אתמול בטקס Game awards נתנו למשחקים רבים פרסים והוראו טריילרים רבים. אחד האורחים הכי פחות צפויים בכנס היה Specter Knight, האביר האפל והמפחיד ממשחק האינדי המוצלח Shovel Knight. לאחר ציפייה ממושכת הוכרזה ההרחבה השנייה של המשחק: Specter of Torment.

ההרחבה תוסיף למשחק קמפיין חדש בו יככב אותו אביר רפאים. הסיפור הפעם הוא לא סיפור אלטרנטיבי למשחק, אלא פריקוול, הקדמה לסיפור שכולנו מכירים. ההרחבה תספר על עברו של Specter Knight כאביר חי, מותו והחזרתו לחיים ע"י the Enchantress, המכשפה מהמשחק הרגיל, וגיוסם של שאר האבירים אשר מרכיבים את the Order of No Quarter.

בעוד המשחק הרגיל מהווה הומאז' למשחקים כמו מגה מן וההרחבה הראשונה Plague of Shadows נותנת משחקיות דומה בהדגש על קרבות, Specter of Torment יתרכז בלהרחיב את יכולת התנועה של השחקן. החל מהמהלך הראשי, Dash Slash אשר תלוי בהמצאותה של מטרה, כולל ריצה על קירות, ועד גלישה על מסילות א-לה סוניק. כמובן שתהיה לאבירנו האפלולי גישה לגלימות שונות ואביזרים בדומה לShovel Knight ולPlague Knight, אך בניגוד לשניים האחרים ההרחבה הזו תציג שלבים שונים לחלוטין אויבים נוספים ובוסים חדשים לגמרי.

untitled

Shovel Knight התחיל כפרויקט קיקסטארטר שביקש 75 אלף דולרים מהקהל. לאחר כחודש הוא קיבל 300 אלף, פי ארבע מהסכום המבוקש. במהלך הקמפיין נוספו למשחק פיצ'רים נוספים, בין השאר קמפיינים לחלק מהבוסים. הרחבה זו היא בעצם תוצאה של הצלחתו המרובה של הפרויקט. לאחר המשחק זכה לתשואות רבות מצד מבקרים וגיימרים כאחד וקיבל מספר פרסים. המשחק שוחרר למחשב (כולל Mac וLinux), לWii U ול3DS, אך מאז הוא קיבל גרסאות גם לPS3, לPS4, לPSVita ולXboxOne. המשחק ממשיך לקבל תוכן מיוצריו Yacht Club Games, קבוצה של עובדי WayForward לשעבר.

כחלק מאותם פיצ'רים שהמשחק קיבל בקיקסטארטר ההרחבה תהיה זמינה בחינם לכל בעלי הקונסולות באביב 2017.