באטמן חוזר והוא טוב מאי פעם בכותר החדש של רוקסטדי סטודיוז, Batman: Arkham Knight. הכותר החדש בעלילת Arkham מתרברב בכמות מרשימה של שדרוגים לנוסחה הישנה אך מצליחה למשחקים הקודמים בסדרה, ומזמין אתכם להתנסות בגות'הם גדולה יותר ורעה יותר על פלטפורמות המשחק של הדור הנוכחי. אלא אם אתם מפחדים, אתם לא מפחדים, נכון?

הסיפור של Arkham Knight מתמקד סביב התכניות המרושעות שהמבוקשים ביותר בגות'הם מתכננים עבור עירם האהובה, רק שהפעם חסר בהן הניצוץ היצירתי שהג'וקר בד"כ הביא לשולחן. לאחר תקופת רגיעה יחסית ברחובות, השוטרים והרשעים כאחד על קוצים כשזה נוגע למתי ולאיפה יעלה כוח חדש ומזימה חדשה תירקם. העבריין הפעם הוא Scarecrow, שמאז שהאכילו אותו לתנין-ביבים במשחק הראשון, נוטר טינה לא קטנה לאביר האפל. התכנית שלו היא לשחרר רעלן-פחד, לא רק ברחובות גות'הם אלא באוכלוסיית כל החוף המזרחי של ארצות הברית, ובכך לשלוח את כולם להשתוללות אחוזת טירוף הנובעת מסיוטים.

Rocksteady Studios, האחים וורנר ו-DC Comics מצאו את עצמם בתסבוכת קטנה, מאחר שהסיום של Arkham City השאיר כל כך הרבה דברים לא מוסברים והפריקוול – Arkham Origins רק העלה עוד שאלות. עם זאת, המשחק האחרון בסדרה מצליח להעביר סיפור די מספק. מה שהוא לא מעביר, עם זאת, הוא סיפור מרתק. כל מי שאי פעם קרא, צפה או שיחק בכל דבר שהוא באטמן יוכל לנחש במדויק מה עומד להתרחש כמה משימות לפני שהוא מתרחש, מה שבמקרים מסוימים ישאיר את השחקן נאנק בחוסר שביעות רצון כשהדברים סוף סוף קורים.

אחד מהדברים הפחות צפויים במשחק עם זאת, היא הצגתו של נבל חדש, מה שלא קורה לעתים קרובות בעולמו של באטמן. במשחק יצטרף ל-Scarecrow נבל מסתורי בשם Arkham Knight – רוצח במסיכה עם ידע מדויק להלחיץ בקשר לכל דבר הנוגע לבאטמן. זה כולל את הנשקים שלו, סגנון הלחימה ומקומות המסתור שלו ומסתכם לכדי נבל חדש ומסוכן שעלול להיות זה שישים סוף לאביר האפל.

בכדי להיאבק באיום החדש וכל מה שהוא מביא עמו, לבאטמן יש את הגאדג'טים האמינים שלו וכישורי קרב פנים-אל-פנים. סגנונות הלחימה והנשקים השונים המותאמים לאויבים משתנים משאירים את המשחקיות מעניינת, ולעתים קרובות תצטרכו לשנות את סגנון המשחק תוך כדי תנועה. ברגע שהבנתם את סוגי האויבים השונים ומתקפותיהם, תוכלו לצבור מהירות ולחסל כנופיה שלמה באמצעות קומבו מדהים ומתגמל. עם זאת, השיפור הגדול ביותר למערכת הקרב הוא הלוחמה מבוססת הקבוצות שמתרחשת בכמה חלקים במשחק. זה מאפשר לשחקן להתמודד עם אויבים רבים אף יותר על ידי התחברות עם בעלי ברית כמו אשת החתול, Nightwing ורובין. השחקן יכול להחליף בין שתי הדמויות, שולט באחת בכל פעם בכדי להתמודד עם האויב ומדי פעם פותח במהלך משותף לשתי הדמויות שעל הדרך מנטרל את הרשע עליו אתם משחררים את חמתכם.

batman1

כשאתם לא כותשים חבר'ה רעים לעיסה, באטמן חוקר את העיר ומגלה משימות צדדיות וידע נסתר. לגלות את הדברים האלה הוא אחד הצדדים המעניינים ביותר במשחק מפני שאפילו התעלומות הקטנות יותר ברחבי העיר עלולות להסתיים בקרב עם בוס רשע שהשחקן אולי לא ידע עליו הרבה בעבר. מפגשים מבעיתים עם יצורי הלילה האחרים, מרדפים אחרי מציתי שרפות מעופפים ברחבי גות'הם ועוד הרבה התכתבויות למשחקים הקודמים בסדרה יבטיחו שהמשחק הזה לא נגמר כשנגמר הסיפור.

אחת מפעילויות הצד הללו היא לפתור את האתגרים והחידות של ה-Riddler. זה אפילו יותר כיף בפעם הזו מכיוון שהם מנצלים את כל השיפורים שאתם משיגים במהלך המשחק, ונהיים קשים באופן ניכר מאתגר אחד לזה שאחריו. מה שמושך בדמותו של ה-Riddler הן תכונותיו הנרקיסיסטיות והביטחון שיש לו בעליונותו על באטמן. הוא אפילו טורח לשלוח לכם תזכורות חברותיות על ידי פריצה לטלוויזיות הקרובות למיקומכם רק בשביל שתדעו כמה הוא מתגעגע לניסיונות העלובים שלכם להביס אותו.

ואכן תביסו אותו, הודות לתוספת החדשה לסדרת כותרי Arkham של באטמן, ה-Batmobile המפורסמת. לתמרן בחוסר אחריות ברחבי העיר במכונית האייקונית של באטמן היא חוויה מלוטשת וקולנועית להדהים, שנהיית אפילו יותר מהנה ועוצמתית הודות לסביבה הכמעט לגמרי ניתנת להריסה. בזמן שהשחקן יכול לבחור להתחמק מהשמדת אחד העצים היקרים של Poison Ivy המפוזרים בעיר, תמיד ישנו קול קטן בתוך הראש שמשכנע אתכם שהעץ לא היה צריך לעמוד בדרך מלכתחילה. אבל ה-Batmobile היא לא רק מכונית מרוץ מהירה ומשוריינת. היא יכולה גם לשנות צורתה לטנק מבצעי לגמרי. הטנק מרשים ובכמה דרכים יותר מאוזן מהנהיגה, מפני שפה באות לידי ביטוי היכולות האמיתיות של ה-Batmobile.

batman2

הרעיון של הטסת מכונה מדהימה כזו, עם מערך ייחודי של יכולות וכח אש עושה רושם כאילו זו תהיה תכונה שתגדיר את המשחק. המציאות לעומת זאת, היא שאחרי כמה זמן, השחקן עלול לראות בזה הסחת דעת מהכיף האמיתי של הדרכים המסורתיות להתנייד כבאטמן, כמו לדאות מגג לגג. הסיפור נתמך רבות על הרכב החדש ולעתים יכול להיות מכביד כשתצטרכו שוב לפטור איזור במפה מטנקים במטרה להתקדם דרכו. למרות שה-Batmobile מתנהגת ככלי שימושי ביותר, היא אף פעם לא בדיוק מהווה תחליף ליכולת לטייל דרך האוויר ולהיתלות בוו מצידי בניינים, והופכת ליותר כמו תוספת לחגורת הכלים מאשר לדרך חדשה לצלוח את המפה.

העיר גות'הם בלילה היא מראה עצום ומרשים. אורות הרחוב וההשתקפויות ברחבי העיר הם אפילו יותר מציאותיים בתגובתם אחד לשני, במיוחד כשהמצלמה נכנסת ויוצאת מפוקוס. העשן והפיח המכסים את הרחובות עושים את העיר לאפילו יותר מאיימת ועלולים להפוך לעוד מכשול במהלך קרב. האבוקה הירוקה שלא ניתן לטעות בה, השייכת לאחד מהפרסים של ה-Riddler, אפילו אם לא תוכלו להגיע אליה כרגע מניעה את השחקן לפחות לסמן את המיקום על המפה, מה שהופך את הפרסים לקלים יותר להשגה מאשר במשחקים הקודמים בסדרה.

batman3

ההתקדמות באיכות הגרפית ובתאורה הם מה שבאמת שם את הכותר הנוכחי בנפרד מהקודמים. הדור החדש של משחקי הקונסולות מבטיח ששחקנים יוכלו לטייל מצד אחד של העיר גות'הם החדשה והענקית לשני מבלי להיתקל במסך טעינה אחד, אפילו לא כשהם נוהגים ב-Batmobile.

הכותר החדש בסדרת Arkham של רוקסטדי, Batman: Arkham Knight, מחזיר את כל מה שהמעריצים אהבו במשחקים הישנים יחד עם הבונוסים שמתלווים לדור החדש של הטכנולוגיה. קרבות חלקים יותר, גאדג'טים משופרים ועוד, מביאים את הסיפור לכדי סיום. הסיפור הוא מעניין כמו שאר הכותרים בסדרה, אך בשל רמת ציפייה גדולה מאד, לעיתים מתקשה להיות ייחודי באמת. בסך הכל, המפתחים הצליחו בלספק את אוהדי הסדרה, תוך כדי הצגת משחקונים ועלילות צד שהאוהדים אוהבים לא רק בסדרת המשחקים, אלא בעולמו של באטמן בכלל.