לפני כמה ימים סיפרנו לכם על Mega Man Mobile, פורט נוסף של ששת המשחקים הראשונים בסדרה למכשירי הסמארטפון. סיפרתי לכם את דעתי: מגה מן חווה פורטים כושלים בעבר, מגה מן יהיה קשה לשליטה על כפתורי מגע, ומגה מן צריך משחק חדש, לא פורטים ושחרורים מחודשים של משחקי עבר.

ובכן, אם תעיפו מבט לעבר עמוד המשחקים בחנות Google Play ותבדקו את ביקורות המשתמשים, תוכלו לראות שהתחזית שלי הייתה נכונה. מאז שחרור המשחקים משתמשים התלוננו על אספקטים מסוימים של המשחק, בין השאר שליטה וקצב פריימים (אני מודה שראיתי את זה בטריילר, אבל חשבתי שהבעיה היא בוידאו, לא במשחק עצמו). ממוצע המשחקים הוא במקרה הטוב 4.3, אבל רוב המשחקים נעים בטווח ה-3.5-4. טווח הגיוני למשחק נייד בינוני, לא לפיסת היסטוריה. וזה עוד כאשר מביאים בחשבון ביקורות של חמישה כוכבים שאומרות "תקנו את קצב הפריימים בבקשה" (טיפ לחיים, אם יש בעיות פריימים במשחק אז הוא כנראה לא 5 כוכבים…)

אתר החדשות Polygon פרסם ביקורת משתמש שלדעתי מסכמת את העניין בצורה מושלמת:
"קצב פריימים נוראי הופך את המשחק לקשה. אי אפשר לתזמן קפיצות/יריות וזה באופן כללי מרגיש רע. אני מריץ את המשחק על Android 6.0.1 עם 6GB RAM כשהדרישה המינימאלית היא Android 4.0.1 עם 1GB RAM. אני מניח שזה מה שאפשר לצפות מפורט לסמארטפון בשני דולר."

אנחנו מקווים שCapcom תתקן טעויות אלו בעתיד הקרוב. בינתיים אתנצל בפניכם על חיזוי המחיר בחנות הישראלית – 8.40 למשחק אחד, כ50 ש"ח לכל השישה. אבל אולי עדיף לכם להשקיע בMega Man Legacy Collection ולשחק במשחק כמו שצריך.