לא רק שעשינו ראיון עם היוצרים של המשחק Watch Dogs אלה גם יצא לנו לשחק במשחק עם הנחייה פרטית של מנהל תחום האנימציה במשחק.

קודם כל הקדמה קלה למי שעדיין לא יודע מה זה Watch Dogs: מדובר משחק עולם פתוח, המתרחש בשיקגו בשנת 2012, שפותח על ידי Ubisoft. השחקנים משחקים את איידן פירס, שיש לו את הכוח לשלוט בתשתית של העיר כולה באמצעות מחשבים חזקים הפועלים על הכל – ממאגרי נתונים ועד לקווי חשמל. השחקן יכול לקבל מידע על כל אחד, באמצעות "המאבחן" של פירס, שזה סוג של טלפון סלולי שפירס משתמש בו כדי להיכנס לכל מכשיר אלקטרוני בעיר. השחקן יכול להתערב בתפוקת החשמל, ברשתות מידע (כגון חסימת קבלת מידע לטלפונים הניידים באזור המיידי שלו) ואפילו לייצר קצר ברמזורים תנועה מסביב שיכולים לגרום לתאונות דרכים קשות.

screen003

קיבלנו לידיים שלנו את השליטה על איידן ובהתחלה הלכנו להוציא מידע מהשרת הראשי של האיזור שבו התחיל הדמו. הפריצה לשרת נעשית כדי שאחרי זה תהיה לנו גישה לכל המכשירים האלקטרונים בסביבה כמו הרכבת, רמזורים, מחסומים וכו'. היו לנו שתי אפשרויות גישה להוציא את המידע מהשרת. האפשרות הראשונה היתה לרוץ עם אקדח שלוף פנימה ולירות בכל מה שזז; או לנסות ולהתגנב מהכניסה האחורית מבלי שאף אחד יבחין בנו. התחלנו מלהכנס מהצד האחורי ע"י זה שאנחנו שולטים בכל מני רכבים ושערים בסביבת הבניין. כל הסחות הדעת האלה גרמו לשומרים לזוז מהשער האחורי שממנו רצינו להיכנס. אחרי שפרצנו לכמה מצלמות אבטחה וקופסאות מתח הצלחנו סוף סוף להגיע לשרת ולהשיג את המידע שרצינו. היתה לנו את האפשרות לעזוב אבל חשבנו שיהיה נחמד לנסות להתחיל קרב עם כל השומרים בסביבה סתם בשביל הכיף. אחרי קרב יריות גדול ששילב יציאות ממחסה, יריות לראש והפסד מוחץ לאבי. המשחק העביר אותנו לצ'ק פויינט שהינו צריכים להגיע אליה גם ככה אחרי הקרב.

משם הלכנו להסתובב קצת בעיר ולראות את כל האפשרויות שמונחות לפנינו בתור איידן. אחרי שעשינו המון מהומה בעיר כי קיצרנו כל רמזור שעברנו לידו, אחד המפתחים של המשחק חשב שזה יהיה רעיון מעולה לנסות ולפרוץ לנו לתוך המשחק ולגנוב מאיתנו מידע. אתם מבינים, ב-Watch Dogs יש אפשרות לשחק עם חברים אחד נגד השני או אחד עם השני. כאשר כל החברים שלכם מחוברים למשחק אתם תמיד יכולים לראות מה קורה איתם והם יכולים לראות מה קורה איתכם.

לפרוץ למשחקים של שחקנים אחרים

המצב בו מישהו מנסה לפרוץ לכם למשחק יכול להיות מורט עצבים. יש לכם זמן מוקצב למצוא את מי שפרץ ולחסל אותו, מה שיכל להיות משימה לא קלה בכלל. כאשר שחקן אחר פורץ אל המשחק שלכם, עולה לכם מד הזמן על המסך ועל המפה מופיע לכם מעגל סביב האזור בו השחקן מתחבא. חשוב לציין שהשחקן שפורץ אליכם למשחק לא נראה כמו איידן פירס, אלה כמו עוד איש או אשה מבין כל האלה שמסתובבים בעיר. אתם אמורים להשתמש בסורק שלכם כדי למצוא אותו והוא צריך לנסות ולברוח מכם. אם הוא מצליח להוריד את המידע לפני שמצאתם אותו אז יש לו הזדמנות אחרונה לברוח מהאיזור מבלי שתזהו אותו. כמובן שעבדכם הנאמן לא מתכוון לתת למישהו לגנוב ממנו מידע ואחרי שהגעתי לאיזור שבו הוא אמור להתחבא, שלפתי את האקדח ויריתי בכל מה שזז.

לאחר מכן נסינו לפרוץ למשחק של מישהו אחר ולגנוב ממנו מידע. זה במקרה היה בדיוק אותו מפתח שפרץ אלינו לפני והפסיד. גם הפעם הוא לא הצליח למצוא אותנו כאשר התחבאנו כמו ילדות קטנות מאוחרי עציצים שהיות באזור, חיכינו למד שיתמלא וברחנו משם כל עוד נפשנו בנו.

Watch Dogs קיבל מאיתנו פרס על משחק ההרפתקאה / אקשן הכי טוב של הכנס ובאמת הגיע לו. מאוד נהנו וכל מי שצפה במשחק נקרע מצחוק מכל מה שקרה שם. בהחלט אחד המשחקים שאנחנו יותר מחכים להם השנה.

https://www.youtube.com/watch?v=KdPPqzkxjjE