analogue CMVS שהוא לא אחר מאשר קונסולת משחקים מעץ בעבודת יד. מאוחר יותר הגיע גם סטיק מעץ שהתחבר לקונסולה, שתמכה במשחקי Neo Geo Arcade בלבד.

לאחר מכן, החברה הוציאה מספר קונסולות שהמשיכו את קו החיקוי של קונסולות מהעבר. בין אם זה NES, SNES, Sega Master או Sega Genesis.

המכשיר הבא שהחברה מתכננת להוציא הוא ה-Analogue Pocket, מכשיר דמוי Gameboy שיאפשר להריץ למעלה מ-2780 משחקים מכל סדרות ה-Gameboy לדורותיו, החל משנת 1989. בנוסף לכך, למכשיר תהיה יכולת לעריכת מוסיקה וסאונד. עם תחנת מוסיקה מובנית הנקראת Nano Loop, ניתן יהיה ממש לערוך ולהקליט מוסיקה עם המכשיר.

מכשיר ה-Analogue Pocket תוכנן באמצעות FPGA, שהוא סוג של מעגל משולב, אשר ניתן להגדיר ולשנות את תפקודו לאחר הייצור, בתהליך תכנות הדומה להתקנת תוכנה. זה אומר שהמכשיר לא מבצע אימולציה של המשחקים בדומה למכשירים דומים אשר מבוססים על Raspberry Pie למשל, אלא ממש עובד באותה צורה כמו ה-Gameboy המקורי.

לצעירים מביניכם, ואלה שסתם לא מכירים, Gameboy היתה קונסולה ניידת של 8 ביט שפותחה על ידי Nintendo. הדגם הראשון יצא לשוק באפריל 1989, וזכה להצלחה רבה. למרות שהוא היה פחות מתקדם טכנולוגית מיריביו, המבנה הקשוח שלו וחיי הסוללה המעולים הפכו אותו לסיפור הצלחה בכל העולם. Nintendo רכבה על גלי ההצלחה והוציאה ל-Gameboy עוד שש גרסאות המשך, כשהאחרונה יצאה בשנת 2005, ונראתה כבר שונה לחלוטין. רבים יטענו שכניסת הטלפונים החכמים ב-2007 ייתרה את הצורך במכשיר נייד לגיימינג.

מכשיר ה-Analogue Pocket יהיה בעל מסך LCD בגודל 3.5 אינץ' בצפיפות של 615DPI, ורזולוציה של 1600 על 1440. יהיה לו כרטיס מיקרו SD, יציאת אוזניות 3.5 מ"מ, רמקולים מובנים וכל הכפתורים יהיו ניתנים לתכנות. במכשיר גם קיים מתאם לכל הקלטות של Gameboy לדורותיהם, ובאמצעות מתאם נפרד, יוכל לקרוא משחקים מקונסולות ישנות כמו Sega Game Gear, SNK, Neo Geo ו-Atari Lynx.

בהמשך הדרך, מתוכננת גם תחנת עגינה שתאפשר להקרין את המשחקים על הטלוויזיה, וכן לחבר אליו שלט אלחוטי דרך Blutooth או ישירות עם מחברים ל-USB.

המפרט ללא ספק מרשים למכשיר כל כך קטן, ויהיה מעניין לראות איך המשחקים של פעם ייראו על מכשיר חזק כמו זה, עם מסך הרבה יותר חזק מכל מסכי ה-Gameboy שיצאו אי פעם.

ה-Analogue Pocket יישלח ללקוחות במהלך 2020, ומחירו עומד על 200$.